Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy szoktattad le 1 év...

Hogy szoktattad le 1 év alatti babádat a szoptatásról?

Figyelt kérdés
Érdekelne a folyamat.
2015. aug. 4. 09:30
 1/7 anonim ***** válasza:

közös megegyezéssel. nekem se esett jól már, és nekik sem.

a sztori: kijött 5 hónaposan foguk, 4-4 foguk, ők sem nagyon akartak tovább szopni és nekem is nagyon fájt, hogy harapnak. valahogy pár nap alatt abbahagyták.


de egyénként rájuk bíztam volna később is, amikor megunják (hacsak nem 3 évesek már).


te miért akarod leszoktatni?

2015. aug. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Akkor az egy szopisztrájk lehetett a foguk miatt.

En is úgy tervezem hogy egy ilyen szopisztrájknál le is valasztom a fiam. Most 4 hós, sose szerettem a szoptatást, bár úgy terveztem 6 hónapos koráig kapni fog mert a legjobbat akarom neki csak ràjöttem hogy attól még hogy elkezdem akkor a kóstoltatást, nem fogom tudni leválasztani hogy akkor holnaptól nem kap. De nekem mar most terhes az egesz dolog, kalimpal, tekereg szopi közt, folyamatosan neg kell szakitani a szopikat mert fuldoklik meg levegőt nyel stb. Na meg nagyon szeretném már visszakapni a testemet, na szóval kezd elegem lenni. Most is csak cicin alszik el, cumisüvegből etetés nem jó neki, óránként szoptatom nappal (este átalussza hála Istennek). Szóval 8 hósan jó lenne ha vagy leválasztódna vagy én választanám el. Csak félek h nagyon morci lesz, azt szeretnèm tudni mennyi idő lehet míg nem hisztizik majd a ciciért, ki hogy csinálta.

(Negatív kommentet köszönöm NEM kérek.)

2015. aug. 4. 10:10
 3/7 anonim ***** válasza:

én se szerettem először szoptatni (első vagyok), így végül is a fogakkal pont 6 hónapig ment, de mondjuk nekem a kettő miatt kevés is volt már nagyon.


szerintem ahhoz el kell jutnod addig, hogy tudd, te hogyan szeretnéd, és mi válik be, mennyire függő a baba :)

2015. aug. 4. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Egy ilyen kicsi babával még megbeszélni nem lehet a dolgot, és igen, nagyon morci lesz. Ha Neked annyira terhes már a szoptatás, hogy smemiképpen sem akarod folytatni, és nem lehet meggyőzni arról, hogy vállald még egy kis ideig legalább a baba érdekében, akkor meg kell erősítened magad, és elvenni tőle sírások árán is. Mivel még olyan pici, hogy nem jutottatok el a dackorszakba, nem vagy hozzászokva az "akarom-sírásokhoz", nagyon nehéz lesz.


Próbálhatod fokozatosan csökkenteni a szopik számát, az valószínűleg jobb mindkettőtöknek, mint egyik napról a másikra abbahagyni.


Arra viszont készülj fel, hogy ha a melleidet vissza is kapod a leválasztás után, a baba kompenzálni fog, nem biztos, hogy a cumi elég lesz, sőt. Lehet, hogy sokkal többet igényli majd azt, hogy karban legyen, stb. Gondold át.

2015. aug. 4. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Fokozatosan szeretném csökkenteni a szopikat, legutolsó az esti szopi megvonása lesz. Tudom hogy lesz majd sirás de meddig? Hetekig ugye nem fog sírni? Mennyi idő míg elfelejti a dolgot?
2015. aug. 4. 21:14
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez attól függ, hogy mennyire lett volna még igénye a szopira, amikor elveszed tőle. Ha már egész jól ellenne nélküle - amit azért ilyen kis babánál kétlek, de van rá példa -, akkor akár egy-két nap alatt találhat más megnyugtató elfoglaltságot helyette, pl. cumit, plüssjáték matatását, stb. Ha nagyon nagy lelki szüksége lenne még a szopizásra, akkor nem lesz ilyen egyszerű. Minden esetre a fokozatos leállásnál magad is fogod látni a reakciókat, és még korrigálhatod is a döntésedet, meghagyhatsz valamennyi lehetőséget a szopira, ami még neked is belefér, de a babának mégis sokat jelentene.
2015. aug. 5. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom, olvasod-e még, de gondoltam csak írok. Kezdd el most a kóstoltatást! A tízórai gyümölccsel 2 hét alatt - apránként emelve a mennyiséget - kiváltasz egy szopit. Először szoptasd még utána kb 10 perccel, de ha már megeszik egy 150-200 ml gyümit, nem kell. Így nem fog ordítani a ciciért. Ugyanez főzelékkel ebédre, csak kicsit nálunk az lassabb. Így szerintem nem okozol traumát a babának, szép fokozatosan megszokja, hogy kevesebb a szopi. Aztán meg majd eljön a teljes elválasztás ideje. Arról még nem tudok nyilatkozni...:)
2015. aug. 11. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!