Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Érdemes közvetlenül szülés...

Érdemes közvetlenül szülés után, már a kórházban elkezdeni tejserkentő teát inni, vagy kapszulát szedni?

Figyelt kérdés
2015. szept. 22. 11:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
48%
Nem. Szoptatni érdemes, minél gyakrabban. Az indítja be a tejtermelést, nem a tea és kapszulák.
2015. szept. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Egy kis elmélet: [link]
2015. szept. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
60%
Igen érdemes mindent elkövetni, de amég be nem lövell addig hiába iszod ezeket. Ha belövellt minnél többet cicre rakni, fejni, és inni, inni, inni (vízet, tejserkentő teát, maláta alapú italokat).
2015. szept. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
26%
3-as: minek? Nem lehet előre tudni hogy lesz-e erre szükség, ha túl sok a teje az se jó. Ha igény szerint szoptat pont annyi lesz a tej amennyi kell.
2015. szept. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
54%
Persze vizet kell inni, itt a tejserkentő teára gondoltam.
2015. szept. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
52%
nekünk azt javasolta az orvos,hogy igyunk tejserkentőt rögtön szülés után, nálunk a szobában mindenki betartotta.Én meglepődtem,mert volt tejem elég volt a lányomnak az elejétől,pedig első babánál nagyon kevés tejem volt,már a kórházban adtak neki tápszert.
2015. szept. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
54%
Annyit érnek ezek is mint a fogyibogyók.
2015. szept. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
54%

Amiért tejserkentöt érdemes inni, mert sok más tea vagy folyadék a baba gyomrára rossz hatással van.


Èn külföldön szültem, itt a korházaknak minden részelgen van kiskonyhája ahol víz, és mindenféle teák állnak rendelkezésre egész nap. A szülés után mindenképpen tejserkentöt vagy édeskömény teát ajánlottak, nem nagy mennyiségben, de 1-2 pohár naponta. Ennek az az oka is, hogy pl az ivolevek többsége tartalmaz erösen savas gyümölcsöket mint pl narancs vagy citrus félék(föleg multivitaminnal kell vigyázni), és ha jön tej, az átmegy a tejen és az újszülöttnek óriási hasfájást okoz rögtön. ìgy ha valaki édeset akart inni inkább teát ajánlottak.

2015. szept. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

abban igazuk van az előttem szólóknak, hogy a sok víz kell, viszont az sem jó ha túl sok a tej, főleg a kórházban, amikor nincs arra lehetőség hogy lefejd és egyből mélyhűtőbe tedd.

Szerintem szerezz be egy doboz citromfű teát (nekem az segített a tejserkentésben) és ha később esetleg problémád akadna a szoptatással, akkor a mothermilk kapszulát ajánlom, nem olcsó, de megéri a pénzét - én próbáltam elég sok ilyet, ellentétben azokkal, akik itt csak rávágják hogy semmit se érnek ezek - valóban van, amelyik használ. De a legfontosabb a sok víz, és a fejés tejserkentéshez.

2015. szept. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Az első babámat nem tudtam szoptatni. A kórházban már kapott tápszert, ha kellett, ha nem. Még szoptatás előtt megetették. Most ugyanott fogok szülni, és szeretném ezt elkerülni.
2015. szept. 22. 12:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!