Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Lehet, hogy utál szopni a...

Lehet, hogy utál szopni a babám? Már bele betegszem!

Figyelt kérdés

3 honapos mulott. Kb 1 honapja kezdte, hogy szopizas megkezdese utan par percel uvolt! Nem volt rendszeres, de mostanaban sajnos minden szopinal ezt csinalja! Kesz tortura! Mar mindent megprobaltam amit a tanacsado javasolt de nincs valtozas!

Nem kapott uvegbol semmit!

Tegnap eloszor kiprobaltam, hogy adok neki lefejt tejet. Na ugy megitta mint a sicc, egy hangja nem volt!

Nem sirt, nem rugkapalt, nem utott vagott.

Ergo nem a tejjel van a baj!

Nagyon sokaig szeretnem szoptatni de igy???? Lelki betegge tesz, hogy ordit attol ami elvileg megnyugtatna...

Amugy nem menstrualok, figyelek ra mit eszem.

Ejszaka nem csinalja ezt szopi kozben!

A tanacsado azt is javasolta, hogy napkozben felalomba etessem, de ez kivitelezhetetlen mert nala olyan nincs!:)

Egyszoval semmi valtozas nem tortent ami erre a viselkedesre adna okot!

Van esetleg otletetek vagy tapasztalatotok?


2015. dec. 27. 16:43
 1/8 anonim ***** válasza:

az evéssel indul be a bélmozgás is

szóval pont ilyenor zavarhatják akár a szelek is, vagy bármi, de szegényke éhes és enne is.

légy türelemmel, emeld fel ringasd és tedd vissza mellre. ha megint nyügi megint ringat, visszatesz, és így tovább.

segíts rajta

2015. dec. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 LadyLoss ***** válasza:
Van akinél nehezen indul be a tejleadó reflex, és türelmetlen a baba míg eltelik az a pár perc és el nem kezd dőlni a tej, vagy épp ellenkezőleg, túl erős a tejleadó reflexed, és zavarja a babát, a hirtelen nagy mennyiségű szabályozhatatlan folyam. Még ne add fel, nálunk is volt több hetes kínlódás, de aztán lassan megoldódott. Ezt személyesen lenne jó látni, hogy mikor és hogyan csinálja a baba, én a helyedben ha eltökélt vagy kihívnék egy tanácsadót, hogy nézze meg és úgy segítsen. Látatlanban nehéz megítélni helyesen mi a megoldás.
2015. dec. 27. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 LadyLoss ***** válasza:
Ja és biztos nem "utál szopni", ne szomorodj el! :)
2015. dec. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Igy szoktam kedves elso ahogy irod!

Erős a tejleadó-reflex, próbáltam már az elő fejést is az sem segített!

Érdekes ha cumisüvegből eszik nem indul be a bélműködés, vagy nem fáj annyira?

Gőzöm sincs mi zavarhatja szegénykémet! De eltökélt vagyok, próbálkozunk tovább

2015. dec. 27. 17:35
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy írtatok!
2015. dec. 27. 17:42
 6/8 anonim ***** válasza:
Pont ugyanigy voltunk, en cumisuvegbol adtam a lefejt tejet, mert vergodott, kiabalt, allati duhos volt, ha szopni kellett volna. Az uvegbol meg jon, sokkal nyugodtabb lett igy. Vettunk a cicihez hasonlito cumit, amivel ugyanugy dolgozni kellett volna, de kidobtam, mert ugyanugy bevorosodott a duhtol, es eldobta. Lusta volt a dragam, de megnyugtatasul elmondom, h mar het eves iskolas 😊
2015. dec. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

nálunk ez a csapkodós, panaszkodós, nyafogós időszak 2,5 hónapra köszöntött be. még be is paráztam, hogy kevés a tejem - úgy, hogy a gyerek egész nap csak cicin volt... :) (kezdő anyukák, ugye..) :)

kiderült, BÜFIZNIE kellett. mert BEINDULT A TEJEM, és a megszokott, kényelmes, csordogálás helyett spriccelt a tej, és szegény még nem szokta meg, benyelt sok levegőt, és aztán rögtön feszítette is.

nekem ezt a tippet amúgy szintén szop.tanácsadó írta a LLL-tól (volt egy profi segítőm, hogy az Isten áldja meg) :) szóval én felemeltem, és vártam kicsit, addig babusgattam, hogy ne pityeregjen, hogy elvettem a cicit tőle.

be is jött. aztán ő is megtanult ügyesen bánni a cicivel, és megbirkózott a tej-sugárral :)


lehet, h nálatok is a lefejt tej az kellemesen folyik, közben a cicid meg spriccel, és nem bír vele. de most kellene inkább edzeni - neki a száját, neked a cicid. a legrosszabb ilyenkor a fejés - mert az szaporítja a tejet, de tök másképp ingerli, mint a babaszáj, illetve a gyerek meg nem fejlődik együtt a tejleadás erejével. (ha zavartalan a szoptatási folyamat hol az egyik, hogy a másik ha csúszik is- de összehangolódnak - pl. erősődik a baba, vagy a növekedési ugrások alkalmával le se száll a gyerek a ciciről)


éjszaka valószínű nem szívja a cicid, csak nyamnyogja. - nem táplálkozik, inkább iszogat picit, nyugtatja magát a didivel...


amúgy erős tejleadó reflexnél (erőset úgy értem, erősebben jön, mint azt ő elbírná) célszerű egy mellből adni, mert az előzőleg leszívott cici gyengébb. éjjel amúgy is így szoptat az ember lánya szerintem...


szóval mikor szoptatod, és "panaszkodik" "hánykolódik" helyezd függőleges pózba, simizd a hátát, dünnyögj a fülecskéjébe - kérj tőle türelmet, mond neki kedvesen, hogy ácsi a móhóskodással, és aztán ha kis idő eltelt, folytassátok a szopit.

meglátod, hamar elmúlik ez is :)


a fogzásnál is lehet, majd kapsz tőle egy két taslit :) :) az meg azért van, mert ahogy bújnak ki a fogacskák, érzékeny az ínye, és szopizásnál a vákum vérbőséget okoz. de ez még messze van, kb. 6-10 hónapnál lesz ez a "ribilió" :)


nyugi, nem utálnak a babák szopni. az evolúció során a szopni utáló babák nem érték meg még a 3 hónapos kort sem, tehát kizárt, hogy ilyen létezzen :) :)

2015. dec. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Kedves utolso! Pont igy szoktam, hogy felveszem es probalom megnyugtatni, de annyira uvolt, hogy levegot is alig vesz. Aztan vissza teszem cicire ha megnyugszik. De jon a cibalas, mardosas, vergodes. Akkor megint szunet es igy tovabb.

Es ez megy mar tobb mint 1 honapja. Beszeltem mar 2 tanacsadoval is, amit javasoltak meg idaig semmi sem segitett!:(

Fejni meg muszaj mert ugy feszul es folyik.

Nem is uriti ki teljesen.

Most ejszaka is 3x kelt szopizni de ezeknel bekesen eszik. Hallom, hogy nyeli rendesen aztan bufizni is szokott.

Probaltam mar azt is nappal, hogy 4 orankent etetem de akkor sem olyan ehes még.

2015. dec. 28. 10:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!