Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » úgy érzem a szoptatástól...

úgy érzem a szoptatástól leszek depressziós! Lehetséges ez?

Figyelt kérdés
2010. márc. 4. 19:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
magától a szoptatás tényétől nem hiszem, inkább az esetleges sikertelenségtől vagy attól, hogy milyen szoros kötelezettséget is jelent a szoptatás.
2010. márc. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehet szülés utáni depresszió, vagy lehet az egyedüllét, relatív bezártság miatt. (Jó, ott a gyerek, de az nem társadalmi kapcsolat.)
2010. márc. 5. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
50%
Van ilyen. Nálam is ez volt és emiatt nem szoptattam.
2010. márc. 5. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
61%
Ez baromság, inkább a hormonszint változástól.
2010. márc. 5. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 xStefix ***** válasza:
70%

Nade a szoptatásnak és a depressziónak is ugyanaz a gyökere: a hormonszint változása. ;)

Lehetsz, persze, de nem maga a szoptatás okozza (valószínűleg), hanem az ilyenkor normális hormonváltozások.

2010. márc. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

mennyi idős a babád?

ue

2010. márc. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
két hetes,éppen ma.nem tudom miért,de amikor neki állok szoptatni,nagyon türelmetlen leszek,bár legyőzöm magamba 1000-rel hogy a kicsi ne érezze,de kitudnék rohanni a világból,vagy kiugrani a bőrömből.amúgy nem érzem magam egyáltalán depressziósnak más téren.
2010. márc. 5. 14:05
 8/11 A kérdező kommentje:
és nem tudom miért de 3 napja alig alszik a kicsi egyfolytába cicizne,lehet nem megfelelő neki a tejem?mert tejem az van,tehát kevés nem lehet.
2010. márc. 5. 14:06
 9/11 anonim ***** válasza:
77%

Van valami lelki próblémád, rossz emléked stb., amit pont a szoptatás élménye aktivizál? Ez teljesen abszurd hely ilyen kérdéseket feltenni, de pl. milyen a kapcsolatod a saját anyáddal, vannak-e komolyabb kötődési problémáid? A gyerek viselkedése az én értelmezésemben arra utal, hogy bújna hozzád és vigasztalódna (neki a cicizés a legtutibb dolog ami a bolygón létezik), belőled viszont ez kivált valami lelki élményt, amit nem tudsz elviselni, és szeretnél a világból kirohanni. Nagyon fegyelmezett vagy, de a gyerek érzi a feszültséget benned és nyűgös lesz tőle.

A tejeddel semmi baj nincs, hidd el. És igen, sajnos lehetséges, hogy a szoptatás lelkileg nagyon nagy terhelés a számodra. Megpróbálhatsz fejni, lefejt tejjel etetni a babát (ölben, testközelben), de igazából az lenne a nyerő, ha megpróbálnád közös gyógyulásnak felfogni a szoptatást és úgy ránézni az egészre, hogy most megadsz a gyerekednek valamit ami neked fájón hiányzik. (Ez persze csak akkor igaz, ha tényleg lelki probléma van a háttérben.) Sok sikert, ne add fel.

2010. márc. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
16:28 köszönöm neked is választ,már rájöttem hogy a szoptatás azért váltotta ki ezt belőlem mert a kicsi már napok óta csak sírt,egész nap alig aludt,sokáig cicizett és nem tudtam megvígasztalni.ma este derült ki hogy nagyon kevés a tejem,és nem lakott jól,ez volt aprobléma nála és ezáltal lett a probléma nálam!Lelkileg most ez viselt meg hogy nem vettem észre elöbb,de volt az utolsó amire gondoltam,hiszen tejem volt elég,volt hogy folyt belőlem.mikor megnyomtam a cicim is jött a tej,csak hát ugye azt nem tudtam hogy nincs elég.most kapott tápszert és megnyugodott,én is,tejserkentő teát pedig a mai naptól homeos bogyóra cseréltem,ez még vissza is hozhatja a tejem állítólag.császáros volt a baba és védőnő szerint még örülhetek hogy ilyen hamar lett tejem,2-3 nap,és nem biztos hogy innentől kezdve nem lesz.lelkileg pedig mindig nyomaszt valami de próbálok urrá lenni rajta hogy a legjobbat adhassam a kislányomnak!!!
2010. márc. 6. 00:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!