Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Gyakori szoptatással mindenkin...

Gyakori szoptatással mindenkinek nő a tej mennyisége?

Figyelt kérdés
Azt vettem észre, ha három óránként szoptatok akkor mindig van bőségesen tejem, de ha kétóránként rárakom cicire, akkor sose elég neki, mindig kevesli. Viszont jó lenne ha egy kicsit több tejem lenne, mert estére így márcsak 60 ml termelődik. Ti mit tennétek a helyembe?
2011. júl. 14. 12:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Érdekes én is ezt vettem észre, sőt ha 2 mellből szoptatok az is egy idő után kevésnek tűnik...erre én is kiváncsi vagyok!
2011. júl. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Én is két mellből szoptatok. Egy nem is lenne elég neki. Nincs olyan sok tejem, ezért szeretném szaporítani, de a gyakori szoptatás nem jött be...
2011. júl. 14. 12:56
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

De több lesz, csak nem egyből. Van akinek gyorsan reagál a szervezete, van akinek lassan.

Nálunk több, mint egy hét volt, mire átállt a cicim erre a keresletre, addig nyűglődtünk, de aztán több lett.


Két mellből szoptattam, az elején már óránként kérte rá magát, és így se volt elég. Aztán elég lett, és fokozatosan visszaállt a 3-4 óránkénti szopira.


Este meg mindenkinek kevesebb a teje, de sokkal táplálóbb, eltelíti a pocakot.

Nem tudom, amúgy mennyit eszik, a fiam nem volt valami nagy evő, 60-80 ml-vel jókat aludt kb. este 8-tól hajnali 4-ig.

2011. júl. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
48%

Bejön az, csak nem varázsütésre.

Minél gyakrabban ürül a mell, annál több tej termelődik. Miért nézegeted az órát egyáltalán? Akkor tedd a babát mellre ha éhes. Ha 2 óránként akkor úgy, ha 3 óránként akkor úgy. Kell pár nap amíg a tejtermelés alkalmazkodik a kereslethez, de ha ebbe a kényes folyamatba nem avatkozol bele károsan (cumival, cumisüveggel, 3 óránkénti szoptatással) akkor működik.

2011. júl. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
2 hete úgy etetem ahogy kívánja mégis még mindig 1-2-3 óránkén tetetek nem tolódott ki. Szerintem nem is lett több. Első voltam
2011. júl. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
53%
Meddig érdemes várni még? Így ő is nyűgös meg én is....(első vagyok) Elvileg már több tejemnek kéne lennie tudom...Múltkor fejtem mindkettőből 70 ml...az nem valami sok főleg, hogy 3 hónapos és 5,5 kg az utóbbi időben nem is hízott valami sokat.
2011. júl. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy megpróbáltam sűrűbben és ha ilyenkor előbb kiürül, mint ő jól lakna, akkor meg olyan keservesen tud sírni, és ráncigálja a cicit, látni rajta, hogy még enne, de nem jön. :-(
2011. júl. 14. 13:10
 8/16 anonim ***** válasza:
sajnos én sem műkösök "tankönyv" szerint , hiába próbáltam, hogy amikor csak kérte cicre raktam ,a végén a napnak már ott tartottunk, hogy evett, majd5-10 perc múlva elekzdett nyüglődni, majd 20 perc múlva keserves sírás - csak nem tehetem cicre 20 percenként? főleg úgy, hogy előtte majd 1 órát szopizott... egyszer el kellett mennem itthonról, azért kora délutáni evésre tápszert kapott , akkor vettem észre, hogy sokkal több tejcim volt mikor hazaértem, és lefejtem ( akkorra már eltelt 3 óra az utolsó szopizás után) - legközelebbi szopizás után megkapta a lefejt tejcit is, így szép lassan beálltunk a 2,5-3 órás evésre.
2011. júl. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Enyém is 3 hónaposan volt annyi (ill 5,4 kiló) 4 kilóval született.

Nem méregettem, kapott icict ha kért, 6 hónapig csak anyatejete evett.

Volt, hogy nagy melegben 5 hónaposan 2 óránként cicizett.

2011. júl. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 xStefix ***** válasza:
71%

Kérdező, akkor tedd mellre, ha ő jelzi neked! Ha láthatóan nem jön be az, hogy te magad rakod sűrűbben mellre, akkor nincs rá szükség! Engedd, hogy ő irányítson, neked csak alá kell dolgoznod és menni fog, hidd el!


És lányok, gondoljatok bele, kánikula van! Nem biztos, hogy azért nem áll vissza a szopások közti hosszabb idő, mert nem nő elég gyorsan a tejmennyiség, hanem azért, mert többet iszik a baba..! Ilyen melegben ritka, ha kibírnak 3 órát. Az én lányom is kb. 1,5-2 óránként szopott anno, hiába ette magát előtte tele, már beállt tejmennyiségnél.

Csak lazán, tudják ők, miért jelentkeznek ilyen gyakran. ;)

2011. júl. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!