Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Érdemes fejni, ha még nem...

Érdemes fejni, ha még nem indult me a tej?

Figyelt kérdés
Ma született a babám. Próbálkoztunk már a cicivel. Hol sikerült,hol nem. Érdemes elkezdeni fejni vagy még nem sok értelme van?
2015. okt. 7. 21:24
 1/8 anonim ***** válasza:

szerintem nem. nem azért mert ne lenne értelme, hanem mert az előtej egy olyan hatalmas plusz a babának, amit nem lenne szerencsés ilyennel elfecsérelni, azt a babának kell megkapnia :)

egyébként is csak a 3. nap körül indul be a tej, addig ráérsz, a babának sincs addig szüksége semmire az előtejen kívül, lényeg, hogy próbálkozzatok 2-3 óránként :)

2015. okt. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
illyenkor non stop szoptatni kell(minimum 2 óránként), ugyanis a baba indítja be a tejtermelést, ami az ő igényeihez igazodik. az első napok, hét csak szoptatás szinte.
2015. okt. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
és nem 5 percre kell mellre tenni, bőven tovább.
2015. okt. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Igen, sűrűn tedd mellre és valóban ne 5 percre. A fejéssel is segítheted a tej beindulását, amit lefejtél, azt meg pohárban itasd meg a babával. Kérd a csecsemősök segítségét.
2015. okt. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Azért milyen érdekes már,hogy ma! szültél,de gyakorizni van erőd,ahelyett hogy a körülötted lévő csecsemősöket kérdeznéd.
2015. okt. 8. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

mondjuk nalunk a csecsemosok olyan segitokeszek voltak hogy 4 nap alatt 39 fokos lazam lett a mellgyulladadtol mivel abban nem segitettek hogy szoptassak de mellszivot meg nem voltak hajlandoak adni...


kerdezon keszits be vizet kekszet es 40 percig legyen a melledden naponta 10szer:) elotte utana 2-2 dl viz a minimum. hidd el 2 nap alatt bedurran :) még ne fejjed.

2015. okt. 8. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem se fejd. Az előtej olyan minimális mennyiség, hogy a fejőgép tartájában szétkenődik az egész.


Az én babám valami 5 percenként kortyolt egyet...


Tudom első babánál elég nehéz, de próbálj meg nem stesszelni, nem gondolkodni, lazulj és élvezd a babád. Igyál sok folyadékot és non-stop szoptass (tudom fáj az elején rendesen). Hidd el beindul magától.

2015. okt. 8. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Inkább non-stop szoptass. Én is beleestem a hibába, hogy az elején nem szoptattam eleget (ez akár órákat jelent)és inkább fejtem. 2 hónapig tartott utána, hogy beálljon a tejtermelésem és kínlódhattam a plusz tápszerrel (éjjel is...). Szóval csak szoptass. Akár órákig 10-15 perces szünetekkel. :) Itt az ideje elővenni a Háború és békét, ha még nem olvastad. :) Sok sikert és gratulálok a babához! :)
2015. okt. 11. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!