Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 1hós a babám, nagyon kívánom...

Edus83 kérdése:

1hós a babám, nagyon kívánom a narancsot lehet enni ha szoptatok?

Figyelt kérdés
2010. márc. 2. 11:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
hogyne lehetne! :) hozzátáplálásnál nem szabad citrusféléket adni azt hiszem másfél éves korig.
2010. márc. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha kiütései vagy hasfájása lesz, akkor ne edd. Nekem tejfehérje allergiája miatt megtiltották, amíg szoptatok.
2010. márc. 2. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
inkább nem próbálkozom,így is ki pattogott a kicsi arca pedig annyira oda figyelek:((
2010. márc. 2. 12:00
 4/11 anonim ***** válasza:
Én citromot tettem a teámba, meg mandarint ette, és fájt a babám hasa tőle. De kipróbálhatod, mert ha semmi baja nem lesz a babádnak, akkor jó kis vitaminforrás.
2010. márc. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A kipattogás nem tejkiütés véletlenül? Az minden szoptatott babánál előfordul, az anyai hormonok ürülnek ki. Semmi köze ahhoz, hogy mit eszel. Ha csak az arcán van, akkor tuti az, ha valami miatt pattogzik ki, akkor szerintem máshol is lenne, nem csak az arcán. A tejkiütés úgy néz ki, mint egy kis mini pattanás, nem kell vele semmit csinálni, elmúlik magától kb 2 hónapos korban.
2010. márc. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
ó köszi de csak arcán van,és kicsi patti szerű,köszönöm
2010. márc. 2. 13:38
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha az arcán van, akkor azok az anyai hormonok!! Bármit megehetsz szoptatás alatt, nem fogja kiütni a babádat. Csak arra figyelj, hogy ne legyen túl fűszeres, mert a pocija megfájdulhat. De amíg szoptatsz, lesznek is kiütések az arcán, hol szebb lesz, hol csúnyább, ez a te hormonháztartásodtól függ. A lényeg, hogy ne nyomkodd és ne kenegesd semmivel, mert csak ártasz vele és begyulladhat.
2010. márc. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A "bármit megehetsz szoptatás alatt, nem fogja kiütni a babádat" mondatra: az én picimnek a kezdetektől csalánkiütései vannak egyértelműen attól, ha tejterméket eszem. Soha semmi más pöttye nem volt, szerencsére hormonok miatt sem pedig szopizik még most is(1 éves).
2010. márc. 2. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Nyugodtan egyed a narancsot, mert a szervezeted már jelzi, hogy kezdenek kiürülni az ásványi anyag és vitamin forrásai. Egyébként meg a tápszeres babáknál is jelentkeznek arc kipattogások, pedig a tápba nem csavarnak narancsot. Minden azon múlik, hogy a vitamin és ásványi anyag háztartásod rend legyen. Meglátod, a baba erőteljes kiegyensúlyozott fejlődésével meghálálja. Egyébként is a te hormon háztartásod harmóniája is azon múlik, hogy mindenből meglegyen a szükséges mennyiség. Azt is vedd figyelembe, hogy a szüléssel a szervezeted hatalmas változásokon megy keresztül. A szervezed ösztönösen jelzi, hogy mire van szüksége. Ha erre figyelsz semmi gondod nem lesz.
2010. márc. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

03-02 22:34

nem véletlenül mondja a gyerekorvos, hogy amíg szoptatsz, kerüld a tejtermékeket!!! Ezt minden orvos és védőnő elmondja!

2010. márc. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!