Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nem csökken a tej, ha szülés...

Nem csökken a tej, ha szülés után az első adandó alkalommal elkezdek sportolni?

Figyelt kérdés
Kiegyensúlyozott táplálkozás és sok folyadék mellett gondolom csinálni, nem túlzásba vinni. De aggódom, hogy ha megszületett, nem fogom tudni szoptatni, mert olvastam olyat is, hogy sportoláskor csökkenhet a tej mennyisége. Mi a tapasztalatotok?
2015. aug. 5. 21:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Amíg be nem áll a kereslet-kínálat nagyjából, addig nem sportolnék (átmozgathatod magad azért - egy pár kar és fejkörzéstől senkinek nem lesz baja). Az elején nagyon érzékenyek a mellek, nem is biztos, hogy jól esne két, nagy duzzadó tejcsárdával mozogni. :D

Szóval idővel viszont beáll a mennyiség, és már nem akar majd szétdurranni a cicit. Ekkor nekiállhatsz fokozatosan a sportolásnak, eleinte csak kevés időt tornázz, és ne intenzíven.

Ami szoptatás alatt kerülendő, az a futás, a küzdősportok, az intenzív ugrálás, és a különböző labdajátékok (persze erre nincs egységes szabály, csak a túl intenzív sportok nem annyira ajánlottak).

Ha mozogsz emelkedik a vér tejsavószintje, és emiatt a tejed is lehet savanykásabb ízű lesz, de ez a legtöbb esetben nem okoz gondot a babánál. Ha mégis, akkor fintorogni fog, kiköpi a cicit, tehát észre fogod venni, hogy vissza kell venni a tempóból.

Ja, és ha sportolsz, akkor időzítsd szoptatás utánra, mert úgy "üres" lesz a mell, nem lesz zavaró annyira a benne lévő tej, illetve a másik szoptatás előtt még le tudsz zuhanyozni (az izzadság szaga is bezavarhatja az érzékenyebb babákat).


Na bocs, ha hosszú lettem. Szóval óvatosan, ügyesen sportolhatsz, ahogy jól esik, de az elején inkább várd ki a babád jelzéseit. Amikor pedig már kicsit nagyobb, akkor belevághatsz a mozgásba! De szerintem szülés után ne ez legyen az első gondolatot feltétlenül!

2015. aug. 5. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A hat hét gyermekágy végére azért beáll, addig úgyse lehet mozogni. Utána már nem lesz tőle baj, csak fokozatosan terheld magad.
2015. aug. 5. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Sportmelltartót szabad felvenni?

Ha nem császár lesz, akkor is ki kell várni a másfél hónapot?

2015. aug. 5. 23:13
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen, akkor is kell várni hat hetet, azért gyermekágyi időszak. Sportmelltartó kell természetesen, és érdemes üresre fejni a melleket sportolás előtt.
2015. aug. 6. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Általában abban a hat hétben az agyadat is el fogod dobni, a sportra már gondolni sem lesz erőd. Ráadásul majd leszakadnak eleinte a melleid, azokkal nem kellemes ugrálni. Császár után én pl. két hét után tudtam normálisan mozogni úgy, hogy nem gondoltam meg kétszer a dolgokat, de ettől függetlenül fájt. Érezni fogod mikor jön el a sport ideje. :)
2015. aug. 10. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!