Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mi a véleményed a 2-3-4 éves...

Mi a véleményed a 2-3-4 éves korig tartó szoptatásról?

Figyelt kérdés
2015. márc. 18. 23:26
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
71%

Alapvetoen azt, hogy maganugy. En nem teszek megjegyzest arra hogy mas meddig szoptat vagy nem szoptat. Az o dolguk, nekem meg semmi kozom hozza.


A magam reszerol ugy gondolom, hogy az ovodas kor az, amikor mar nem szeretnem szoptatni a gyerekeimet. Tehat a 2-3 eves korig az nekem meg oke.

2015. márc. 18. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
33%
az, hogy az anyának durva szeretet hiánya van, valami nem jó a házasságában. 2-3 évest szoptatni nem a gyerek erdeke, csak is az anyanak van ra szuksege.
2015. márc. 18. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
63%

Őszintén, én irigylem azokat az anyukákat, akinek bőven van tejük. Nekem sajnos egyáltalán nem volt tejem egyik babámnál sem :( Ha lett volna, simán hagytam volna szopni őket minimum 1-2 éves korukig. A 3-4 év talán már kicsit tényleg túlzás, kinek van addig teje egyáltalán?

Amúgy meg 2. válaszoló, az anyatej erősíti az immunrendszert, már hogy ne lenne a gyerek érdeke a szoptatás.

2015. márc. 18. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem pont jó, én is így tervezem csinálni.
2015. márc. 19. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
43%
Általánosságban azt mondják, hogy a lányokat kb. 1 éves korig el kell választani, a fiúkat kicsit korábban! 9-10 hónaposan! Persze utána is kaphat anyatejet, ha van, ételhez keverve! De szerintem szánalmas, amikor egy 4 éves cicizni akar, az már beteges és csak az anyja h*lyesége!
2015. márc. 19. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
40%

2-es vagyok. sajnalom, ez a velememyem, egyebkent csal szolok, hogy a lepontozas nem egy lajk gomb, nem kell megnyomni ha nem tetszik amit irtam. a kerdes a velemenyem volt, es en azt irtam irtam le.

ui. sztem nevetsegesen nez ki egy 3 eves az anya mellen.

2015. márc. 19. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
68%
A minap voltunk egy gyerekelőadáson a kétéves kisfiammal. Egy szintén kétévesnek kinéző kislány odaszaladt az anyukájához /földön ültünk egy nagy szőnyegen/, lecsatolta a melltartóját /szoptatós melltartó elejét/ és kiszolgálta magát. Megmondom őszintén, nekem magyon furcsa látvány volt, nyilván nem bámultam meg őket, de egy pillanatra elgondolkodtam, hogy mi lenne, ha az én fiam csinálná ugyanezt. Nem tudom elképzelni. Pedig 16 hós koráig szopizott, cicifüggő volt. De szerintem egy kétévesnek már pusztán lelkiigénye van rá /és főleg az anyának/, amit ki lehet elégíteni máshogyan is rengeteg testkontaktussal, öleléssel. Mi így oldjuk meg a fiammal, és egy nagyon boldog, kiegyensúlyozott kiskrapek.
2015. márc. 19. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
60%

Az hülyeség, hogy az anya elégíti ki ezzel az igényeit, meg nem hagyja elszakadni magától a gyereket, ahogyan az sem valós, hogy mindig az anya tehet arról, ha a gyereke nyílt színen is cicit követel.

Én 5 gyereket szoptattam. Az első 6 hónaposan, a nyári 40 fokban elválasztotta magát. Próbálkoztam pár napig, de nem erőltettem tovább.

A másodikat 8,5 hónaposan elválasztottam, orvosi javaslatra, mert jött a tesó. Nagyon megviselte, meg ma már azt is tudom, hogy nem volt ez feltétlenül szükséges.

A harmadik gyerekem (lány) 4 éves koráig szopott. Ismerte a rendet, tudta hol és mikor lehet, és hol és mikor nem lehet. Nem cirkuszolt miatta, maximum sírdogált, ha fájt valami és nem volt alkalmas a helyzet a cicihez. H mégis rácuppant az otthonunkon kívül, az "diszkréten" tette, bebújt pólóm alá, odasimult, nyugodt volt. 2-3 napokra elvihették a nagyszülők, nem kért cicit, csak amikor hazajött. 4 évesen egy nagylányos szülinapi buliért cseréltük el a cicit. Elfogadta a helyzetet.

A negyedik gyerekem nem szeretett szopni, 7 hós koráig próbálkoztunk, akkor feladtam. Betegség volt a háttérben.

Nos, az ötödik feladta a leckét. Ő őrjöngve szopott. Bárhol és bármikor megpróbált rám csimpaszkodni, közben ficergett, mocorgott, tornázott, nyakig húzta a ruhámat. Nem volt hajlandó elfogadni a korlátokat. Ha éppen nem a szájában volt a cici, akkor a keze volt a ruhámban, de könyékig. Úgy döntöttem, ez így nem mehet tovább, befejezzük. 3 éves volt akkor. Beszéltem szoptatási tanácsadóval, azt mondta ez nem fog célra vezetni, de nem hittem neki, megvontam tőle a cicit. Azóta lassan egy év telt el, és már tudom, hogy hibáztam, idő kellett volna még neki. Ha páncélmelltartót veszek fel, akkor is bejut a ruhámba, és jóval több időt tölt ezzel, mint amikor még engedtem szopni. Mániákusan cicifüggő. Azt mondták hagyjam rá, ha erőszakosabb vagyok, csak tovább romlik helyzet.

Összegzés: amelyik gyerekemet hagytam a maga útját járni, és kivártam, amíg el tudja engedni a szopást, azzal könnyű volt az átállás. Amikor erővel beavatkoztam, akkor meg megszívtam.

Amúgy ha most nézem őket, a rövidebb ideig szopók között van egy nagyon kötődő gyerekem (őt választottam el muszájból), és két önállóbb alkatú. A hosszan szópók közül a 4 évig ciciző lányom (már kamasz) nagyon önálló személyiség kiskora óta, míg kisfiam, akivel most is kínlódunk az elvonás miatt, igazi matricagyerek, és én vagyok neki a világ közepe.

Mindezzel azt próbáltam meg elmagyarázni, hogy szerintem a hosszú szoptatással nem lehet "elrontani" egy gyereket, és nagyon nem ettől függ a későbbi személyisége sem.

Mélyen hiszek abban, hogy a gyerek pontosan tudja, mikor érett meg rá, hogy ebben a formában leváljon az anyáról.

Elfogadom, ha valaki nem akar, vagy nem tud szoptatni, elfogadom, ha rövid ideig teszi, egyedül azt nem tudom elfogadni, amikor valaki olyan hülyeségeket mond egy hosszan szoptató anyának, hogy ezzel akarja magához láncolni a gyerekét, meg hogy még akkor is a szájába tömi a cicit, ha az kézzel-lábbal tiltakozik. Optimális esetben ugyanis a gyerek dönt...

2015. márc. 19. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
63%

4-es, ki szerint "kell" elválasztani a lányokat egy éves korig, a fiúkat pedig még előb??? Anyósomnak mondott hasonlót a védőnője 30! éve...


Szerintem 2-3 éves korig teljesen helyénvaló a szoptatás, de az előző válasszal is egyet tudok érteni, gyerekfüggő is meddig van rá szüksége (akár érzelmileg, akár máshogy).

Én 20 hónapig szoptattam az elsőt, szépen elhagyta, csak alváshoz kellett neki a végére. A második most 20 hós, sokszor szopik még, leszoktatni még egyáltalán nem tervezem.

2015. márc. 19. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
54%
mindenkinek a saját dolga. viszont 2-es az nem igaz,hogy a tej nem kell,a tápszerek 3 éves korig vannak,mert addig fejlődik legjobban az immunrendszer. nekem fogalmam sincs,meddig szoptatnék. most fél éves,örülök,hogy tudok nagyon sokat küzdöttem a tejért,meg szeretem is,olyan elégedett fejet vág közbe <3 de nem tudom meddig szoptatnám, talán 1,másfél éves korában elgondolkoznék. nem tudom,vagy fejve adnám a tejet neki,ha már azért nagy, vagy bevezetnénk,hogy otthon szopik,mert már nem pici,ez a kettőnk dolga,meg nem szeretném elkezdeni,hogy odajön hozzám és felhúzza a tesco közepén a polóm,a melltartóm meg letépi :-) valamilyen formában kapná attól a tejet,fejve vagy szoptatva,rendes étkezések között. minek vegyek tápszert/tejitalt ha ott a tej is? nyilván furcsállnám ha valaki az orrom előtt szoptatna egy 2 évest,de hát az ő dolguk semmi közöm hozzá. pl. láttam 1 nőt kb pont 2 éves forma gyerekkel jött ki a dmből melltartóbetéttel a kezében,nem az volt az első gondolatom,hogy fúj még szoptat,hanem,hogy milyen szerencsés,hogy van még teje. nem szégyen szoptatni nagyobbat se, hiszen 3 éves korig jól jön neki,de akkor már meg lehet diszkrétebben oldani,pl. én máshol rendes kaját adnék neki,otthon vagy szopi vagy pohárból issza. majd meglátom :-)
2015. márc. 19. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!