Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nagy baj lenne ha lefejt...

Nagy baj lenne ha lefejt anyatejet cumisüvegbe rakom és úgy etetem?

Figyelt kérdés

Védőnő és gyerekorvos ellenkezik, szoptatással gondom van, mert nem nagyon szívja és órák keresztül kell hogy jóllakjon vagy bealszik és pár perc után újra éhes, átálltam cumisüvegre és látom hogy mennyit eszik és nagyon jól alszik.

Emiatt cseszeget a nagyokosok, és néha sírok nem tudok megfelelni az ő elvárásnak, rosszat csinálom ha cumisüvegből adok neki? mi baj lehet ha nem szopik?


2015. júl. 13. 15:16
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Nekem is avent kézim volt, nagyon bevált. Az első időkben a két mellből jött 1.5 deci, az kb 15 perc volt ,a végén 3 deci 20 perc alatt. Én mindig fagyasztottam le a fölöslegből, hogyha apadna a tej vagy több kéne akkor abból tudjak adni, de nálunk egyik gyereknél sem volt hirtelen kereslet növekedés, mindig kb egyforma mennyiségeket ettek. Van ismerősöm akinek meg viszont a lefagyasztottat nem fogadta el a baba, ő olyankor napi 1-2 alkalommal tápot adott.
2015. júl. 13. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Én fenn tudtam tartani a tejtermelést kizárólag fejéssel, 26 hónapos koráig kapta így a tejemet a lányom (6 hónapos koráig csak anyatejes volt). Egyszerűen lusta volt szopni, de cumisüvegből megitta. Rengeteg tejem volt, az elején még le is adtam belőle. Attól apadt el végül, hogy megint terhes lettem.


Sürgősségi császáros baba volt, későn tudtam először mellre tenni. A csecsemősök viszont addig is adták neki a cukros vizet cumisüvegből. Ezért lett cumizavaros. Tanultam az esetből, a másodiknál már okosabb leszek.

2015. júl. 14. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem gond, sőt nagyon is dicséretes, hogy kitartasz az anyatej mellett! Nekem mind3 gyermekem ugyanezt művelte az elején, sajnos egyszerűen nem tudták normálisan bekapni a mellemet. Én 1-2 hónapig cumisüvegből etettem őket, utána szépen lassan próbálkoztam és pár hét alatt átszoktunk csak cicizésre. Ekkor már elég nagyot nőtt a szájuk ahhoz, hogy ki tudják szívni a megfelelő mennyiséget! VISZONT az egyik babám cumizavaros lett... nagyon megszenvedtem vele. Ekkor találtam rá erre: [link]

A szoptatás egyébként nagyon jól edzi a rágóizmokat és fülgyulladás megakadályozására is kiváló. Sok sikert!!!

2015. júl. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy én mindig rátettem mindkét mellemre, mert ha az egyikből már nem kért, volt hogy a másikból azért még szopizott egy keveset.
2015. júl. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Nem baj, én is így csinálom néha. Na szóval a lehetséges gond az lehet hogy: 1. ha csak fejsz akkor nem ingerlődik annyira mellbimbó és kevesebb lehet a tej, de csak ELŐFORDULHAT, ha neked fejésselk is van elég tejed akkor ok :) 2. rászokhat a cumisüvegre és nem akar mellből szopni, de nálunk pl. ezzel semmi gond nincs gyönyörűen szopik és eszik cumisüvegből is. Figyeld meg hogy hogy reagál erre a te babád. 3. Hiányozhat neki a cic, ezt tapasztalatból mondom, nálunk ilyenkor az úgy néz ki hogy cuppog meg keres a szájával tehát szopizni akar viszont ha a cumisüveget odateszem a szájához kitolja a nyelvével, tehát ilyenkor már csak a cicimen akar cumizgatni.. De ha ez nálad elő is fordul semmi gáz, az üres cicidet is odaadhatod neki hogy cumizgassa aztán max bealszik :) ne pánikolj semmi gáz, én rengetegszer csináltam így hogy lefejtet adok neki mert van amikor már nagyon fáradt a szopihoz vagy ha tudom hogy elaludna közben és utána rá meg úgyis felébredne hogy ő még éhes.. ezzel kiküszöbölhető.
2015. júl. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!