Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mennyire jellemző, hogy...

Mennyire jellemző, hogy terehesség alatt egyáltalán nem nő a mell, és a szülés után igen?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy a tej mennyisége nem függ a mell méretétől, de nekem tényleg nagyon kicsi, és egyáltalán nem nőtt semmit, pedig már a vége felé vagyok (34. hét).
2010. márc. 31. 19:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem a terhesség előtt és alatt 85b-s vagy 80c-s melltartó kellett. Szülés után egy ideig folyamatosan nőtt (rengeteg tejem volt, adtam másik 2 babának is),a végén már 85F-t hordtam, akkora volt mint a fejem. :( Másfél év telt el, a melleim megereszkettek, tartás nélküliek lettek, de most megint a régi méretű melltartó kell. :( :(

2010. márc. 31. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Viszonylag ritkán, de azért előfordul. Ha terhesség alatt SEMMILYEN változás nincs a mellen, és feszülést se érzel, nem is sötétedik meg a mellbimbó, meg egyáltalán, semmi nem történik, az probléma jele lehet. (Nem LESZ, csak lehet. Az ilyen reakciónélküliség hátterében pl. az is állhat, hogy a mell nem reagál a hormonális változásokra, és akik veleszületett ok miatt nem tudnak szoptatni, azoknál ez a probléma első tünete. Elsődleges szoptatási képtelenségnek hívják, és a nők néhány ezrelékére jellemző, pl. az apai nagymamámra. Viszont néhány ezreléknél sokkal többen vannak azok, akiknek csak "nem nő meg" terhesség alatt a mellük, de más változást azért érzékelnek. Velünk minden OK lesz, mint pl. az anyukámmal is.)

Ha nagyon aggódsz, akkor kérd meg az orvosodat, hogy nézze meg a melledet a terhességed legvégén. A 39-40. hét körül már sokak melléből ki lehet sajtolni egy-két csepp kolosztrumot (nem az orvosod fogja csinálni ha nem akarod, de mondjuk elmondja, mit csinálj). Az egy korai jel arra, hogy tök mindegy a méret, lesz tej.

2010. márc. 31. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Azt nem mondanám, hogy egyáltalán nem változott. Az elején feszült, most már kevésbé. A bimbó sötétebb, és nagyobb is lett, meg a mellem ugyan megduzzadt, csak a mérete jelentősen nem nőtt, ugyanazokat a melltartókat hordom.
2010. márc. 31. 22:31
 4/4 anonim ***** válasza:
54%
Szia, nekem sem nagyon nott terhesseg alatt a mellem, aztan szules utani 4. napon (csaszaros voltam) megindult a tej es duplajara dagadt a mellem. Szoval ne izgulj, nagyon ritka, hogy valakinek nem indul meg a teje.
2010. ápr. 1. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!