Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mennyi idősen kell elválasztan...

Mennyi idősen kell elválasztani a gyerkőcőt? Mi az a kor amikor már "nem jó", hogy szopik? Hogyan lehet? Nekem azon alszik el nappal és este is, és éjjes is kell neki. Cumit nem fogadja el. Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
2010. márc. 26. 13:02
 1/8 anonim ***** válasza:
10%
én még mindig szeretek szopni.. 18/L
2010. márc. 26. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
nekem leválasztódott magától, jó sokára. Akkor kezdtem lebeszélni, amikor már zavart, 2 éves kora után. Szép lassan elhagyta.
2010. márc. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
70%

ááááá...az előző hogy került ide???

én 18 hónapot szabtam meg, nekem már kezdett kényelmetlen lenni a dolog....ha kérdezed akkor neked is, v külső nyomás?

éjszaka cumisüveget nyomtam a szájába, hát most arra van rákattanva, bár idáig se ivott pohárból.....egy ideig még próbálkozott lekapni, de ilyenkor eltereltem a figyelmét....vagy próbáltam....

nagyon nehéz, de néha az embernek magára is kell gondolnia.....

altatáshoz meg nem cicit használok mostmár, hanem mesekönyvet....:).....ezt is el kellett fogadtatni, elsőre összetépte

2010. márc. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
77%

Enyém is magától választotta le magát, igaz már 2 éves volt.

szerintem ha neked nem kényelmetlen,szopizzon csak.Ha már kényelmetlennek érzed, akkor próbáld elterelni a figyelmét,a cumisüveg jó ötlet éjjelre.vagy ha cumizik, lehet elég az.



Elsőnek, én 30 vagyok nekem sincs ellene kifogásom, de nem ezt kérdezték!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2010. márc. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én 13 hónapos korában mondtam, hogy szép volt, jó volt, de ennyi.

Belebetegedtem a napi 10x-i szoptatásba és orvosi javaslatra választottam el.

Fokozatosan, 1 hónap alatt. Az éjjeli szoptatás volt az utolsó, amit elhagytunk.

Annyira nem volt vészes, pedig kemény cicifüggő, akaratos kisfiam van. A saját érdekemben egyszerűen nem adtam neki, amikor rángatta a pólómat, eltereltem a figyelmét, ami könnyű volt.

Még mindig nem jöttem helyre. Hormonháztartásom felborult, lefogytam, hullott a hajam, szarul vagyok-vitamin szedés mellett.

Vigyázz magadra és akkor választd el, amikor már az mondod, hogy elég volt.

2010. márc. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszönöm mindenkinek a választ. Kedves első: köszi, hogy megosztottad velem, hogy Te hogy érzel, de nem erre vagyok kíváncsi. A többieknek: Még nem tudom mikor szeretném leválasztani, csak érdeklődők, más hogyan oldotta meg. Még csak 10 hónapos, és nem tudom mikor kell, vagy szokták leválasztani. Bár ahogy írtátok elég sokáig szoptattatok. Igazából engem az éjszaka zavar. Abban is az, hogy nem szopik csak cicizik. Erre lenne jó ha elfogadná a cumit. Hajnalban szopizik csak, de addig 4*5* felébred. De lehet kipróbálom a cumisüveget. Akinél bevált milyet használt? Mégegyszer köszi a válaszokat.

2010. márc. 26. 14:38
 7/8 anonim ***** válasza:
78%
Nekem 8 hónaposan kezdte a jelét mutatni hogy már nem akar cicizni. Én éltem a lehetőséggel ezért elválasztottam, viszont ezért most tápszert fog kapni a tej helyett egy éves koráig. Nem mondom hogy ilyen korán kell, de én azt gondoltam, ha már ő is igy akarja nem fogom erőltetni a szoptatást, és jobb ha most könnyen leszokik róla minthogy később nehezen. Különben is max 1 évet adtam magamnak, most ennyi lett belőle. 2 évet biztos nem birtam volna ki.
2010. márc. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
70%
igen, van egy időszak 8-10 hónapos korban , amikor már menne cicizés helyett én erőltettem, mondván h 1 éves koráig kell szoptatni a gyereket és túllendültünk ezen a kis megtorpanáson, utána már újra csak rajtam akart lógni, éjszaka ezerszer ébresztett és mivel fáradt voltam inkább hagytam, 14 hónapos kora körül kezdett már nagyon kényelmetlen lenni, de a cumisüveget nem fogadta el éjszaka, ez ment jó pár hónapig, amíg bőgőtt, nem adtam cicit, néha megtörtem és mégis kapott, a cumisüveget meg nyomtam a szájába és végül elfogadta, friss az élmény, kb 1 hete nem cicizik , most lesz 18 hónapos....kemény meló, de neked kell következetesnek lenned, ha eldöntöd, h ekkor van ekkor nincs cici, akkor csak keményen, mert nagy francok!
2010. márc. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!