Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » SEGÍTSETEK! Nagy bajban...

Fókamóka kérdése:

SEGÍTSETEK! Nagy bajban vagyok! Járt már így valaki?

Figyelt kérdés
7hónapos babám van,és múlt héten megindult a vesekövem.doki rakott fel egy csövet a vesémig,mert elakadt a kő,és közben mondta hogy hoppá visszalökte a csővel a követ a vesémbe,és igy lehet nem fog kijönni,de majd robbantja.23.án kell visszamennem,és ha addig nem jön ki,akkor robbantani fogja,de úgy tudom,hogy ahoz adnak valami bódítót,mert anélkül nem lehw kibírni...azt hiszem morfiumot..a gond az,hogy a pici babám nemszik cumisüvegből,se poharból,semmiből,csak ciciből.és nem tudom hogy mikor ürül ki a szervezetemből a morfium,mikor etethetem meg..doki azt mondta,hogy aznap fejjem le,és adjak neki tápszert.de nem eszi meg,soha nem evett tápszert,és semmit nem csinál a cumisüveggel..egyik ismerősöm azt mondta,hogy utána egy etetést helyettesítsek főzelékkel.mert azt már eszik..csirkét..és a következő szopi már mehet..járt már így valaki??

2015. nov. 10. 18:12
 1/9 Vilcsianyuja ***** válasza:
51%
Szerintem is jó az ismerősöd ötlete, aznap jó híg főzeléket, kását, pürét adj neki, az abban lévő folyadékkal egész biztosan kihúzza addig, míg nem szoptathatod.
2015. nov. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%

ha soha nem evett tápszert, honnan tudod hogy nem eszi? :)

egyébként fejd le, add neki kiskanállal, ha egyébként kanalast eszik, tehetsz hozzá esetleg valami sűrítőt is, zabkását, vagy rizst, nem tudom hol tartatok, melyik van bevezetve...vagy főzeléket, az is jó persze. Akár aznap kétszer is eheti.

2015. nov. 10. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

én is azt hittem hogy nem eszik cumisüvegből a babám,probáltam párszor igy adni a lefejt tejet,ha ugy adodna akkor is tudjon anyatejet enni.

Nem akarta elfogadni.

Viszont mikor hirtelen elapadt a tejem,tápszert kellett adnom,és mintha tudta volna simán evett a cumisüvegből.

2015. nov. 10. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy kis nőgyógyászati műtétet kellett megcsináltatni, mikor még kizárólag anyatejes volt a gyerkőc. Előre fejtem le egy csomó tejet és már a műtét előtti napokban is próbáltuk 1-2 alkalommal cumisüvegből adni neki, de többnyire ordított és nem akarta elfogadni. Azonban az éhség nagy úr, mikor nem volt más lehetőség - sírás után ugyan - de beverte a rendes adagokat. Egyik délelőtt megcsinálták a beavatkozást és másnap mehettem haza, de a műtét napján még nem szoptathattam volna.

Próbálkozzatok a cumisüveggel, főzelékkel, gyümölccsel és tejpéppel.

2015. nov. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én gyerekem is hét hónapos, és hírből sem ismeri a cumit, tápszert. Viszont lefejt tejet már kapott kiskanállal, ügyesen iszogatta. Lehet hogy ez nektek is beválna, vagy pohárból.

Szoptatási tanácsadótól előtte szerintem kérdezd meg hogy meddig kell majd lefejned és kiöntened a tejet, valamint az orvossal is konzultálj, hogy van-e szoptatásbarátabb fájdalomcsillapítójuk.

2015. nov. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Mivel soha nem evett tápszert,ezért nem tudja mit kell csinálni a cumisüveggel. Nem a tapszerrel van baj,hanem azzal hogy nem eszik cumisüvegből kedves második!!többieknek köszi a tippeket,addig próbálgatom neki néza cumisüvegből adni,barátkozzon vele..
2015. nov. 11. 10:56
 7/9 anonim ***** válasza:
40%
7 hónapos babát már kanállal kéne etetni. Semmi gond nem lesz, ha kihagy pár szopizást, próbálj meg esetleg tejpépet adni neki, az én babám nagyon szerette, főleg a kekszes, vagy 7 gabonás tejpépeket. Abban benne van minden, amire szüksége van és nem lesz éhes sem. Fejd le előre a tejet is, hogy legyen tartalékba, minden rendben lesz. Amikor 8 hónapos volt a kisbabám, én 3 napig feküdtem kórházba egy komoly szemműtéttel, orrba-szájba kaptam a fájdalomcsillapítókat, meg a szteroidos szemcseppeket. Fejtem mindig, öntöttem ki, én jobban aggódtam, mint a kisbabám, aki nem tudott szopizni :)
2015. nov. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ez elég komoly sztori ahhoz, hogy konzultálj egy szoptatzási szakemberrel (akáér telefonon) a hogyanról: [link]
2015. nov. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
én múltkor gyógyszer nélkül csináltam végig a zúzást, mert elfelejtettem bevenni. nem mondom, hogy kellemes, de ki lehet bírni bőven.
2017. márc. 23. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!