Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miert sir a mellemen?

Miert sir a mellemen?

Figyelt kérdés
Par napja egy honapos kislanyom sir a mellemen, es nem akar enni. Ezert ma gondoltam lefejem a tejem es ugy adom oda , elcsodalkoztam mert 30 ml tudtam le fejni. De uvegbol nem kellett neki se az anyatej se tapszer. Kicsit meg nyugodott majd mellre tudtam tenni es evett rajta mert nyelt. Megmertem merlegen es 50 ml evett. Akkor en hogy nem tudtam kifejni ennyit? Maskepp huzzak a babak hogy neki ennyi le jott. ?
2015. dec. 2. 12:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Fejéssel sosem lehet annyit fejni mint amennyit a baba tud kiszívni, tapasztalatból mond,mert két gyerekem van mint kettőnél fejnem kellett,és csak fejéssel csak apadt a tejem.
2015. dec. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
10 perc mulva nugodott meg, kifaradt es a mellemen megnyugodott. Szerintetek kell aggodjak hogy elege neki a tejem? Tobbszor megmerem mennyit eszik merleg szerint van hogy 80-90 is. Cumija nincsen. Uvegbol is most kinaltam legeloszor.
2015. dec. 2. 12:38
 3/7 anonim ***** válasza:
NE aggódj, lehet, hogy túl fáradt/éhes volt és nagyon felmérgesítette magát, vagy esetleg túlságosan tele volt a melled, nagyon feszült és nem tudta rendesen bekapni.
2015. dec. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom mennyire vagy jártas szoptatás-fejés témában,azért leirom,hátha nem tudod.A mell úgy van kitalálva,hogy nem csak úgy ömlik belőle a tej,hanem be kell induljon a tejleadó reflex (egy szoptatás/fejés alkalmával többször is) és csak igy lehet lefejni a tejet.Viszont van akinek ez nem indul be a fejéstől és mondjuk 200 ml van egy mellében,mégis csak 30-40 ml-t tud lefejni.A baba viszont nagyon jól be tudja inditani ezt a leadó reflexet,ezért ki tudja üriteni a mellet.Ebből adódik a különbség a szoptatott és lefejt mennyiség között.

Másik,ha jót akarsz magadnak,nem kinálgatod üveggel,mert rákap,aztán jön az ördögi kör:nem akar szopni,te próbálsz fejni,nem sok sikerrel és elapad a tejed...

Ha nem akar szopizni azonnal,majd szopizik picit később,éhen halni biztos nem fog önszántából.

Sok sikert!

Anyatejleadó anyuka vagyok,aki sokat fej és szoptat is. :)

2015. dec. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem azért sír mert be van dugulva az orra?!Az enyém akkor szokott.
2015. dec. 2. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hogyan tudom szaporitani ezzen kivul a tejem, maskor erezhetoen tobb volt benne,kemenyebbek voltak es ha beloveltek rendesen folyt belole. Most ha belovel epp egy kicsi jon ki es puha is a mellem. Hiaba teszem 2,5-3 oranal hamarabb mellre kitolja es nem keri.
2015. dec. 2. 23:20
 7/7 anonim ***** válasza:

Akkor nyilván nem éhes.Gondolom beállt a kereslet-kinálat,azért puhább és ez igy van jól.

Üdv

2015. dec. 3. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!