Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Okozhatott ez bármi "sérülést"...

Okozhatott ez bármi "sérülést" a kisfiam lelkében, vagy csak én aggódom túl?

Figyelt kérdés
14 hónapos, 3 hónapja hagytam abba a szoptatást. Már régen nem kereste a cicit, és értelemszerűen nem meztelenkedek előtte, így nem is látta csak ruhában. Tegnap fürödtem éppen, és bejöttek közben az apjával kérdezni valamit. Meglátta a mellemet, és olyan elkerekedett szemmel nézte, és mutogatta, utána az apja nem tudta őt kivinni, vagy négyszer visszafordult az ajtóból, és mindig visszajött megnézni. Nagyon cuki volt, de őszintén szólva kicsit elkezdtem aggódni, hogy ez most okozhatott bármit az ő kis lelkében?... lehet hogy hülyeség.... Én nem is gondoltam, hogy emlékszik arra, hogy régebben szopizott, de ezek szerint mégis.. Végül nagy nehezen kimentek, mondtam neki, hogy sajnos már nincs benne tejecske, stb. Azóta ezen agyalok, de sajnos még kicsi ahhoz, hogy "megbeszéljem" vele.
2015. okt. 17. 08:07
 1/4 anonim ***** válasza:

A "lelki sérülést" én ennél erőteljesebb történésre használnám. Szóval a válaszom nem.


Az egy másik kérdés, hogy hogyan történt a szopi vége, és hogy ezt ő és Te hogyan éltétek meg.

Azt írod: "abba hagytam", vagyis nem a fiad döntött így, hanem Te. Ez persze nem probléma, mert nyilván meg volt rá az okod hogy elválaszd, de talán ő még nem így szerette volna.

A gyerekek rendkívül rugalmasak, és mivel a szerető környezetet és a biztos pontot továbbra is Te jelented neki, ezért megbirkózik ezzel a "veszteséggel".


Egyébként ha kész vagy még szoptatni, akkor egyszerűen megoldhatod ezt: felkínálod neki, megkérdezed akar-e szopizni és ha akkor "nemet mond", akkor csak egyszerű nosztalgia volt a fürdős jelenet, ha meg még tényleg igényelné, akkor simán visszaszokik a cicire.

2015. okt. 17. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem.
2015. okt. 17. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem is volt egyszer egy ilyen esetem. :)

Másfél évig szopizott a kisfiam és 2 éves kora körül egyszer bejött a hálóba,mikor öltöztem,meglátta és ő is pont ilyen cukin kerekitette a szemeit.Elfordultam és ő körbeszaladt rajtam,hogy újra megnézze,közben mutatott a cicimre és azt mondta: "ammi? at kéjem,at kéjem" :)). Hát mondhatom nagyon cuki volt,de nem gondolom,hogy bármi problémát okozott volna ez neki.

Üdv

2015. okt. 17. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

és biztos, hogy a szopi miatt nézte? 3 hónap alatt azért elfelejthette, szerintem lehet, hogy csak meglepődött, hogy van melled. hisz neki meg az apjának nincs :)

én legalábbis erre gondolnék ennyi idő után ;)

de az biztos, hogy lelki sérülés nem egy mell látványától lesz :D

2015. okt. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!