Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tdnátok tanácsot adni? Minden...

Tdnátok tanácsot adni? Minden önbizalmam oda!

Figyelt kérdés

3 kg-al született a gyerekem és az első hónapban csak anyatejes volt, de csak 100 grammot hízott, azóta pótlást is adok. Sikerült ledolgozni csak este pótlásra 120 ml-re.

1,5 hónapig túlzás nélkül mondm, hogy non-stop szoptattam éjjel-nappal, a gyerekem mégis sírt. Fejni nem tudtam, mert folyton mellen volt a kicsi, és nem volt mit fejni. 3 hete igény szerint szoptatok, és mivel a gyerek nem kel fel éjszaka, én kelek fejni. 110-140 ml-t tudok lefejni. Szerintem ez nem nagy teljesítmény egy 3 hónapos gyerek számára.

Ma a baba egy hosszabb napközi alvása alatt fejtem, de csak 40 ml. jött le, pedig feszült a mellem, és a korábbi szopi óta 3 óra telt el.

Hogy legyen így bizalmam magamban? Nem méricsgélem a gyereket szopi előtt és után.

Szerintetek van elég tejem? A gyerek heti 100 gr. körül hízik. Már túl vagyok minden csodaszeren, szopitanácsadón meg szopásipozíció cserén, stresszes sem vagyok. Hogy bízzak így magamban?

Aventes kézi fejőgépem van, talán cseréljek gépire.

Légyszi írjátok le a tapasztalataitokat. Ha sír a gyerek mindig magamat okolom, és félek, hogy éhes.... 3 hónapos, a keze szopi után folyton a szájában... Sehová sem tudok elmenni, mert első sírásra rögtön szoptatom a gyereket, mégsincs elég tejem...


2010. márc. 1. 14:46
 1/9 anonim ***** válasza:
25%
Ne szoptasd állandóan.Tarts szünetet legalább 3 órahosszát a két szopi között.Akkor valószínűleg több tejed lesz.Nem biztos,hogy éhes,ha sír.A kezét minden baba a szájába veszi.Semmi baja nem lesz,ha egy kicsit sírdogál.Ha fejlődik,és az orvos is ezt mondja,akkor még nem kell neki pótlás.Ha pedig nem lenne elég a tejed,ne hibáztasd magad.Nem mindenki tud szoptatni.Én pl. a harmadikat csak 2 hétig tudtam,utána tejet kapott.Mégis erős,egészséges lett.
2010. márc. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

az normális, h ennyit szoptatod így az elején, nekem a gyakori szopitól lett annyi tejem amitől még 17 hónapos gyerekenek is jut....tedd rá minél többször....néha azért mérd is meg, h tudd h mennyi ment bele....:)

ne aggódj, a gyerekek így kommunikálnak, sírással, nem szólhat h anya ez van, meg az....attól még jó anya vagy

a kezét azért szopizza mert tetszik neki, h megtalálta, ha idegesít adj neki cumit, 6 hónapos korig állítólag van egy szopáskényszer aa gyerekekben....a cumi meg nem szégyen....tényleg!!!

a kézi avent szerintem jó, a gépi nem hiszem h segítene neked....mármint nem lenne több tej tőle....

ha már végképp úgy véled h keveset eszik, hízik....ott a tápszer...láttam olyan anyákat, akik büszkeségből nem adtak, inkább "éheztették" a gyereket....nem szégyen az!!!

esetleg ismerős anyuka teje?....én sok mindenkinek adtam és bevált, mondjuk ez elégé a bizalomról szól

2010. márc. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Tittiritty ***** válasza:
100%

Lehet, hogy most le fognak pontozni, de szerintem, ha mindent végigpróbáltál már a szaporításhoz (legalábbis a leírásod szerint mindent megteszel ennek érdekében, sőt úgy érzem a szavaidból, hogy még erődön felül is) és mégsincs elég, akkor adj a picúrnak tápszert. Nem kell mindenáron szoptatni, ha nem megy. Fontosabb, hogy a kicsi ne legyen éhes és szépen fejlődjön. Arról nem is beszélve, hogy az Anyukája is kiegyensúlyozott legyen. De nem attól leszel kiegyensúlyozott, hogy szoptatsz, hanem attól, hogy megadod azt a mennyiségű tápanyagot a kis manódnak, amire szüksége van.

Ha nem megy, akkor nem megy. Ettől nem leszel rosszabb anya, mint az aki akár évekig szoptat.

Nekem is a héten lesz 3 hónapos a babám :-)

2010. márc. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
szia, ekkora babánál nem feltétlenül lineáris a súlygyarapodás, van hogy mondjuk 1 hétig nem is hízik, és utána bepótolja. inkább az a lényeges, hogy most, 3 hósan súlyánál van-e? hány gramm most? amúgy nem csak attól sírhat, hogy éhes. próbáltad már, hogy mondjuk szopik, aztán adsz neki pótlást, elfogadja-e? és ha igen, jelentős mennyiséget? az nem feltétlen mérvadó, hogy mennyit tudsz fejni, a baba annál többet kiszív. én sose tudtam többet lefejni, mint 60 ml, párszor 80, ezt is fél óra alatt, a kislnyomnak mégis elég volt a tej, ő is sírós volt amúgy. ha rágcsálja a kezét, még az is lehet, hogy a fogai kínozzák (attól függetlenül, hogy egyelőr enem látszik semmi). nem hasfájós esetleg? ez is baj lehet. az orvos mit modn a heti 100 gramm ra? ha eddig tudtad szoptatni, az jó, csak így tovább. igyál sok folyadékot, szoptatós teát, gyümilevet, alkoholmentes sört. amúgy az lenne a legjobb, ha éjjel is kelne a babád (gondolom, a tápszert miatt nem kel, az jobban kitart neki, mert tovább marad a gyomorban), az biztosan még jobban megdobná a tejtermelésedet, bár ahhoz meg jól hozzászoknak, és sose lesz átaludt éjszakád. bocs, ha kicsit összevissza írtam, csak ahogy eszembe jutott.
2010. márc. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
mkinek igazat adok. Igen, főleg azt kellene tudni, hogy a korának megfelelő grammnál van-e? inkább jobb, ha picit több a súlya, mint kevesebb. A szoptatós keverékektől csodát ne várjon senki és az óránkénti ciciltetéstől sem. Ha sokat cicizik, 1-2 óra különbséggel 3-4 hónapos korban az azt jelenti: éhes. Valami azt gyanítja, hogy kezd apadni a tejed, de ez nem oltári nagy gond. Amennyi van, azt add oda neki, de ha rá pl. 1 óra múlva megéhezik (sír), akkor bezony pótlást kell adni. Ha ezután nem sír, 100% , hogy ez volt a baja.Ami nekem nagyon jó volt, hogy amikor aludt a baba, én is aludtam vele, akkor több tejcsim lett.
2010. márc. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
3 hós korban szerepet játszhat a gyakor evében a fejlődési ugrás is. nekem ennyi idősen 1,5 -2 óránként is evett.
2010. márc. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Amikor annyi tápszert adtam neki, amennyit csak kívánt, napokig zöldet kakilt a túltáplálástól. (védőnő szerint)

most este 150 ml. tápot készítek, de szopi után 110-120-tól többet nem fogad el.

csak napközben (amikor igény szerint csak anyatejet kap) minden szopi után eszi a kezét és visít. Az apukájánál megnyugszik viszont. Lehet érzi rajtam a tejet és cumizni akar. Azt meg nem akarok adni neki, mert örülök, hogy így is van ennyicske tejem. Vagy az nincs összefüggésben?

Nem egyszerű! De köszi szépen a bíztatást. Ezek a ml-ek kicsit lehangoltak.

2010. márc. 1. 15:18
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha heti 100-at hízik a teljesen jó.
2010. márc. 1. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Attól h gyakran teszed cicire nem lesz kevesebb a tejcsi. igyál édeskömény teát napi 4-5 bögrényit(egy bögre egy filter) és próbálj homeós bogyókat, ricunus communis5ch és lac caninum 9ch mindkettőből napi 3-4x 5 golyó ameddig nem lesz elegendő a tejcsi.Pihenj sokat. azt írod nem vagy ideges, dehogy nem , tudat alatt idegesít a dolog, egyébként nem kérnél segítséget. szóva nyugodj meg és lesz sok tejcsi.Kitartás!
2010. márc. 2. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!