Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Milyen betegségei lehetnek...

Milyen betegségei lehetnek annak a babának akinek az anyukája dohányzik szoptatás alatt?

Figyelt kérdés
Ismertek olyan édesanyákat akik ugy dohányoznak,hogy azoptatják a babájukat?
2015. nov. 3. 19:53
 1/4 anonim ***** válasza:
nem ismerek, olyat ismerek aki terhesen nem dohányzott aztán a baba 2 hetes korában úgy döntött, hogy inkább tápszert ad neki és újra rágyújt. őszintén azt gondolom, hogy ez még mindig jobb megoldás, hisz átmegy a nikotin és sok káros anyag a tejbe. nem hiszem, hogy jó lenne a babának
2015. nov. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 alivali válasza:
ahogy az előző is írta átmegy a nikotin az anyatejbe. szegėny gyerek meg egy idő után csak úgy üvölteni fog a ciciėrt,de nem az ėhség miatt hanem mert elvonási tünete lesz. akár csak egy dohányosnak ha hirtelen megvonják tőle a cigit. Nem ajánlanám.
2015. nov. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
42%

ismertem ilyet ,de ő naponta 3 szálat szívott el.

legjobb a semmi ,de ettől nem lesz nikotinfüggő a baba.napi 10-15 szál az már kockázatosabb.

olvastam egyébként egy tanulmányt ,miszerint még mindig inkább szoptassanak a dohányzó nők mint tápszerezzenek.na de nem 1 doboz elfüstölése alatt szerintem.

egyébként a nikotin felezési ideje 90 perc ,annyit mindenképp várni kell egy elszívott cigaretta után a szoptatással.

2015. nov. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

letetted 9 hónapra. Gondolom, nem ment könnyen. Baromi nehéz lehetett (tudom, mert én gyerek előtt letettem már, akkor még motivációm se volt). Úgy döntöttél hogy szoptatsz, ami rettentő steril, és a lehető legegészségesebb dolog a gyermeked számára.

Te a 9 hónap alatt közel 100.000 Ft-ot spóroltál míg nem gyújtottál. Nem részletezem mi mindenre lehet elkölteni a gyerek körül. Gondolom, kevésbé köhögsz, felszakadozott a váladék a nyálkahártyádon, könnyebben lélegzel, a bőröd újra jó illatú, netán a fogaid is fehérebbek, a leheleted is kellemes.


Ha most visszaszoksz, mindennek viszlát, amit elértél 9 hónap alatt, annak is, és egyszer majd, 50 évesen, mikor az orvos mondja hogy lekéne szoknod, majd borzasztóan fogod bánni, hogy nem ragadtad meg ezt a remek lehetőséget arra, hogy folytasd a füst mentes életmódot.


És ezt most nem antidohányosként mondom, én is dohányoztam és nincs az a pénz hogy még egyszer átmenjek a leszokási folyamaton.

2015. nov. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!