Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nagy bajban vagyok, tudtok...

Nagy bajban vagyok, tudtok tanácsot adni? SZoptatás/evés kérdés.

Figyelt kérdés
5,5 hónapos kisfiam idáig csak szopott, azonban szombaton kaptam egy mellgyulladást, amelynek következtében nagyon kevés lett a tejem. SZinte már óránkét szoptatom, de nagyon kevés van, kb. 45 ml. Ami a nagy gondom, hogy semmit nem tudok belediktálni. Sem vizet, sem tápszert, kétfélét próbáltam, cumisüvegből is, kanállal is, pohárból is, sír és elfordítja a fejét. Ma a férjem estére hozott kétféle pépet, Sinlacot, és egy Milupa rizspépet, holnap ezeket is próbálom, de mit tegyek ha nem megy majd ez sem?
2012. jún. 7. 21:10
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Melled meggyógyult? Ha igen, tedd cicire akár óránként. Még visszajön az a tejci, csak bízz benne!
2012. jún. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Meggyógyult, és ennyi maradt. Óránként cicin van. :-(
2012. jún. 7. 21:22
 3/17 anonim ***** válasza:
More Milk Plus kapszula visszahozhatja, nálam bevált, a semmiből csinált tejet.
2012. jún. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Olyan mellgyulladás, amire antibiotikumot kaptál? ha igen, akkor ha vége a gyógyszer szedésének, visszatér a tejed. Ha nem kaptál, akkor is visszatér. Ha eddig probléma nélkül tudtál szoptatni, tényleg semmi okod nincs az aggodalomra. Csak ezek a napok nehezek és úgy érzed, sosem tér vissza a tejed. Pedig újra a régi lesz, hidd el. Szedjél addig is homeos bogyót meg igyál sok sok sok folyadékot.
2012. jún. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Augmentint szedek. Még holnapra lenne egy adag belőle, de nem veszem be azt hiszem, vagy nem tudom mit tegyek. A panaszaim elmúltak tőle, mint ahogy a tejem is. Nem tudom mi lesz, egyszerűen mintha nem működne a kisfiamban az életösztön, nem hajlandó enni. Borzasztó!
2012. jún. 7. 21:27
 6/17 TKI Ibolya ***** válasza:
Próbálj meg két ciciből szoptatni.Nekem a fiamat két hetesen műtötték és 3 napig nem szoptathattam.Hiába fejtem alig maradt tejem.Három nap után két ciciből kezdtük újból a szopit.Hónapokig így szopott!13 hónaposan hagyta abba a szopizást!:)
2012. jún. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Én mindig két ciciből szoptatok, most is.
2012. jún. 7. 21:31
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Énkérdeztem, h szedsz -e antibiotikumot. Szedd be végig. Eszedbe ne jusson abbahagyni. Honnan veszed, h éhes a babád? Sokat sir? Nekem összesen kb 6 mellgyulladásom volt. Ebből 3 antiobitikumos. Mikor gyógyszert szedtem, mindig sirtak a lányok. Más izű a tej. Lehet, h nem is éhes. Szoptasd ha kéri, de ne erőltesd. Az sem jó. Higgy a természet erejében. Okosak ezek a babák. Tudják mikor mi kell nekik. Alkalmazkodnak. És ne mérd, hogy mennyit cicizik. Ne idegesitsd magad rajta. És jusson eszedbe! Vissza fog térni a tejed...
2012. jún. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Igen-igen! Kitartás! És higgy benne!!!! Tényleg nagyon sok folyadékot igyál és jókat egyél is, ami tápláló! Nehéz napok lesznek, de megéri kitartani! :)))
2012. jún. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

eloszor is nyugalom, az idegeskedés a tejtermelés legnagyobb ellensége. Hidd el tudom mirol beszélek, április végén hasonló gondban voltunk mi is, én lázasan, antibiotikummal, szinte teljesen abbamaradt a tejtermelésem, amivel nálunk rosszabb volt, hogy lányom is belázasodott és hasmenésa volt az én antibiotikumomtól, így neki még fontosabb volt a folyadék

Én így csináltam:

1. szedtem a Ricinus communist 5 CH 5 golyó naponta akár 4-5szor is

2. szedtem a More milk plust, az adagolás rajta van a dobozon

3. szoptattam 2 óránként

4. minden szoptatás után még 20-20 percig fejtem a melleim

5. ha sikerult lefejni bármennyi tejet is a kicsinek adtam vagy kanállal, vagy ciciretevés kozben, úgy hogy fecskendobe felszívtam, és a szája meg a cici kozé szúrva lassan nyomtam neki a tejet. Lányom nem szívja az ures cicit, így legalább egy ideig ingerelte a szívással

6. 10 percenként kínáltam vízzel, tápszerrel, teával, mindennel ami folyott, legjobban fecskendobol vette el, 6 féle cumisuveget adtam a kezébe, volt amelyikbol eggyet kettot szívott, de tobbet nem

7. éjjel etesd két óránként, de menj utánna aludni, mert a tej alvás kozben termelodik legjobban

Ez az egész egyedul szinte kivitelezhetetlen, nekem férjem és anyum kellett hozzá hogy sikeruljon. Próbálj te is segítséget kérni, ha egyedul vagy, itatni más is tud, addig te pihenj.

3 napig semmi tejem nem volt, aztán lassan kb. 10 nap után minden visszaállt.

Kitartást, és hidd el éhen nem fog halni

2012. jún. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!