Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Csajok, nagyon fáj! Mit tudok...

Csajok, nagyon fáj! Mit tudok kezdeni vele?

Figyelt kérdés
A bal mellemben alul lett egy mandarin nagyságú csomó, kő kemény, és borzasztóan fáj. Kisfiam 4hónapos, kizárólag anyatejes, ügyesen szopizik, eddig nem volt semmi gond, viszont most percről -percre elviselhetetlenebb. Mit tudnék csinálni, hogy jobb legyen?
2015. nov. 1. 02:14
 1/8 anonim ***** válasza:
69%

Nekem is 4 hos a babam :)


Valoszinu begyulladt a tejmirigy, ki kell massziroznod!

Nagyon fog fajni, de aztan jobb kesz! Panadolt nyugodtan bevehetsz elotte, kettot is!

2015. nov. 1. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt, nem egyszer, fájdalmas maszírozás nélkül is elmúlik. Csak melegíteni kell és gyakran szoptatni abból a mellből úgy, hogy a csomó irányába legyen a baba álla, mert akkor az a terület ürül. Szoptatás után mellszívóval is próbálkozhatsz kicsit, szintén úgy tartva a mellszívót, hogy arra felé egy kicsit rányomva az a gumis perem, így serkentve, hogy adja le a bentrekedt tejet a melled.

El fog múlni és én a panadolt nem ajánlom.

Szoptatás és fejés után csak a gyulladt részt lehet egy picit hűteni is, hogy Kevésbé fájjon.

2015. nov. 1. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, a későbbiekben szoptass majd időnként hónaljtartásban is, így nem maradt ott máskor sem pangó tej.
2015. nov. 1. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mindig lemarad valami, nem fog az agyam hajnal3-kor :D

Panadol helyett inkább advilt szednék szoptatás alatt, ha nagyon kell. Az ibuprofén még annyira sem megy át az anyatejbe, mint a paracetamol.

2015. nov. 1. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Mintha a babámnak se lenne az,igazi, mert sokszor nyöszörgött miközben szopizott belőle. Nem tudom, de iszonyú,aludni se tudok. Van egy hatalmas kőkemény csomó, és azon meg sok kicsi. Nem tudom mi lehet, de remélem hamar elmúlik.
2015. nov. 1. 03:23
 6/8 anonim ***** válasza:
Magától nem fog elmulni. Ki kell maszirozni. Melegvizes zuhany alatt ha próbálod, használni fog. Fájni fog először de utána jobb lesz.
2015. nov. 1. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen, ki kell masszírozni akármennyire is fáj. Én azt a tippet kaptam anno, hogy melegítsek forrásig vizet egy kávés pohárban, a vizet ki kell önteni a forró poharat pedig gurgasd a fájó ponton,(amilyen melegen bírod), aztán rögtön kimasszírozni. Nagyon rossz, de muszáj, magától nem múlik el. Nekem bevált. Jobbulást.
2015. nov. 1. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem minden csomóra a masszirozás a megoldás.Ha elzáródott egy tejcsatorna nyilás a bimbódon,akkor az lesz az oka.Nekem volt már tejkövem is (becsomósodik a tej valami miatt belül a tejcsatorna nyilásában,ezért nem tud kiürülni a tej,ilyenkor van ilyen fehéres pont a bimbón,ezt ki kell nyomni szinte,mint egy mitesszert) és volt már hártya szerű elzáródásom is (ez olyan,mintha egy vizhólyag lenne a bimbón,egy idő után magától is kifakad és ömlik abból a nyilásból a tej vagy ki lehet szúrni steril tűvel,igy előbb megoldódik).Esetleg még ütéstől is beduzzadhat a tejcsatorna,igy nem tud kiürülni,pár nap után megoldódik.Azért vizsgáld át a bimbód,hátha látsz rajta valamit.

Sok sikert!

2015. nov. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!