Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nincs tejem, fejésnél is-40-50...

Nincs tejem, fejésnél is-40-50 ml jön le a két mellemből összesen, szoptassak legalább 1x vagy már nincs értelme?

Figyelt kérdés
2015. dec. 28. 13:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%
Mióta szoptatsz? 1 hete vagy 2 éve, mert nem mindegy.
2015. dec. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi idos a babad? Milyen egyeb jelbol gondolod hogy nincs tejed? Tapszert is adsz neki? En meg akkoe is alig tudtam kipreselni vagy 30 ml- mikor rengeteg tejem volt.
2015. dec. 28. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
70%
Szoptasd, minél sűrűbben tedd cicire, hátha beindul. Akármennyi is a tejcsi, a semminél több. (gondolom kicsi a baba)
2015. dec. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
4 hetes
2015. dec. 28. 14:37
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Kérj segítséget szoptatási tanácsadótól.
2015. dec. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
50%

Hogy látod a babádon? És magadon?


Én abbahagytam ennyinél, mert a fiam éhes volt, én meg fáradt és stresszes az óránként szoptatástól. Jól tettem, hogy befejeztem, de nem engedtem senkit beleszólni és így meg is oldódott az éhsége is.

2015. dec. 28. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
55%

Milyen jelekből gondolod, hogy nincs tejed? A kisbaba sokkal hatékonyabban szopik, mint ahogy a mellszívó fej. Mindenképpen érdemes megkeresned egy szoptatási tanácsadót, vagy lll.hu- n utánaolvasni a problémáidnak, mielőtt feladod.

És hogy konkrétan a kérdésedre válaszoljak: igen, érdemes úgy is szoptatnod, ha kevés a tejed, és pótlást is kap a picid. Az anyatej minden cseppje aranyat ér, ezt figyelembe véve a 40-50 ml sokat számít!

2015. dec. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Szoptass! Minden alkalommal amikor éhes, tedd mellre, a tej a szopastol szaporodik. A fejo nem mindenkinel indítja be a tejadi reflexet. Szoptatási tanacsadok akar telefonon keresztül is valaszolnak es segitenek.
2015. dec. 28. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Szia! Megéri kitartani, én is így kezdtem -50 ml már jónak számított, aztán megkerestem egy szoptatási tanácsadót, és 11 hónapig tudtam szoptatni a babát. Soha semmilyen betegséget el nem kapott, és szerintem jórészt az anyatej miatt.Ha kell pótolni táppal, az sem tragédia és akkor arra is tud mondani a tanácsadó ötleteket.
2015. dec. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nálunk 6-8 hét volt, míg rendesen beállt. És bele kell számítani a növekedési ugrásokat is azért, ha esetleg gyakrabban akar szopizni. Én igény szerint szoptatok, szoptattam (Most hat hós a lányom, még eddig semmit sem evett, ivott... Kóstolgatni kezdegetnénk, ha hagyná, de még szeretném szoptatni, ameddig lehet majd evés mellett is.). Kb. 2,5-3 hós volt, amikor tartani kezdte a 2,5-3 órát szopik között (Addig néha fél óra is alig telt el, mégsem volt sosem semmi baja). Szopis tanácsadó azt mondta, hogy ha szoptatok, az a legbiztosabb módja annak, hogy tejem legyen... Egy babónak adunk is abból, amit éjszaka fejek. Az elején nekem is ennyi jött ki amúgy csak. A baba legalább 2x annyit ki tud szívni, mint amennyit te kifejsz. Kitartás! Megéri, hidd el! Az anyatejnél jobbat nem adhatsz a gyerekednek. Engem mindenki stresszelt (még most is néha), hogy biztos el fog apadni, adjak neki mást is, ne adjam oda másnak a fagyasztott tejet, mert ki tudja, kell neki a víz vagy tea stb... Nos, nem kellett. Nagyon jó volt így neki, és ha tesó lesz, ugyanígy fogom csinálni. Nem beszélve arról, hogy az anyuka szervezetének is nagyon használ a sokáig tartó szoptatás. lll.hu-n sok fontos infót találsz, én is ott beszéltem szopis tanácsadóval. Sok sikert!
2015. dec. 29. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!