Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szülés után, szoptatás alatt...

Szülés után, szoptatás alatt hogyan védekeztetek?

Figyelt kérdés
Ugyan még terhes vagyok, de szeretnék felkészülni, hogyan védekezzünk szülés után. Ha lehet, sem az óvszert, sem a fogamzásgátlót nem használnánk. Milyen más lehetőségek vannak? (Természetesen később majd egyeztetem a nőgyógyászommal is, de jó lenne már most tudni, milyen lehetőségek vannak.)
2016. febr. 25. 18:48
1 2
 1/11 Regáti ***** válasza:
Nekem ezt az egyedüli módszert adta a dokim, fogamzásgátló Azália a neve! Azt mondta más nincs!
2016. febr. 25. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha se gumi, se tabi, akkor használhatsz pesszáriumot, vagy méhszájsapkát. A természetes fogamzásgátlási módok nem igazán megbízhatóak, én most naptármódszer mellett estem teherbe. (Nem gond, csak későbbre terveztük.)
2016. febr. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

A tablettát csak a hormonok miatt írtam, mert szoptatni szeretnék. Utána nézek, mi az Azália.

Kicsit megijedtem, mert ismerősöm a 6 hónapos babájuk mellett lett terhes úgy, hogy közben szoptatott.

2016. febr. 25. 19:00
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha már nem szeretnétek több gyereket, akkor spirált is lehet használni. Létezik hormonmentes és hormonális változat is.
2016. febr. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Kelenföldig utaztunk.
2016. febr. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Még nem tudjuk, hogy szeretnénk-e második babát. Ha jönne, megtartanánk, de nem tervezzük. Egyet biztonsággal fel tudunk nevelni (legalábbis most azt látjuk).

Majd miután megszületett, utána döntünk, hogy lesz-e tesó vagy sem. Csak nem akarom a véletlenre bízni, mert az abortuszt egyikünk sem tudná megcsinálni, így ha jönne, megtartanánk.

Az óvszert egyikünk sem szereti. :) A tablettáktól a hormonok miatt félek (Azéliát már nézem).

Ha spirált rakatok fel, akkor többet nem vállalhatok gyereket? Vagy sokat kell várni levétel után?

2016. febr. 25. 19:08
 7/11 anonim ***** válasza:
Vannak egykomponensű fogamzásgátlók (minipillek), amiket kifejezetten szoptató nőknek ajánlanak (illetve olyanoknak, akik nem szedhetnek másmilyet, pl. 35 felett, vagy trombózishajlam miatt).
2016. febr. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A spirált 5 évre rakják fel, de bármikor le lehet vetetni. Az én orvosom csak akkor ajánlotta (a hormonosat), mikor már nem terveztünk több gyereket.
2016. febr. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Hüvelyi pesszárium spermiciddel kombinálva teljesen jó.
2016. febr. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Igazából szoptatás alatt bármi használható, ami egyébként, az egyetlen kivétel a kombinált fogamzásgátló tabletta. Maradnak a természetes módszerek, minipill (pl. az Azalia), spirálok (hormonos és hormonmentes), pesszárium, spermicidek.
2016. febr. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!