Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Meddig szoptattal? Miért...

Meddig szoptattal? Miért hagytad abba? Szerettél szoptatni?

Figyelt kérdés
2015. okt. 30. 00:03
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
75%

4 honapos a babam, remelem meg sokaig tudom szoptatni, annyira jo !

Az elejen nehez volt, nehezen lett eleg tejem, 6 het utan lett eleg.

2015. okt. 30. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
73%

Én utáltam, babám is érezte sztem mert 3 hónaposan leválasztotta magát, sehogy nem fogadta el az anyatejet. Pedig miatta csináltam volna 1 éves korig.

Másodiknál is úgy voltam h ameddig ő akarjanaddig lesz de én nem rajongok érte. Szülés után őát került másik korházba, fejtem is neki rendesen, naponta vittem/mentem szoptatni. De aztán egy műtét utána fertőzés miatt nem ehet anyatejet.

2015. okt. 30. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
83%

szerettem foleg h nehezen lett tejem betegseg miatt igy sajat sikernek is ereztem hogy egy eves koraig tudtam szoptatni. viszont abban is biztos voltam hogy egy evesen levalasztottam mert ugy gondolom Isten azert adja a fogakat mert az anyatej a babaknak valo es nem a kisgyereleknek...nem is birlm.mikor 3 eveseket szoptatnak.

De a babam ebben is egy hullamhosszon volt velem mert 2 nappal az elso szulinapja elott mar nem volt hajlando cicizni....par napig még urtettuk a melyhutot aztan elkezdett tehentejet inni illetve tapszert szerencses vagyok mashol tudom h nehezebb az elvasztas haber sokan el is rontjak vannak ismeroseim akik pl 11 honapos gyereket cicivel nyugyatnak meg...(ha kell orankent 5szor teszi mellre) es buszke ra hogy nem cumis a gyereke...na persze az enyem.cumis es tudom hogy az sem a legjobb...de neki azert joval nehezebb dolga van/lesz a levalasztasnal

2015. okt. 30. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
41%

3 évig.

Mert elég volt.

Nem.

2015. okt. 30. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
75%
Szerettem szoptatni. Az eleje nehezen ment de aztán belejöttünk. 1 évig szoptattam. Ő hagyta abba, én csinaltam volna még :)
2015. okt. 30. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
68%

Hát én utálom nagyon az egész tejzést, szoptatást. Egy idő után csak fejtem, kb. 6 hónapos koráig volt anyatejem.

A kistesóval még fejek, vele már jobb a szoptatás része is, de nincs időm kivárni, mire megeszi mellből az adagját - közben rohanok a nagy után és valami mindig történik, amire ugrani kell - és inkább most is fejek és üvegből adom. Nekem szörnyű volt a szoptatás az elsővel :(

2015. okt. 30. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
51%

Első gyerekemet 9 hónapig szoptattam, sajnos a végén már nem volt elég tejem.


A 2. gyerekemet 8, a harmadikat 6 hónapig szoptattam. Mindkét esetben azért maradt abba a szoptatás, mert megfogant a 3. ill. 4. gyerek, és ezt valahogy megérezték.

A legkisebb 10 hónapig szopott.

Szerettem szoptatni, igen. Mindig megtaláltam a módját, hogy megoldjuk, eszembe nem jutott volna időhiány miatt fejni majd üvegből etetni.

2015. okt. 30. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
62%
Szintén,mint az egyik válaszoló.Utáltam szoptatni,ezt érezte is,főleg,hogy alig evett valamit,inkább csak játszott,nyűglődött,így 4 hónaposan már hozzátàpláltam,plusz tápszer.
2015. okt. 30. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
66%

Első lánykámat 18 hónapos koráig,aztán ő nem kérte tovább.

Kisfiamat még most is napi egyszer este(26 hónapos).

Második kislányomat IS(15 hónapos)napi 2x.

Imádom ezt a kötődést nagyon jó érzéssel tölt el.A kisfiam nagyon ragaszkodik de lassan le kell választani sajnos:(

2015. okt. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Nem értem, miért van lepontozva szinte mindegyik válaszoló? A kérdező feltett három kérdést, amelyre a megfogalmazás alapján SZEMÉLYES tapasztalat megosztását várta. Hogyan lehet az "nem hasznos"????

Nem tanácsot kért, ami lehet hasznos vagy nem, hanem tapasztalatot.

2015. okt. 30. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!