Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Lehetséges, hogy a gyömbérteát...

Lehetséges, hogy a gyömbérteától nem hizott a gyerek?

Figyelt kérdés
Szoptatom a kisfiam,és gyömbérteát meg zsirégető teákat ittam,mint pl a citromos-fahéjas-gyömbéres tea.Lehetséges hogy emiatt nem hizott a fiam egy hónap alatt semmit?Pedig az étvágyával nincs baj,most fél éves,és hozzátáplálást is kapott,mégsem hizott.

2016. febr. 17. 09:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Miért iszol zsírégető teákat szoptatás alatt? Ez nem a fogyózás ideje...
2016. febr. 17. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Sem a gyömbértea sem a "zsírégetö" (ilyen ugyanis nincs, csak mese) tea nem akadályozná meg a gyereket a fejlödésben.


De a gyerekek ahogy nönek, egyre lassabb tempóban híznak, ez a természetes. Emellett lehet, hogy azért nem hízott( azaz lett több a súlya), mert közben nött, hosszabb lett és erre kellett a bevitt energia.

2016. febr. 17. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Azért egy kicsit aggaszt hogy egy grammot sem hizott,lehetséges hogy hosszra nőtt,de nálunk azt nem szokták mérni,és én sem mértem.Azért iszom ilyen teákat,mert nagyon nem jól érzem magam a bőrömben,és a gyömbér jó immunerősitő is,ezért azt gondoltam,nem ártok vele a fiamnak,de ha mégis,akkor inkább ilyen maradok.
2016. febr. 17. 09:58
 4/6 anonim ***** válasza:
orvosod tudja,hogy te mit iszol szoptatás alatt ? amit te iszol ,eszel azt kap a baba is és igen jótékony hatása van a a gyömbérnek a zsírégetésben és vannak zsírégető teák régebben fogyasztottam diéta mellett és hatékonynak bizonyultak .Esélyes,hogy ezért nem hízott a babád de forduljatok a gyermekorvoshoz .
2016. febr. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Tekintve hogy nem irod hogy napi hànyszor hàny ml-t eszik és mekkora a sulya, első korben azt vàlaszolnàm hogy keveset eszik, tekintve hogy ez az első ami hizàselmaradàst okozhat.


Gyogyszereket meg gyogycuccokat tilos enni/inni szoptatosan amugy.

Ketlem hogy bevizsgàltak is lennének a neten olvastam pl a legnagyobb szàmu csalásokat a fogyaszto termékek teszik ki...

2016. febr. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Naponta 3 - 4 óránként eszik,többnyire szopizik,ezért nem tudom mennyit eszik,hozzátáplálást is kap,és nem mondanám hogy nincs étvágya.De ha kibir 3 órát akkor csak elég neki a tejem vagy nem?Hiába próbálnám többször etetni,nem akar,csak ha ő jelzi hogy éhes.Amugy 6 hós és 6750 gramm.3300 gr-al született.
2016. febr. 26. 13:35

Kapcsolódó kérdések:

Vérző mellbmbó? Befelé forduló mellbimbóból csak mellbimbóvédővel tudtam eddig szoptatni, de mostanra mindkét mellem sebes, vérzik. A gyerek véres...

Már mindennel kentem, de természetesen semmi nem használ. Csak a fejés marad, de nem tudok annyit kifeni, mint amennyit ő ki tud szopni.

Volt már valaki olyan helyzetben hogy a gyerek abbahagyta a szopit és a tej akkor sem apadt el?

Kisfiam már 1,5 éve nem szopizik és nem fejem. De a tejem nem apadt el. Nincs olyan sok már de azért csordogàl főként fűrdésnél. Voltam vele orvosnál de nem sokat törődnek vele. Szedtem bromocriptint de sajna nem bírtam. Mit csinálhatnék hogy megszüntessem?...

Fejés a nagyobb gyerek előtt: szerintetek baj?

5 éves lány. A kicsi születése után 2x volt mellgyulladásom, muszáj fejnem legalább minden 2. etetés után. Gond lehet, ha ezt úgy csinálom hogy a nagyobb gyerek ott van és látja?

Egy esténként még szopizó 2 és fél éves gyereknek mi a jobb, ha az anya két napra kórházba megy? Érdemes meglátogatni?

Még nem alaudt anya nélkül és éjszaka sokat sirdogált első este. Mi a jobb, ha meglátogatjuk anyut, vagy úgyis mindegy és inkább nem kell a kórházba menni, hogy ne legyen rossz élménye?

Légyszi segítsetek! Mit tegyek, hogy újra szopizzon a kisfiam?

Elvagyok Nagyon Keseredve. A fiam 6hetes es nem Akkar szopizni. A Korhazba nemeses mutattak Meg hogy Kell a mellemre Tegyen a kicsit Igy magamtol tettem ahogy Tudtam. Epp itt volt a Baj Merton nemeses tettem ugy ahogy Kellet Igy kisebesedet a jibb bimbom Igy CSak a...




Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!