Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás alatt akaratlan...

Szoptatás alatt akaratlan fogyás? Mit tegyek ellene?

Figyelt kérdés

2. babám 3,5 hónapos. Tejem elég neki. Nem számolok kalóriákat, de figyelek, hogy puffasztó hatású ételeket mértékkel egyek. Napi 4-5 alkalommal eszem bőségesen, mégis gyors ütemben fogyok.

Első gyermekemmel 63 kg-mal lettem terhes, 70-nel szültem, közvetlen utána 65kg lettem. Szoptatás alatt minden hónapban kb. 1 kg ment le rólam. 1 év után 55 lettem, de csontsovány volt az összkép, 176 cm vagyok. Férjem szóvá is tette, hogy örülne, ha elválasztanám. Végül 15 hónapos korában, amikor ismét kismama lettem, elválasztotta magát.

Második terhességem alatt 55-ről 76 lettem. 70-nel jöttem haza, viszont 3,5 hónap alatt 10 kilót fogytam. Ezt soknak találom, de nem tudom, mit tehetnék ellene. Kérlek adjatok tanácsot, hogy ne fogyjak tovább! Köszönöm


2015. nov. 3. 13:01
 1/3 anonim ***** válasza:

Amikor abbahagytad a másodiknál a szoptatást, megállt a fogyás?


Akaratlan fogyás hátterében mindig valami rossz dolog áll. ìgy nem szabad melette elmenni, söt, érdemes kivizsgálni. Ha az elsö gyerek után megállt a fogyás a szoptatás befelyezésével, akkor itt is csak ez lehet. Mindenképpen érdemes lenne pár napig kalória számlálást csinálni, és megnézni, hogy 2000kalóriát eléred-e egy nap. Mindent számolj bele amit megeszel, megiszol. csak egy pár napig.

2015. nov. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Tehát 60 kiló vagy a 176 centihez, ez egyáltalán nem a "vészes" kategória. Ha a babák előtt is ilyen vékony alkatú voltál, szerintem nincs ok az aggodalomra. Ha fogysz, akkor az elfogasztott étel egyáltalán nem bőséges, legfeljebb azt hiszed.
2015. nov. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Elő a grammpontos mérleggel és számold, mit eszel!

Tuti fix hogy kevés.

Az összes "genetikailag" vékony itt rontja el.

Olyan kevéshez vannak szokva, hogy a normált bőségesnek érzik.

Szoptatás alatt 200-500-al többet kell bevinned, mint általában.

[link] - amit kiad, ahhoz add hozzá az ~500-at.

2015. nov. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!