Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Elmehet a tej szülés utáni...

Elmehet a tej szülés utáni depresszió miatt?

Figyelt kérdés
8 hete szültem, kb. 3-4 hete ki vagyok borulva. Igyekszem tenni ellene. Ma arra lettem figyelmes, hogy már másodszor kell neki mindkét cicim és miután végzett velük még mindig rágja az öklét. 2 napja elég volt egy cici is hogy jól lakjon. Gond lehet a tejjel? Kezdjem el méregetni mennyit evett? Honnan jövök majd rá ha baj van?
2016. jan. 17. 20:28
 1/7 anonim ***** válasza:

Az "ökölrágás" a két hónapos babák sajátossága. Ilyenkor fedezik fel az kezüket, ez az első "játékuk", nem éhséget jelez ez a "tömködés".


Nyugodtan add neki mindkét cicidet minden szopi alkalmával, így több tej termelődik, mert több inger éri a melleket.


Elkezdheted mérni, ha aggódsz, de ne minden szopinál.

Egy nap csak egyszer és mindig ugyanabban az időben, ez mutatja a gyarapodást. (Este fürdés előtt, és pelus nélkül, az jó alkalom)


Havonta minimum heti minimum 100g gyarapodás kell, és havi 450g, ha ez megvan, akkor biztosan nem "éhezik", amúgy azt is figyeld, hogy jókedélyű-e, kiegyensúlyozott stb.

Mert az éhes baba csak sírna...

2016. jan. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A 6 hetes növekedési ugrás nekünk eltolódott 8 hetes korra. Ha bőven van tejed nem feltétlen veszed úgy észre, hogy gyakrabban kér enni, max azt, hogy mindkettő kell neki. Amíg van megfelelő számú pisis/kakis pelusa, szépen fejlődik és nem ordít szopi után, hogy ő még éhes, akkor eleget szopik.
2016. jan. 17. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

ha alapbol van tej, akkor harom dologtol fugg hogy meg is maradjon:

- rendszeres szoptatas

- elegendo folyadek es boseges taplalkozas

- minel tobb alvas.


ha a depresszio miatt barmelyik nincs meg (pl ejjel szorongsz/sirsz alvas helyett) vagyy nem eszel rendesen akkor lehet tej csokkenes....de onmagaban a depresszio nem.befolyasolja.

2016. jan. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Aludj amikor tudsz és igyál sokat.

14 hónapos a gyerekem..közben elvaltam,brutál hónapokon vagyok túl. Még szoptató napi többször!

2016. jan. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
*Szoptató =szoptatom
2016. jan. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Merd le eves elott es utan es akkor latod mennyit fogyasztott. Vegyel dm ben tejszaprito teat. alnaturast. Forralj fel 2 liter vizet tegyel bele 3 filtert es ha kihult idd meg napkozben, plusz 1 liter viz minimum. es egyel is sokat. meglatod rengeteg tejed lesz csak ugy dolni fog! Nekem olyan kis mellem volt hogy azt hittem sose fogok tudni szoptatni, megis sikerult. Biztos a keves alavstol vagy kivborulva. probalj pihenni mikor a baba is alszik. Fekve is lehet szoptatni. Oldalra fekszel es odateszed a picit a magad melle. Nem baj ha elalszol vagy o belealszik. Csak tegyel egy parnat moge is.
2016. jan. 21. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Minden rendben lesz! Bizz a termeszetben hogy elrendezi es tedd meg a fennt irtakat. :))) Vannak nagyon nehez napok de tul leszel rajtuk!
2016. jan. 21. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!