Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Refluxos babát hogy lehet...

Refluxos babát hogy lehet szoptatni?

Figyelt kérdés

Kaptunk sűrítőt (Nutrilon Nutriton), azonban az előetetés (25 ml tejben 1 kanál por) nem működik.

Csak és kizárólag az marad a gyerekben, amit sűrítve kap.

Az a mennyiség, amit szopival kinyer, ugyanúgy kijön, mint eddig.


Próbáltam 2 kanalas pépként adni neki, nem vált be, pár percet "tud" csak anélkül szopizni, hogy kijönne.


Most az van, hogy fejek és azt kapja sűrítve (alkalmanként 150 körül), így benne marad, viszont a szoptatásnak, az igény szerintinek meg főleg lőttek.


Konkrétan félek mellre tenni akkor is, ha csak megnyugtatásra vágyik, mert azt a kis időt is órákon tartó bukizás követ.


Ezzel a helyzettel az a baj (többek között), hogy fejni jóval kevesebbet tudok (~300-400), mint amit ő eddig kinyert (eddig is pótolni kellett, mert annyit bukott, hogy úgy már nem volt elég neki a tejem). Félek, hogy nemsokára elapad.


Akinek hasonló gondja volt, talált rá megoldást?



2015. okt. 27. 08:50
 1/4 A kérdező kommentje:
*lemaradt, hogy alig 10 hetes, így igencsak jó lenne, ha még kaphatna anyatejet.
2015. okt. 27. 08:53
 2/4 Zsani vagyok ***** válasza:
Szia, én szoptatok jelenleg, Nekem nincs gondom, de ha ilyen lenne akkor azt tenném hogy kicsiket hagynám szopizni mert az se jo ha folyton ki jön a tej, még gyenge a kis gyomra és vissza jön ezért sztem kicsiket kell neki adni és időközönként
2015. okt. 27. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Esetleg próbáld meg majdnem jóllakásig etetni sűrített, lefejt tejjel, és utána rakd mellre. Próbáld eltalálni az arányt, hogy mennyit kell előetetni, ami után nem olyan sokat bukik a tejből.

Legnagyobb babám nagyon bukós volt, de ő ezt úgy oldotta meg, hogy rengeteget evett egy evés alkalmával, aztán nagyon sokat ki is bukott belőle, akár órákkal evés után is. De neki teljesen megfelelő volt a súlygyarapodása, jókedvű volt, így ő csak szopott. (Igazából első baba volt, és se bennem, se másban nem merült fel, hogy esetleg ez gond.)

2015. okt. 27. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

2-es,

a "csak kicsit, de gyakran" nála nem opció, mert csak ideges lesz tőle és akkor még azt is kitáncolja, ami egyébként bent maradt volna.


3-as,

igen, ezzel próbálkozok, csak kevés sikerrel. A 150-re (akár tej, akár tápszer) van hogy éhes marad, ekkor max. 15-30 ml tejet képes meginni még belőlem úgy, hogy ne jöjjön ki.

De ha csak 100-at kap és úgy kellene "kiegészítenie" ~60-al, az már sok és még a következő etetésnél (2-3 óra múlva éhezik meg) is az folyik belőle.


Ennyi inger viszont szerintem kevés lesz, hogy fennmaradjon a tejem.

Eddig 600-700-at szopott (és kijött a fele), fejni csak a felét tudom.


Sajnos ő nem gyarapodott jól, majdhogynem stagnált a súlya.

2015. okt. 27. 10:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!