Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van itt olyan, aki nem akart...

Van itt olyan, aki nem akart szoptatni, és tényleg nem is szoptatott, hanem tápszeresen táplálta a babáját?

Figyelt kérdés

Hogy mondtátok meg a nőgyógyászotoknak és a kórházban, csak úgy simán? Adott a dokitok valami gyógyszer, hogy elapadjon a tej vagy be sem lövellt? A gyerekorvosnak elmondtátok az igazat vagy nem, mikor felírta a tápszert?


Azt tudom a nőgyógyászomtól, hogy nyugaton injekció formájában adják a szülés után, itthon pedig tablettaként az apasztót, de még korai lenne másról is kérdeznem őt.


Minden tapasztalat érdekel!:)


27 hkm



2015. dec. 11. 16:09
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
83%

Nekem nem volt előre eldöntve, viszont annyi vért vesztettem a szülés alatt, hogy nem igazán akart tejem lenni. A nőgyógyász/szülész erről nem igazán kérdezgetett, a gyerekorvos is csak tényszerűen kérdezte. Később már csak azért kérdezett rá, hogy adjon-e receptet tápszerre.


A fentiek miatt az apasztáshoz nem tudok hozzászólni, nekem eleve pár ml-nél több nem termelődött. Jóval később a nőgyógyászt kérdeztem meg anatómiai kíváncsiságból, ő azt mondta, hogy valószínűleg a két folyadék - vér/anyatej - közül a testem a vér termelését priorizálta.

2015. dec. 11. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
81%
Én sem akartam nagyon szoptatni, de nem utasítottam el élből. Végül 2 hónapig szoptattam, de három hetes korától már kapott pótlást a fiam. Én nem apasztattam el a tejem, nem kértem gyógyszert, nem is mondtam orvosoknak, egyszerűen nem tettem meg mindent a szoptatásért, így nem is lett elég tejem. Ha a fiunk éhes volt, mellre tettem, de nem fejtem, nem szedtem tablettákat stb, így az első növekedési ugrásnál már nem volt elég a tejem, és nem szaporítottam, inkább adtam tápszert.
2015. dec. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
73%
Énis csak az elején, 2 hónapig szoptattam. Nekem elapadt magától.
2015. dec. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
81%
Én nem ítélkezem, tényleg csak érdekelne, hogy miért nem akarsz szoptatni?
2015. dec. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
59%
Mi motivál valakit, hogy nem szoptat? Őszintén érdekel.
2015. dec. 11. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
37%

Köszi a lepontozást, igazán felnőttes dolog :)


Én azért nem szoptattam, mert gyűlölöm a szoptatást, mert fáj, feszít, szúr. Hajrá, pontozzatok csak :D


Egyébként nem attól jó egy anya hogy szoptat... :) Csak jó azt hinni :D

2015. dec. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

A férjem és én is ezt szeretnénk.:) A férjem azért, hogy ő is ugyanolyan szülője lehessen a kicsinek (mindketten itthonról dolgozunk majd). Én pedig azért, mert idegenkedem attól, hogy a mellemhez érjen bárki (kivéve a férjem), és mindig is úgy gondoltam, hogy annak ellenére, hogy Magyarországon ez szerves része a kultúránknak, azért a boldog mami=boldog baba, nem frusztrált mami=boldog baba.:)


Nyilván nem kérkedek vele senkinek, mert tudom, hogy sokan elítélik az ilyesfajta táplálást, és bár én nem szólok meg másokat, hogy mitől jó vagy rossz anyák, attól még mások lehetnek frusztráltak.:)

2015. dec. 11. 20:37
 8/25 anonim ***** válasza:
27%
Én is a kérdezővel értek egyet.Nem attól jó anya valaki,ha szoptat,sőt...Hiába mondják,hogy "az én férjem nem olyan" én pl.azt nem kockáztattam meg a szoptatással,hogy szex közben arcon priccolja a tej,és megundorodjon.Nálunk szerves része a mellem a szeretkezésnek,és hiába a legtermészetesebb dolog a szoptatás,én ezt nem kockáztattam meg.Mellesleg csak egy anya érezheti természetesnek,a férfiak nem.Köszönöm szépen,16 éves a lányom,és szuper a viszonyunk,felnőtt szépen.Mártírkodás mindenről lemondani a gyerekért,mert egyszer felnő,kirepül,a férjünkkel maradunk(ha még meglesz).Én nem tartom magam emiatt önzőnek.Lehet lepontozni.
2015. dec. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
8: Én mondjuk ezt nem mondtam. Nem a szex miatt nem fogok szoptatni. Én terhességem eleje óta borzalmas gyomorsavval küszködöm, és böfögni szoktam néha kicsiket, véletlenül, a férjem jót röhög rajta:)) Szóval, nekem ez az utolsó szempont lenne, hogy jön-e tej a mellemből szex közben vagy sem.
2015. dec. 12. 21:30
 10/25 anonim ***** válasza:
51%
Nem attól jó anya hogy szoptat, bár a gyerekének köztudottan azzal teszi a legjobbat ha ezt megteszi. Én sem ítélkezem, de ez így van.
2015. dec. 13. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!