Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ti mit gondoltok arról az...

Ti mit gondoltok arról az anyáról, aki meg sem próbál szoptatni?

Figyelt kérdés
Tápszerrel felszerelkezve megy már a kórházba is, mert undorodik a szoptatás gondolatától is és így előre eldöntötte, hogy ő bizony semmilyen körülmények között nem fogja mellre tenni a gyerekét.
2015. aug. 21. 21:29
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
78%
magánügye.
2015. aug. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
71%
Az ő dolga.
2015. aug. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
65%

Ez az ö dolga, ha neki ennyire ellenszenves a szoptatás gondolata, akkor egy "kényszerszoptatás" a gyereknél sokkal komolyabb (lelki) károkat okozna, mint amennyit a szoptatás fizikailag használhatna.

Ilyen esetben jobb, ha nem szoptat és pozitívan áll a gyerekhez, mint nagy ellenérzés miatt negatív impulzusokat adna a gyereknek.

2015. aug. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
24%

ha majd odaviszik elé a saját gyermekét, egy tátogó újszülöttet, hogy tegye mellre, akkor talán megesik a szíve.


én alapból a kombinált eteésből készültem fel még terhesen.

az, hogy alapból teljesen elutasítni a szoptatást, talán önzőségre vall. ami ellentmond az "anya" fogalmának...

2015. aug. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
44%
Megpróbálnám megérteni, de lefejve sem tudna egy kis anyatejet adni a babának?
2015. aug. 21. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 A kérdező kommentje:
Persze, hogy magánügye, hiszen senkire sem lehet ráerőszakolni azt, hogy szoptasson. Engem csak a véleményetek érdekel, hogy a későbbiekben milyen lehet az anya-gyerek kapcsolat egy ilyen nyitás után szerintetek? Lehet boldog a kapcsolat? A nő az anyaság minden egyéb területén jól teljesíthet majd ettől?
2015. aug. 21. 21:40
 7/42 anonim ***** válasza:
62%
semmivel sem rosszabb, ha üvegböl etet örömmel, mintha eleve nem TUDNA szoptatni.
2015. aug. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
56%
6-ra: hát az attól függ hogy mi ennek az oka. Valahogy azt hogy "undorodik a szoptatás gondolatától" nekem nehezemre esik elfogadni/hinni. Ha arról van szó hogy pl gyógyszert szed, vagy fél hogy megereszkedik a melle, vagy nem ő akar kelni hozzá, azt simán elhiszem, ezt valahogy furcsállom. Pelenkázni mégis hogy fog?
2015. aug. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
40%

kb nem is készül valszeg az anyaságra

tekintve ha tudná, hogy a kolosztrum(az előtej)a pici babának mérhetetlen fontos, a köznyelvben első védőoltásnak is szokták nevezni...

valszeg nem olvas könyveket, a netet sem, talán nem az első várva várt babája..ki tudja

2015. aug. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
57%
De utálom mikor a szoptatástól teszik függővé az anyai teljesítményt. A negyedik gyereknél már én is eljutottam odáig, hogy "tápszerrel felszerelkezve" fogok a kórházba menni, mert nem vagyok hajlandó kínlódni, meg végignézni, hogy fogy meg sárgul a gyerek, mert képtelen a szervezetem a tejtermelésre. Éppen ezért senkit nem ítélek el ezért. Ha működne, a vajúdást meg szétszakadást is boldogan elcserélném egy hasi műtétre. Sokakat ezért is leszólnak, elítélnek, teljesen értelmetlenül.
2015. aug. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!