Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan szoktassam vissza a...

Hogyan szoktassam vissza a cicire 8 hetes kisbabámat?

Figyelt kérdés
Mellgyulladás miatt 4 hetesen csökkent a tejem, fejtem+tápszer, amit cumisüvegből kapott, mellette szopizott is, de egyre kevesebbszer. Mára ott tartunk, hogy elég a tej, viszont nem hajlandó rendesen kiszopni mellből, ezért fejnem kell, a tejet pedig cumisüvegből issza. Vettem medela calma-t, de így sem akar szopni rendesen. Sose lesz ez már a régi? Tapasztalatok?

2015. márc. 19. 14:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
csak a calmából adsz? mióta? minden üveges evés előtt mellre is teszed? mi az,hogy nem rendesen? ez mit takar? nem akar,hisztizik előtte? vagy megunja,elfordul? nem szívja,csak cummog? mellre teszed,és nem szívja? fejésnél milyen könnyen,és mennyi tej jön egyszerre?
2015. márc. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

egyébként nem kell aggódnód. a babád tud enni,csak nem akar mellből,vagy nem jön elég. mert én vízzel próbáltam a calmát,és iszonyat nehéz belőle szívni. nekem 1 óráig tartana,ami neki 3perc.

1es

2015. márc. 19. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
A calma-t azonnal megvettem, pont a cumizavartól tartva. Ha mellre teszem elkezdi szopni, de nem szívja szerintem rendesen, keveset hallom nyelni, pedig kb. 3/4 órát hagyom az egyik mellen, aztán amikor átteszem a másikra már jön a ficánkolás, hiszti, ordítás anélkül, hogy megszívná rendesen. Megmértem 40 g körül szopik, de ciciről levéve tovább ordít és kiiszik még 140-150 g-ot az üvegből...azután én még 100 g körül kifejek a két mellből. Fejésnél a 7-7-5-5 stb. perces váltott fejést csinálom és szépen jön a tej, nem mindig spriccel de ez normális gondolom.Mellre sajnos egyre kevesebbet teszem, mert rengeteg idő elmegy a fejéssel amit ugye szopi után úgyis csinálnom kell és már teljesen kivagyok. Mennyivel könnyebb lenne szoptatni, ha egy elégedett jóllakott baba fordulna le a mellemről!
2015. márc. 19. 17:30
 4/11 anonim ***** válasza:
azért nem mindegy,hogy jön az a tej. rendes tejleadással folyva,vagy csak összecsöpög. próbáld ki,hogy negyed-negyed órát fejed a melleidet,1 körből mennyi jön le,és csöpögve vagy folyva. ha a nagy része folyva az a jó. magamból kiindulva,amíg büfiztetek stb, mondjuk fejek evésre rá 15-20 perccel ezalatt termelődik 40-60 ml. de biztos,hogy csont üresre szívja,ez ilyen s.o.s. termelés utána. mennyi időre fejsz rá a szoptatásra, arra akarok kilyukadni,azt kéne megnézted,milyen könnyen jön az a tej. ha összecsöpög nincs kedve,ereje hozzá. a calmából ugyanúgy kell enni,viszont nem kell elinditani a tejet mint 1 mellnél ahol kb 15-20 percenként van tejleadás.
2015. márc. 19. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Szoptatás után kb. 20 perc múlva fejek, hát összecsöpög, csak akkor folyik fél percig mondjuk mikor van egy tejleadó reflex. Mit csináljak, hogy rendesen follyon? Biztos emiatt itt is inkább cumizna, mert a calma-ból szépen, gyorsan kiszívja, 5perc az egész.
2015. márc. 19. 22:33
 6/11 anonim ***** válasza:
akkor ez itt a gond :-) na nem baj,ez végülis nem gond. még kevés neki a tej. szaporítani kell,amint lesz több fog rendesen enni. ne hagyd háromnegyed órát a melleden,legalábbis ne az egyiken. próbáld azt,hogy szoptatsz,és cserélgeted a melleket. mondjuk negyed óra az egyiken,ha nem nyel akkor negyed a másikon,aztán megint az első,megint a második. igaz,hogy 1 óra,de így is szoptatsz háromnegyed órát. így hátha meginditja többet a tejet, meg nem alszik el ha büfiztetsz,cserélsz közben,mert ugye ébren is kell tartani. utána pedig ugye a fejés. milyen mellszívóval fejsz? a lactina gépit tudom ajánlani, lehet kölcsönözni is pl. a mini manóban. én dupla szívófejet vettem hozzá, sokkal gyorsabb is a fejés,meg növeli a tejtermelést is,ha egyszerre kettőt fejsz,ilyenkor több hormon termelődik. a fejésre nem tudom mennyi időd van. akkor sikeres a fejés,ha meginditod a tejet,vagyis folyik. minnél többször annál jobb. ez kb 20 percenként van. de amíg nincs még olyan sok tej,egyáltalán nincs rendes folyás. nem kell aggódni rajta,majd lesz. nekem emlékszem,másfél óra alatt csöpögött össze egy adagja, már azt hittem megőszülök,gondoltam is,hogy ez ennyi idő? de nem,utána lejött 10perc alatt. azért legalább 15-20 percet fejj. vagy ha már folyik rendesen,akkor azt lefejed,meg amíg csöpög utána még. éjszaka mi a helyzet? kel a baba enni? ha nem,akkor te fejsz? tudom,hogy nagyon kemény fejni éjszaka,kelni meg minden,de kéne. én 3 óránként fejtem a szaporítás alatt. aztán később 4 óránként. mikor eleget lefagyasztottam,óvatosan elhagytam az éjszakai fejéseket, DE fél év után csak. így is kb 6-7 óra tellik el csak,több nem mire szoptatok.utána még fejek,egyenlőre elég ő szépen eszik,én fejek egy kis plusszt,de van egy mennyiség ami alá ha megyek,újra fejni fogok éjszaka is. szóval egyenlőre ki kéne húznod,hogy fejj éjjel is. igyál eleget a legjobb a 3-4 liter víz. meg ha van délutáni szundija,fejés után feküdj le aludni te is. arra figyelj még,ilyenkor túl sok idő ne telljen el két mellűrítés között. nem tudodm mennyire érsz rá,a minnél sűrűbb annál jobb. 2 óránál több pl. ne telljen el,ha kevesebb még jobb. szoptatás meg fejés közben próbáld ne görcsösen hallgatni,hogy nyel-e vagy nézni,hogy jön-e inkább nézz tv-t vagy hallgass zenét,lazíts. a stressz késlelteti a tejleadást.
2015. márc. 20. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Huh, köszönönöm a válaszaidat :)Hát naponta 7-8 alkalommal fejek, a babám 6-szor eszik, éjszaka nem kel fel csak hajnalban 5 körül. Én viszont igen de csak egyszer, mert így is sokáig fent vagyok, miután elalszik 11körül (sajnos ilyen sokára) akkor fejek, bő fél órát, aztán lefekszem és 3 óra körül ébresztem magam fejek kb 4 ig, megint alvás amikor 5kor kel utána mire visszateszem már 6 óra, megint fejek és utána tudok még picit aludni. Ennél többször képtelen lennék fejni, így is kimerültnek érzem magamat nagyon. A napközbeni fejésekre sem tudnék már több időt szánni, így is sokszor mellettem üvölt a kicsi míg én fejek, miközben azt az időt vele tölthetném aktívabban.Aztán meg ott van még a háztartás, de te is tudod biztosan milyen ez...A melleim is kivannak, egyszerűen nem szoknak hozzá, nagyon érzékenyek a bimbóim még mindig. A mellszívóm gépi aventes, nem dupla, cserélgetem a melleimen.Nagyon szeretnék több tejet, iszok sokat talán a kialvatlanság meg a stressz ami akadályoz. Sokszor vagyok lehangolt, többek között emiatt is, meg a szülés utáni depresszió is elővesz gyakran, első babám.
2015. márc. 20. 08:18
 8/11 anonim ***** válasza:
szerintem próbálj kölcsönözni egy lactina gépit. azzal fele annyi idő mindjárt a fejés. addig pedig le tudod foglalni a babát,tedd magad mellé. van játszószőnyege? vagy bébihinta? akár hordozóba beletenni,valami kis játék bébizenéjét betenni neki. amíg meg eggyel fejsz,simán csinálhatod azt is,hogy lefejed, ráteszed arra amit lefejtél, ő meg elcummog rajta,amíg lefejed a másikat. na ja a háztartás,de én azt mondom azért egy bizonyos időt érdemes rászánni a szaporításra,nekem pl. már 20perc a szoptatás, 10perc a fejés.szóval nem tart ez örökké. akkor tényleg a gépi lenne a legjobb pl. fejnél 2kor. meglennél negyed 3ra, alszol vissza,5 kor meg szoptatsz. férjed segíthet annyit,hogy ha kell pótlás,ő odaadja neki te pedig vissza tudnál aludni. a lefektetést pedig meg kell próbálni előbbre hozni valahogy. kb 9re mondjuk. próbáld apránként. akár csak 20percekkel előrébb hozni. megfürdeted,ha hálózsákba alszik,már tedd is bele,villany lekapcs tv fény, nagyon gyenge lámpa legyen csak bekapcsolva, ne legyen zaj,ne beszélgessetek,szopiztasd meg,és próbáld lefektetni. vagy a férjed. te addig fejsz, aztán alszol. 2 nap múlva még 20 perccel előbb. próbálni kell. a szundikendővel is jól alszanak gyűrkészik álmukban. nekem mikor keltettem 3 óránként olyan éjfélkor aludtam el. aztán 10kor feküdt,előre hoztam fél 10re,majd 9re. úgy csináltam fürdés 8kor,be a hálózsákba,szopi 9 negyed 10re ő ágyban. (mikor már nem volt hasfájós) én fejtem egyből utána,aztán éjfélkor,meg háromkor. 6kor szoptattam. később fejtem 10kor,meg 2kor, szoptattam 6kor. azt talán bírnád egy darabig. sok idő elmegy a fejéssel,és most mire visszaalszol,kelhetsz is fel. nekem a második verziónál azért 3ésfél órám volt 2 között,de neked 1 órád hajnalban. hát az semmi. fel se bírnék kelni. gondolom alig vonszolod magad. próbáljátok korábbi alvásra szoktatni valahogy,vagy legalább néha vegye át a férjed este vagy reggel,hogy többet alhass.a depresszióra az a legjobb,ha kimozdulsz. süt a nap,menj el egy cukiba,babakocsival vagy barátnővel. a baba ahoz elég nagy,hogy 2-3 órára néha néha egy megbízható rokonnál ott hagyd,elmehettek egy moziba pl. mi 5 hónapig sehol nem voltunk,olyan jó volt kimozduni. de nekünk olyan hasfájós volt,azért nem mentünk előbb. ha nagyon súlyos lenne,akkor már szakember kell viszont
2015. márc. 20. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nálunk a kialakult cumizavart egy rémálomba illő hét alatt tudtuk orvosolni. Nem akarta a mellet szívni, csak az első pár kortyot itta ki, amikor még könnyen jött. Dolgozni nem akart érte. Nagyon nehéz volt, többször mellre tettem, próbálgattam, és a cumisüveget, meg ilyeneket jó mélyre elástam. Szerintem vissza lehet vezetni a cicizésre, csak nehéz nagyon. Nekem sosem dőlt a tej a mellemből, fejni se nagyon tudtam, mert egy órát csüngött rajtam a gép, akkor se jött 20ml-nél több, és csak úgy ímmel-ámmal csöpögött. De a baba ügyesebb, sokkal ügyesebb! 8hónapos lesz, és még szopik! Sok szerencsét neked is, remélem sikerül! Kitartás!
2015. márc. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Arról az 1 hétről írnál kérlek részletesebben? Én is gondoltam már rá, hogy nem adok mást csak cicit és akkor muszáj lesz szopnia ha éhes, cicizés egész nap akár. Csak félek ordítás lenne, meg hát fejni is kéne nehogy lecsökkenjen a tej, mert nem szívná ugye ki az első napokban rendesen.A lefejt tejet meg ne adjam oda neki, miközben sír az éhségtől? Na hát ez az ami félek nem menne. A párom sem hagyná, néha így is kiakad, miért erőltetem a szoptatást...ne kínozzam se a gyereket se magamat.
2015. márc. 22. 08:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!