Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Egész nap szoptatni? Ez a...

Egész nap szoptatni? Ez a természetes? Így lesz tejed?

Figyelt kérdés
Sokan írják, hogy 6 hétig be kell költözni a babával az ágyba és semmit sem csinálni csak szoptatni, hiszen ezért hívják ezt gyermekágyas időszaknak. Ezt ki tudja megtenni? Most komolyan? Én pl. nem tudtam, mert van egy 3 évesem is a kicsi mellett, ja és persze enni is kell valamit. Komolyan van olyan aki megteheti, hogy egész nap szoptat? Ezt az igény szerint szoptatást tuti olyan tudja betartani akinél hetekig ott dekkol anyuka vagy nincs másik gyerek és délben hozzák a menüt..:D

2015. júl. 6. 14:01
 1/10 anonim ***** válasza:
73%

Nem kell egész nap cicin lógnia, de tény hogy az első hetekben sokat szopiznak, főleg ha a szopi be-be alszik a cicin, meg ott a komfortszopizás is, az is sok időt elvesz.

Első gyereknél még minden anyuka megteheti hogy sok időt tölt szoptatással szerintem, mert a napi főzést meg lehet oldani fél óra alatt, nagytakarítást meg nem az első 6 hétben kell csinálni úgysem!

Ha van nagyobb gyerek úgy már persze nehéz, max. ha oviban van a nagy akkor van időd sokat szoptatni, vagy az első hetekben megteheted hogy amíg a kicsi szopizik te közben játszol a naggyal.

2015. júl. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Pont ez az, hogy egész nap nem tudsz lekötni egy 2-3 évest bent a szobában.
2015. júl. 6. 14:12
 3/10 anonim ***** válasza:
30%

ahogyan irod, unokahugomnál 3 hetet az anyja volt ott, 3 hetet az anyosa...és még azt akarták, hogy az én anyám is, mint keresztanyja az unokatesomnak,- na, hogy o is menjen 2 hétre..mert szegény "kislányt" nagyon megviselte a szulés, nem tud kikelni sem az ágybol..kell a segitség kulonben ki mosna, fozne, takaritana..furdetné ás látná el a kicsit.... (természetes szulése volt, ami elég gyorsan lezajlott, ráadásul nem egy oriás bébit szult-47 cm és 2700g..néhány oltése volt és ennyi...)

o egész nap az ágyban volt, mellén a babával.....

2015. júl. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%
Miért hiszed azt, hogy az igény szerinti szoptatás egyet jelent azzal, hogy az ember fel sem kell a gyerekkel az ágyból és az egész nap a mellén lóg?
2015. júl. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én sem értem miért kell mindent eltúlozni! Nyilván tegyen meg minél többet, hogy legyen teje, tegye gyakran mellre a babát, de amiket te írsz azok jó nagy túlzások. Egyébként meg mindenki könnyítsen úgy a saját sorsán ahogy tud. Hordasson ebédet, legyen valaki segítségnek...stb...Nem kell mártirkodni itt sem, mint, ahogy az életben máshol sem.
2015. júl. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
58%
egyébként nekem a barátnom is igény szerint szoptatott... de kezdett begolyozni, mert amikor a gyerek orditott a mellére tette. se éjjele, se nappala nem volt a lánynak. a babával aludt éjjel egy ágyban a kanapén..a házbol se ment ki, mert hogy o nem fog az utcán szoptatni a babája pedig csak azon nyugszik meg, kulonben egész nap ordit...ugyhogy o 8. héten abbahagyta ez az igény szerinti szoptatást és most rendesen 3-4 oránként kap enni a gyerek.
2015. júl. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
50%

azért ezt nem úgy kell érteni, hogy egész nap nem lehet mást sem csinálni...

nekem nem volt segítségem, anyukám ugyan itt "dekkolt", de inkább csak hátráltatott mint segített :)))

valóban, kinyitottam a babám szobájába a kanapét, és ott aludtam vele, de nem azért mert non stop hagytam a mellemen lógni, hanem mert nem akartam hogy a férjem emiatt velem együtt keljen éjjel ötször..

az első két hétben óránként raktam szinte mellre, mert 40 fok volt, mivel nem akartam vizet adni neki, mert így is nehezen indult be a tejem. Aztán a 3. 4. héten már beállt magától a 2 óránkénti szopira - ez azt jelenti, hogy továbbra is igény szerint szoptattam, de a szopik között azért volt egy-egy óra magamra is, nyugodtan megtudtam ebédelni, főzni, tehát nem kell túl dramatizálni a dolgokat, lehetséges az igény szerinti szoptatás egyéb elfoglaltság mellett is, csak nem szabad össze keverni egy egy hetes baba igényeit egy 5 hetes babáéval.

2015. júl. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
73%
Egyik válaszadónak: Egy gyors, természetes szülés, komplikációk nélkül is megviselheti egy nő lelkét, ahogy egy kisebb súlyú gyermek születése sem ment meg senkit sem a gyermekágyi depressziótól. Ha több empátia szorulna a rokonságba, akkor nem szidnád őt, hanem megkérdeznéd, hogyan tudsz segíteni, kritika helyett! Ennél több empátiát várnék el felnőtt emberektől.
2015. júl. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
28%
8-as, én meg ennél tobb -erot, talpra esettséget várnék az unokatestvéremtol. én itt voltam egyedul 2000km-re a családomtol, megszultem a 4kg-os gyerekemet és nem kellett ántyom-pántyomozni. nem birom, ha valaki ennyire elhagyja magát, mint o...számomra ez visszataszito..hogy a saját gyerekét 12 hetes korában volt "képes" megfurdetni....más sincs toppon szulés után, de azért ne essunk már át a lo tuloldalára.
2015. júl. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem sem volt segítségem 10ezer km-re Magyarországtól, de az első 6 hétben rengeteget szoptattam, nagyon sárga volt a babám, gyorsan elfáradt, állandóan bealudt, a mellem elég nehezen vette a lapot, hogy több tej kéne, ráadásul a növekedési ugrások nálunk nem papírforma szerint jöttek, hanem gyakrabban. De mivel nem csak fekve lehet szoptatni, megoldottam kendőben, így tudtam mást is csinálni, bár itt senkinek nem ajánlják az első 6 hétben a megerőltető házimunkát (takarítás, ablakmosás, nagybevásárlás). A férjem szerencsére be tud rakni egy mosást, be tud vásárolni, el tud készíteni egy lasagnét, elég aktívan segített és segít a mai napig is.
2015. júl. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!