Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Fejés nem, szoptatás igen?

Fejés nem, szoptatás igen?

Figyelt kérdés
Hogy lehet az, hogy fejéssel alig pár cseppet, vagy maximum 20 ml-t tudok lefejni, míg ugyanabból a mellből, pár perccel később a baba képes kiszívni akár 80-100 ml-t is?

2015. dec. 15. 21:53
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Mert a fejőnek nem olyan jó a "technikája", mint a babának.
2015. dec. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Csak ez azért problémás így, mert ha elkezd (megint) csökkenni a tejem (volt már rá példa, sajnos), akkor hogyan tudom szaporítani?


A gyakoribb mellre tételtől hasfájós lesz a babám, nyűgössé válik, fejni meg ugye nem tudok, tartalékba.

Tápszerezni nem szeretném, de ha lecsökkenne drasztikusan a mennyisége és fejni sem tudnám a tejem, akkor mi a megoldás?

2015. dec. 15. 22:02
 3/22 anonim ***** válasza:
A szopáskor a mellbimbó izgatásának hatására oxitocin hormon keletkezik, ami serkenti a mirigyműködést és a tejelválasztást, mellesleg fokozza a méhizomzat összehúzódását.
2015. dec. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Sajnos nem tudom a választ. Nálunk betegség miatt le kellett állni a szoptatással (a baba nem szopizhatott), kizárólag fejtem 1,5 hónapig és szépen el is apadt, pedig előtte volt tejem. A fejő egyszerűen nem tudta ugyanazt az ingert adni (medela mini).
2015. dec. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Hű, én azt hittem, hogy ha nincs szopi, csak fejéssel próbálja az ember fenntartani a tejtermelést, akkor nem apadhat el... :(


Mert ugye vannak olyanok, akiknél sima kézi fejéskor is dől a tej a mellből, szinte alig szükséges a vákuumhatás tudnak is félrerakni ínségesebb időkre tejet frigóba, vagy leadni a felesleget.

2015. dec. 15. 22:08
 6/22 A kérdező kommentje:

"A szopáskor a mellbimbó izgatásának hatására oxitocin hormon keletkezik"


És ha én magam kézzel ingerlem (masszírozom) a mellbimbómat, akkor is több tejnek kellene termelődnie?


Mert ha ez az inger dolog igaz, akkor elvileg igen...

2015. dec. 15. 22:09
 7/22 bithorlo ***** válasza:

Tedd gyakran mellre, de ne váltogasd szopinként az oldalt (az első pár percben könnyen jövő tej sok laktózt tartalmaz, míg a hátsó, zsírosabb, sűrűbb tej keveset), hanem 2-3 szpoinként válts csak oldalt. Ezzel is tudod szaporítani, de nem, vagy kevésbé fg fájni a pocija.

Esetleg keress fel akár neten egy ibclc-t, vagy szoptatási tanácsadót. LLL szakembert.

2015. dec. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
70%
Régebben azért volt hatásos(abb) a fejés, mert nem géppel csinálták, hanem kézzel, megfelelö technikával, ami jobban utánozta a szopást. Csak az több munka volt, nemcsak rátenni a gépet és kész.
2015. dec. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 Vilcsianyuja ***** válasza:
52%
A tejadó reflexet mellszívóval illetve kézi fejéssel is elő lehet idézni, de a baba akkor is a leghatékonyabb mellszívó. Már ha minden rendben van. Ha tejet akarsz szaporítani, a fejéssel elősegítheted, akkor is, ha nem tudsz "mennyiségeket" fejni, inger éri a melleket (nő a kereslet), tehát több tej fog termelődni (nő a kínálat is).
2015. dec. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
hát belolem dolt a tej..napi 1-1.5 litert fejtem le..végul mindet a kádba ontogettem..mivel a kisfiam még 4 honaposan is olyan refluxos (orrán-száján jott a tej) volt, hogy nem kaphatott anyatejet..mindig biztam benne, hogy na talán most, vagy pár nappal késobb már nem jon ki belole..amikor probáltam volna adni akkor meg már else fogadta annyira rossz ize volt a fagyasztott anyatejnek... a fagyasztonk teli volt tejjel (plusz az anyosomé is :D)...2-3 oránként fejtem a tejet (éjjel is)..mennyit szenvedtem vele..a semmiért
2015. dec. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!