Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Cumizavar 4 hónaposan?

Cumizavar 4 hónaposan?

Figyelt kérdés
4 hónapos a fiam, anyatejes, de 2-3 naponta 1x szokotz kapni pótlást ha épp az adott helyzetben nincs már több tejem és ő éhes. Ezt az elejètől kezdve így csináljuk, gyönyörűen evett cumisüvegből meg mellből is egyszerre. De 3 napja kevesebb volt a tejem így ezalatt többször kapott cumisüvegből pótlást. Ma reggel mintha valahogy elfelejtette volna hogy kell szopizni*, nem tudja mit kezdjen a mellemmel és enyhén fájdalmasan szívja nem is jön neki annyi tej ő meg elfárad a próbálkozásban és bealszik. Lehet ez ennyi idősen cumizavar? De eddig semmi gond nem volt a vegyes táplálással. Szerintetek?
2015. aug. 17. 10:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem kezdtél el menstruálni?
2015. aug. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem. Antibogyót szedek.
2015. aug. 17. 12:08
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha csak 2-3 naponta adsz neki tápszert,sűrűbb szoptatással szerintem áthidalható lenne ez a dolog,szaporodna annyit a tejed,amire szükség van.Simán lehet cumizavar,akár tea adásánál is előfordulhat,nem hogy tápszerezésnél.Egyébként én kizárólag szoptatom kislányomat,mégis 1-másfél hónapja tök nyugtalanul szopizik,többször elengedi,nem is eszik egyszerre sokat,néha 1 óra múlva újra megszoptatom,mivel érzem,nem evett eleget.Ez az igény szerinti szoptatás,neked is ezt tanácsolom.Másik megoldás pedig az,hogy elkezded tápszerezni,mivel "nem kell" neki a cici.Véleményem szerint,ha éhes,bizonyos idő után úgyis szopizni fog,esetleg vizzel kináld meg.Cumisüveget pedig elraknám,de te tudod,mennyire van szüksége erre...
2015. aug. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem lehet cumizavar. Főleg hogy ez a legpicibbeknél alakul ki legkönnyebben. Nekem szopisztrájkos tapasztalataim voltak 2-3 hónapos babáimmal. Vagy kitartasz a kizárólagos szoptatásnál, vagy választod a vegyes/kizárólagosan üveges táplálást; meglátod a babád viselkedése alapján, illetve eldöntöd jómagad, hogy melyik utat szeretnéd. (Én kitartottam a szoptatás mellett, nem adtam többé cumisüveget)
2015. aug. 27. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi megoldódott.. Már tök rég nem kapott pótlást nem is emlékszem mikor.
2015. aug. 28. 23:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!