Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha majd szoptatni fogok,...

Ha majd szoptatni fogok, járhatok úszni, vagy sem?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretek úszni, illetve most, hogy terhes vagyok, inkább csak szeretnék. Ha megszületik a babám, és már elmúlik a gyermekágyas időszak, elmúlik a vérzés, és az orvos rábólint, akkor járhatok úszni? Mi van, ha a vízben vagyok, és elkezd csorogni a tej? Létezik olyan melltartóbetét, amit a vízben is lehet használni? Jó, ez elég képtelen dolognak tűnik a számomra, de végül is úszópelenka is létezik, akkor talán ilyen is van.
2015. dec. 2. 14:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az úszó pelenka is csak inkább arra szolgál,hogy a akit bent tartja. Én nem tudok ilyen melltartóbetétről.
2015. dec. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Persze járhatsz úszni ha szoptatsz. Vízben ne használj melltartóbetétet mert egyből magába szívja az összes vizet.

Az úszópelenka sem tartja magában a pisit, hanem átfolyik rajta.

A tejcsorgás inkább az első hónapokra jellemző, amíg csak anyatejes a baba, főleg ha tele van valamelyik cici és nagyon kis mennyiségre kell csak gondolni. Sőt ha szoptatás után mész el úszni kevesebb az esélye hogy pont a medence közepén fog csepegni pár csepp.

2015. dec. 2. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én 7 hónapja szoptatom a fiam és még mindig folyik belőlem a tej. Szóval, az hogy mi jellemző ne vedd szentírásnak.


Azt azért vedd figyelembe, hogyha megszületik a babád teljesen átalakul a napi rutinod. Gondolj bele, ha elakarsz menni otthonról már nem olyan lesz, hogy felveszed a cipőd és futsz is amerre látsz. Nem beszélve arról, hogy a picit ha 3-4 óránként szoptatod akkor nem tudod otthagyni senkire, hiszen a melled nem csatolhatod le. Jó lefejheted, és cumisüvegből szopizik apánál/nagyinál, de mi van, ha úgy jársz mint pl én? Egy idő után nem volt hajlandó elfogadni a cumiból az anyatejet, pedig mikor kicsi volt volt cumisüvegből etetve. Vagy pl van amikor kész tortúra még a boltba is kimenni, mert 2x-3x át kell öltöztetni. Nem beszélve, hogy a 2-4 ébren töltött éjszaka után örülsz, ha egy székre leülhetsz és nem alszol el, nem hogy még uszogatsz pár száz hoszt. Bocs, de az első pár hónap nem rózsaszín cukormáz, amit a körbeleng a természetes babaillat.


Most biztos jön a lehúzás, hogy ezzel az erővel sehová sem lehet menni, de ha úszni akarok nem köthetem magamra a gyereket, egy párhónaposra meg nem biztos, hogy mindig lesz aki vigyáz a medence mellett, és úgy már nem pihenés az úszás.


(a fene, már megint le leszek pontozva, mert már megint nem csak a rózsás ködről írok)

2015. dec. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy írtatok :) Hm, hát akkor meglátjuk, mennyire fogok csordogálni, aztán majd annak fényében döntök, hogy mehetek-e a vízbe, vagy sem :)

Egyébként nem első baba, van már egy iskolás nagyfiam, csak őt sajnos nem tudtam sokáig szoptatni, szóval mire eljutottam odáig, hogy egyáltalán gondoljak arra, hogy úszni menjek, addigra már a tej miatt nem kellett aggódnom. Most remélem, hogy tovább lesz tejem, de jó lenne, ha el tudnék járni úszni is mellette, mert van egy enyhe gerincferdülésem, ami miatt sokat fáj a hátam, és csak a rendszeres úszás segít rajta.

De persze én is úgy gondoltam, hogy majd akkor mennék úszni, ha beállt úgy a napi rutin, hogy ez is beleférjen :) Úszni amúgy is időigényes a hajszárítás miatt, pedig hozzánk nagyon közel van még gyalog is az uszoda, de hát tudom, hogy még odébb lesz az, hogy el tudjak menni.

2015. dec. 3. 09:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!