Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nagy baj lenne ha lefejt...

Nagy baj lenne ha lefejt anyatejet cumisüvegbe rakom és úgy etetem?

Figyelt kérdés

Védőnő és gyerekorvos ellenkezik, szoptatással gondom van, mert nem nagyon szívja és órák keresztül kell hogy jóllakjon vagy bealszik és pár perc után újra éhes, átálltam cumisüvegre és látom hogy mennyit eszik és nagyon jól alszik.

Emiatt cseszeget a nagyokosok, és néha sírok nem tudok megfelelni az ő elvárásnak, rosszat csinálom ha cumisüvegből adok neki? mi baj lehet ha nem szopik?


2015. júl. 13. 15:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
27%
Nem, természetesen így is lehet etetni egy babát. De mielőtt rászoktatod az üvegre, én konzultálnék a helyedben egy IBCLC szoptatási tanácsadóval. Házhoz is jönnek, ha segítség kell, és segítenek orvosolni a problémát.
2015. júl. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
0%
Az a gond ezzel,hogy csak fejéssel nem tudod fenttartani rendesen a tejtermelést.Kell hozzá a baba szopizása is.
2015. júl. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Ha nem jó a gyerek "technikája", az következhet abból is, hogy izomtónusproblémája van. Ezt érdemes lenne megnézetni


Egyébként konkrétan az, hogy üvegből vagy mellből kapja, az egészségére nézve teljesen mindegy (ha nem az "egészsége" okozza, hogy nem tud szopni).

2015. júl. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Minden rendben van vele. Tehát egészség szempontból mindegy hogy miből eszik anyatejet?
2015. júl. 13. 15:41
 5/15 anonim ***** válasza:
0%
Egészség szempontjából igen de második válaszolónak igaza van. Csak fejéssel nem fogod tudni sokáig fenntartani a tejtermelést mert a baba erősebben szívja és így ahogy nő kevés lesz a picinek és hamar tápszer fog kelleni neki.
2015. júl. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
nagyon fárasztó lesz hosszútávon fejni, mikor már 1,5 deciket iszik...próbálj bimbóvédővel szoptatni. Az sok babának segít.
2015. júl. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
51%
3 óránként evett a babám, és eleinte én is azt hittem, fejve üvegből jobb lesz mindkettőnknek, sosem sikerült rendesen mellre tenni, fájt. Ebből az lett, hogy 45 percig fejtem, majd sterilizáltam, majd 1 óra pihi, majd melegítés, majd etetés újabb fél óra, majd mosogatás, majd újra fejés, megint hűtő, megint sterilizálás, megint melegítés... agyrém. Elkezdtem gyakorolni vele, végigolvastam az lll.hu-t, megkérdeztem egy tanácsadót és elkezdtem újra szoptatni. Ami abból állt, hogy "éhes vagy? Tessék cici". Ég és föld a kettő! Érdemes küzdeni érte, szerintem.
2015. júl. 13. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
81%

Nem,nyugodtan etetheted igy. Én mindkét gyerekemet igy etettem, mégpedig már a kórházban is. Se a gyerekorvossal se a védőnővel nem különösebben beszéltem erről, és nem is hagytam teret annak hogy véleményt fűzzenek hozzá. Közöltem hogy ez van, és igy is marad,mert nekünk igy jó és puktum.

Másfél éves korukig maradt fenn a tejem kizárólag fejéssel, már direkt apasztottam el. Ez egy tévhit hogy nem marad fenn a tej fejéssel.

2015. júl. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
nekem csak 5-10 perc a fejés, be a hűtőbe, amikor éhes eszik, úgyis marad még sok.
2015. júl. 13. 16:59
 10/15 anonim ***** válasza:
hát ha neked ez kényelmesebb, akkor csináld így..nekem Avent kézi mellszívóm volt, nem panaszkodom, jött vele, amikor épp rendesen volt tejem, de azokon a napokon amikor épp növekedési ugrás volt, majd megőrültem, már a végén kézzel fejtem hogy jöjjön elég tej...nekem a napi 2 fejés is nagyon fárasztó volt (szaporítás miatt fejtem). Szerintem is kényelmesebb szoptatni, mint írtam esetleg tegyél még egy próbát bimbóvédővel, de ha neked a fejés egyszerűbb, akkor ne másra hallgass hanem csináld úgy.
2015. júl. 13. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!