Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Aranyos kedves szakmailag...

Aranyos kedves szakmailag felkészült szoptatási tanácsadót tudnátok nekem írni (Budapest)?

Figyelt kérdés
2016. márc. 1. 10:14
 1/9 anonim ***** válasza:

Újságokon, neten, tévén keresztül nekem Sződy Judit szimpatikus.


Valamint W.Ungváry Renáta.

2016. márc. 1. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hozzánk W. Ungváry Renáta jött, és megoldotta a problémánkat, maximálisan elégedett voltam.
2016. márc. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ó de jó nagyon köszönöm nektek, meg is kérdezem őket.
2016. márc. 1. 18:07
 4/9 anonim válasza:
Elemes mellszívót kell venni a chichotol - azt hiszem, így hívják - pl, és azzal kiszívni a maradékot. Nálunk az nagyon nagyon hasznos volt. Utána jobban is termelődik, és le is lehet fagyasztani a tejet későbbi használatra.
2016. márc. 3. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Károly, lehet, hogy teljesen más típusú a problémája, pl. nem sikerül jól mellre tenni a picit, aminek aztán számos oka lehet - pl. az ő tapasztalatlansága, a bimbó alakja, mérete, de akár a kicsi hipotóniája is, ami gyakran érinti az arc izmait is.

A hipotónia pedig sokkal-sokkal gyakoribb, mint gondolnánk. Nem közismert, de pl. az újszülöttek besárgulása is hipotóniát okoz - és nagyon sok babának van szüksége az elején arra a kék fényre. A hipotónián jó gyógytornász tud segíteni, az arc hipotóniáján is. Én dévényeshez fordulnék.


A mellszívókról pedig: nem kell feltétlen chicco. A lényeg: elektromos legyen, és a motor ne a fejőegységen legyen, hanem külön (könnyebb a gép, és nem kell előredőlni, jobb a testtartás). Ilyen szinte minden márkának van. Jó még, ha különböző (legalább kettő: stimuláló + szívó) programot tud a gép. A medelának és aventnek olyan is van, amihez két tölcsér tartozik, szükség esetén egyszerre két mellből lehet fejni. Személyes tapasztalat, hogy nagyon hasznos.

2016. márc. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Előző vagyok

Még a fagyasztáshoz annyit: jó, ha van lefagyasztva, de legfeljebb egy hétre elegendő mennyiség, és legfeljebb 3 hónapos. Helyesen tárolva, végig -20 °C-on, akár 6 hónapig is kibírhatja, de olyankor már elég necces.

Nem nagyon közismert, de nem csak arról van szó, hogy a baba változó igényei miatt már nem megfelelő a tej összetétele, hanem az anyatej zsírjai rendkívül gyorsan és könnyen avasodnak, fagyasztás során is, és a picinél zöld fosást okoznak. -18 °C-on, vagy ha egyszer már át kellett pakolni, 3 hónapig tárolható, -20 °C-on, ha nem kellett átpakolni, elérheti a 6 hónapot is.


A fiammal én ezt még nem tudtam, több mint 12 liter anyatej ment a lefolyóba, pedig ha nem tartogatom fél évig, más baba megkaphatta volna. Hát, nem kis szívfájdalom volt kiönteni.

Ha sok a tej, a legjobb a heti tartalékon felüli részt, illetve a 2,5-3 hónapos tejet leadni, vagy keresni ismerőst, akinek kell. (Persze ehhez nem árt már előre vérvizsgálatot végezni, hogy biztosan minden rendben van-e az anyánál.)

2016. márc. 3. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Hát igen. Ezek így együtt már tényleg nagyon hasznos információk :)
2016. márc. 4. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Igen, a nem megfelelő mellrehelyezésre tippeltem, ezért kérdeztem tőletek, de mint kiderült gombás mellfertőzésem van,és amiatt fáj a mellem de már kezelem. Avent elektr és kézi pumpám is van, az elektr nagyon kényelmes, azzal szoktam fejni rendszeresen.
2016. márc. 6. 13:02
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia, 5-6-os vagyok

A gombával kapcsolatban elmondta a védőnő/orvos, hogy nem elég a melledet kezelni?

Ha nem, akkor kérdezz rá náluk megint, mert a babát is kezelni kell egyidejűleg, akkor is, ha nincsenek tünetei, plusz minden dolgot, ami kapcsolatba került a tejeddel és a baba szájával nagyon alaposan sterilizálni kell, a szilikon alkatrészeket, cumikat legjobb kidobni, és újat beszerezni belőlük, az anyagszerkezetük miatt ezekből a legnehezebb kiirtani a gombát.

A mikrós sterilizáló a gombaspórákat nem öli meg. Legalább 20 percig kell főzni a sterilizálandó dolgokat, de még az sem biztos. A szódabikarbóna is segíthet, de legjobb lenne olyan sterilizáló tablettát beszerezned, ami bizonyítottan megöli a gombákat (pl. Milton, ebből egy tabletta 5 liter vízhez elég, és 24 órán át többször is használható).

Fontos tudni, hogy tökéletesen kiirtani őket nem tudod, és nem is kell, kontrollált mennyiségben az egészséges mikroflóra részét képezik, de ha hajlamod van rá, vagy túl sok szénhidrátot eszel, vagy egyéb ok miatt kedvezőbbek lesznek számukra a feltételek (pl. a terhesség-szoptatás alatti hormonális változások miatt), akkor elszaporodnak, és akkor kordában kell őket tartani rendszeres sterilizálással és szükség esetén gyógyszeres kezeléssel, de minimum bóraxos ecseteléssel.

A szénhidrátfogyasztás drasztikus visszaszorításával jelentősen javíthatsz a helyzeten - bár szoptatás alatt ez nem olyan egyszerű.

2016. márc. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!