Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mennyi az ideális adag sajt...

Mennyi az ideális adag sajt egy rántott sajt vacsihoz 4 személyre?

Figyelt kérdés

Vacsora vendégek jönnek majd hozzám és nem tudom, hogy mekkora mennyiségű sajtból lehet megfelelő adagú

vacsit összedobni 4 személyre. kb 50 vagy 60 dkg sajt megfelel? (most függetlenül attól,hogy milyen alakúra vágom) ja és persze emberes mennyiségre gondoltam, mert mindünknek a kedvence:)


2010. jún. 4. 00:41
 1/5 tetro ***** válasza:
100%
hát szerintem a 60 deka elég karcsú. 1 kiló inkább, az már emberes.
2010. jún. 4. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A rántott sajtot mi főételnek 3 X 5 dkg-os szeletekből adjuk,a sajt alakjától függően ez lehet több is.Két okból nincs értelme 15 dkg/főnél többel számolni:

-A sajt is zsíros,mikor olajban sütöd még zsírosabb lesz és ha nem is hosszútávon de rövidtávon nagyon laktató étel.Ja a tartárt nem is említettük ami szintén javarészt olaj.

-A rántottsajt tipikus frissensült azaz az utolsó szelet már nem is szokott az igazi lenni belőle mert kihűl (Más kérdés én kimondottan mikrózva szeretem mert akkor a panír megpuhul)

Amúgy a legjobb ha veszel egy fél guriga sajtot az olyan 70-80 deka azt elfelezed,akkor a sajtot háromszögbe tudod vágni és ha jól vágsz a szeletek nagyjából 5 dkg-ra jönnek ki.Süsd ki az egészet az olyan 4-4 szelet amit én ha körettel megeszek (98 kiló vagyok) akkor emelem kalapom magam előtt.

2010. jún. 4. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
És csak mondom még ha nem csináltál esetleg hogy panírozd duplán mert szeret folyni + óvatosan fogdosd mert a panír is szeret lejönni róla sütés előtt mikor az olajba rakod.Meg bő olaj semmi forgatás sütés közben.Remélem nem magyaráztam túl.
2010. jún. 4. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Számolj kb 3 szelettel emberenként. A 3.-at senki sem fogja megenni, borzasztóan laktató. Biztonság kedvéért legyen készenlétben még bepanírozott sajt, amit két perc alatt kisütsz, nehogy tényleg valami nagyétkű társaság legyen és szégyenben maradj.
2010. jún. 4. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
mi ketten a férjemmel megesszük a fél kg-ot simán,köretestül.
2010. jún. 4. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!