Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés utáni depresszió,...

Szülés utáni depresszió, sürgős segítségre lenne szükségem. Hova menjek? (Bp. )

Figyelt kérdés
Ma beláttam, hogy ez így nem mehet tovább, 2 hónapja szültem. Már meg is ütöttem a nagyobb gyerekem, ami soha az életben nem fordult elő, és egyre gyakrabban érzem, hogy feladom, elmegyek, elhagyom őket, vagy kiugrom az ablakon. Ez nem maradhat így, tönkreteszem őket. Hova menjek, ki tud segíteni? :(
2016. jan. 6. 13:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Körzetes kórház pszichiátria, nem kell beutaló! Vagy felkeresed azt a kórházat, ahol szültél és ott szólj a pszichiáternek, hogy baj van. Ha a nődokiddal jó volt a kapcsolat, akkor kérheted az ő segítségét is az orvos választásban. Mindenképpen orvos kell és valószínűleg gyógyszer beállítás! (amit el lehet hagyni később)

Jobbulást!

2016. jan. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Bár nem ezzel a problémával, de én jártam a Klinikai Pszichológián, az TB finanszírozott, a Klinikáknál van.


Szakorvosi beutaló kell hozzá.

Itt találsz részleteket:

[link]

2016. jan. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nala, is volt, a vedono is segithet, hogy hova menj. Vagy haziorvos.
2016. jan. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Klinikai pszichológus nem tud gyógyszerelni sajnos, ezért ebben az esetben önmagában nem elég! A szülés utáni depresszió oka organikus, nem pszichés.
2016. jan. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nem akarok gyógyszereket szedni, Jesszusom! Pszichiátria? NE már! Nincs más megoldás? Soha nem volt semmi bajom, nem akarok antidepresszánsokat szedni és ezen élni, gyerekek mellett! Nem vagyok beteg, csak beborultam kicsit, elfáradtam és szomorú vagyok. Én nem érzem, hogy pszichiátriára kéne mennem, ez már tényleg mindennek az alja lenne számomra!
2016. jan. 6. 15:07
 6/12 anonim ***** válasza:
Beszélj a védőnővel vagy a gyerekorvossal! 100%, hogy tudnak megoldást mondani, hogy mit csinálj.
2016. jan. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
De mit mondjak nekik? Annyira szégyenlem magam, odaállítok, hogy helló, sírok egy csomót, ideges vagyok a gyerekekkel, szerintem bajban vagyok? Annyira szánalmas, nem?
2016. jan. 6. 15:29
 8/12 A kérdező kommentje:
Félek. Nem akarok egy olyan rendszerbe bekerülni, ahol aztán örökre dilisnek leszek titulálva. Nem akarok olyan orvosokhoz kerülni, akik mindenfélét felírnak, függőséget okozó szerekkel nyomnak tele, aztán ha abba akarom hagyni, visszajön mindez. Ez nem lehet végleges megoldás, és nem lehet, hogy a szülés miatt annyira beteg legyek, hogy csak szerekkel és pszichiátriával kerüljek ki belőle. A gyerekvállalás nem okoz ilyen betegséget, nem? Megijesztettetek. Nagyon.
2016. jan. 6. 15:45
 9/12 anonim ***** válasza:

Második vagyok.

A pszichológus NEM ad, mert nem is adhat gyógyszert.

Viszont rengeteget segít.

Én 3 évig húztam, hogy elmenjek, mire rávettem magam és annyira megérte, te ne várj ennyit!

Nem csak "diliseknek" kell a segítség, hidd el!

2016. jan. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Magyarországon kb az emberek 70% küzd valamilyen mentális problémával. A fiatal 25-35 éves sikeres! ismerőseim fele vagy pánikbeteg vagy depressziós. Nekem is volt nehezebb időszakom. Ezt nem kell szégyellni, inkább legyél büszke magadra, hogy elég bátor vagy ahhoz, hogy segítséget kérj.
2016. jan. 6. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!