Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy kezdjem a kóstoltatást?...

Hogy kezdjem a kóstoltatást? 5 hónapos a kislányom, azt tervezem, hogy ma adok neki egy kis almát, de hogy álljak neki? Egy pár kanál almalét adjak csak először? És ezt meddig csináljam, mielőtt igazából elkezdenénk "enni"?

Figyelt kérdés

Vagy ne is almával kezdjek, esetleg nem kell csak levet adni először? Mindenki mást mond. Védőnőmet nem szívesen kérdezem, mert mondott már nekem hülyeséget. Tudom, sok hozzátáplálós kérdés volt már, de azért várom a válaszokat!

Köszi előre is!


2010. márc. 5. 11:14
 1/4 anonim válasza:

Én úgy kezdtem,hogy lereszelem az almát (van olyan reszelő bababoltba lehet kapni,kifejezeten ilyenekre való) és összekevertem a levét a reszelékkel,aztán kiskanál és mehet a babának.Ha először kifolyik a szájából vagy kiköpi ne csüggedj,próbáld még néhányszor.

Lehet,hogy eszik néhány kanállal és utána nem tetszik neki.A mi első etetésünk üvöltéssel ért véget (mert az alma nem jött olyan gyorsan,mint a tápszer)és akkor adtam neki tápszert,csak valamennyivel kevesebbet,mint amit enni szokott, mert azért evett az almából is. Elöször egy negyednél többet ne csinálj meg,mert úgyse eszik olyan sokat. Inkább te csinálj neki,mint a bolti,mert ha a boltival kezded,lehet,hogy utána nem fogja enni,amit te csinálsz.

Remélem tudtam segíteni.

2010. márc. 5. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 xStefix ***** válasza:

Én az óvatosabbak közé tartozom, úgyhogy: először lé és csak pár kanállal. Utána szilárdabb formában, de szintén pár kanállal. Ha nincs rá reakció, akkor pedig fokozatosan emelni az adagot.

Én csak hosszan tudnám leírni, hogy szerintem hogyan érdemes, úgyhogy inkább linket adok:

[link]

[link]

[link]

Ezek a hozzátáplálást mutatják be a szoptatás megtartása mellett, nem az elválasztást!

2010. márc. 5. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Ettünk almát. Szerencsére nagyon ízlett neki, kért volna még, de nem adtam. Úgy csináltam, hogy lereszeltem az almát, kinyomkodtam a levét és egy kicsike "reszelékkel" összekeverve adtam neki kb 5 kanállal. Majd holnap is kap:).
2010. márc. 5. 14:17
 4/4 anonim válasza:
Szerintem jól csináld és lassanként emeld az adagot.Szerintem egy kanállal több kétnaponta az jó.
2010. márc. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!