Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nekem is kínlódás a szoptatás,...

Nekem is kínlódás a szoptatás, de nekem máshogy, mint az előttem íróknak? Érdemes ennyi anyatejért kínlódnunk mindkettőnknek? Vagy mit csináljak? Mitől lehet?

Figyelt kérdés
Röviden annyi a lényeg, hogy lusta volt az első naptól szopizni annyit, amitől jóllakott. Így kb 20-30 perc után azt kapta meg cumisüvegből, amit lefejtem. Minden egyes szopi után fejtem, csak fejtem, de napról napra kevesebb lett. Egy idő után szopi után már tápszert kapott. Nemrégen nagyon beteg lettem, több napig 39 fokos lázam volt, a gyógyszerek sem tudták lehúzni. Nem szoptattam, de fejtem. Napról napra kevesebbet. Azóta ordít a cicitől. Hirtelen beleszív 2-3-at, de utána ordít, mikor rájön, hogy cici. Kb 30-40ml tejet tud kiszívni, ráeszik 170ml tápszert. Már menszeszem is volt, de amikor elmúlt, akkor is ordított. Ilyenkor telekapja magát levegővel, és sokszor bukik. Kell ez a kínlódás?
2010. márc. 11. 23:38
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Nem vettem kioktatásnak, részben az én hibám is, tisztában vagyok vele. Nem kezdtem egyből tápival hozzátáplálni, hanem a "többletet" fejtem le az első napokban. Azt, hogy adjak neki még cumisüvegből, ha nem lakott jól fél óra alatt, azt meg a csecsemősök mondták. Mert ha tovább szopoizik szétáztatja a mellet, és fájni fog. Ezért úgy csináltam, hogy mikor eltelt az az idő, és még sírt, a lefejt tejem adtam neki. De hiába, mert egy idő után már nem tudtam annyit kiszenvedni a ciciből, hogy elég legyen. Ráadásul be is gyulladt a mellem a kórházban. Az tuti, hogy ha lesz még egy gyerekünk, akkor már a kórházba beviszem a mellszívót, és nem fog ödémás lenni a cicim, és tudok rendesen szoptatni az elejétől. Egyébként meg se fordult a fejemben mikor terhes lettem, hogy nekem bármi problémám lesz a szoptatással. Főleg azt nem, hogy 2 hónaposan még csak nem is fog feszülni a melle, ha nem szoptatok 12 óráig.
2010. márc. 15. 23:48
 12/12 xStefix ***** válasza:
35%

Hát akkor a csecsemősöktől kapásból kaptál egy nagyon-nagyon rossz tanácsot (és nem te vagy az egyetlen).. :(

Egy újszülöttnek nem elég a 20-30 perc szopi, nagyon nem, a mell pedig (idővel, miután hozzáedződött a terheléshez) nem fog felázni és fájni a hosszú szoptatástól sem. (Az elején általában mindenkinek fáj, de ez kezelhető és elmúlik.) De ezeket gondolom, mára már tudod.

Szomorú, hogy ennyire kiirthatatlanok ezek a tévhitek még azok között is, akiknek kutya kötelességük lenne a helyes információkat tudni és továbbadni. :(((

2010. márc. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!