Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Császármetszés után kevesebb...

Császármetszés után kevesebb az esély arra, hogy lesz tejem? Ha mégis lesz, mit kell csináljak? Kapok gyógyszert?

Figyelt kérdés

Egy barátnőm azt mondta, hogy neki egyik császárja után sem volt teje, később sem lett, csak pár ml, az meg magától elapadt.

Egy másik azt mondta, hogy ő még a szülés előtt kapott receptet, ilyen tejelapasztós gyógyszerre, de a nevét elfelejtettem.

Vagy a kórházban ezt jelezni kell (hogy nem szoptatok) és akkor tápszert kap? Hogy van ez?

Bocsi, ha hülyeséget kérdezek, de első babánk lesz, fiatal is vagyok, szóval nem igazán vagyok otthon ezekben a dolgokban.


Köszönöm előre is a segítségeteket! :)


2016. márc. 8. 21:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

A császár után annak nem lesz teje, akinek egyébként sem lenne.


Nekem minden gyerekem császárral lett, és mindegyiket sokáig tudtam szoptatni is.


A testvéremnek mind símán lett, mégsem volt teje.

2016. márc. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sok császáros anyuka tud szoptatni. De te nem is akarsz, ugye? Azért olvass utána, hogy legalább kolosztrumot had kapjon a gyerek, ha huzamosabb ideig nem is akarsz szoptatni.
2016. márc. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

miért nem szeretnél szoptatni?

egyébként a császár nem zárja ki a sikeres szoptatást...én 1 éves koráig szoptattam a babámat, pedig császárral szültem, indított szüléssel

2016. márc. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
71%

Miért nem akarsz szoptatni? Nem értem!


Nekem császárom volt majd 1 éve. Már a mütét után pár perccel ömlött belőlem a tej, a mai napig annyi tejem van, hogy elég lenne, ha csak azt kapna.


A nővérem 3x császáros szülés után is mindig tudott szoptatni. Igaz neki nem indult meg az első napon, de egyáltalán nem kellett tápozni a gyerekeit. Jobb is, mert nincs jobb étel nekik, mint az anyatej.


Ja, aki velem 1 napon szült és császározták ő is gond nélkül tudott szoptatni, neki is egyből volt teje.


Én ilyen pletykák miatt nem vonnám meg a legegészségesebb tápanyagot a babámtól!

Nem hinném, hogy adnak tejelapasztó gyógyszert. Szerintem mindenképp próbálkozz elöszőr. Gyógyszert amúgy csak nagyon indokolt esetben adnak. A "barátnőm azt mondta" dolgokra nem fognak! Amúgy meg az orvosodtól kell megkérdezned!

2016. márc. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
54%

"Gyógyszert amúgy csak nagyon indokolt esetben adnak."


Szerintem ez nem igaz. Ha valaki nem akar szoptatni, akkor felírják neki. Az hogy a nővérkék hogy néznek ezekre a nőkre, az más kérdés.. de szerintem senkinek semmi köze hozzá.

2016. márc. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Az okokba most ne menjünk bele, felesleges.


"Én ilyen pletykák miatt nem vonnám meg a legegészségesebb tápanyagot a babámtól! "

Ezt nem teljesen értem. Milyen pletykára gondolsz?

"Nem hinném, hogy adnak tejelapasztó gyógyszert."

Dehogynem adnak.

" Amúgy meg az orvosodtól kell megkérdezned!"

Persze, csak bármennyire is jó a kapcsolatunk vele, ezzel este tízkor nem zavarnám, majd ha legközelebb találkozunk. De addig is kíváncsi vagyok, mert nem tudom, hogy zajlik ez az egész.


Szóval akkor nincs összefüggés a kettő között. Köszönöm szépen a felvilágosítást, további szép estét Nektek! :)

2016. márc. 8. 22:17
 7/14 anonim ***** válasza:
63%

Azt sem tudjuk, hogy miért nem akar szoptatni a Kérdező, nem kell egyből letámadni.

Császároztak, de volt tejem bőven, én is úgy gondolom, hogy annak nem lesz, akinek egyébként is problémái lennének. Orvossal megbeszélném még szülés előtt a kérdést.

2016. márc. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
34%
Fizetett orvos simán felírja. Azt megértem, ha valaki nem akar évekig szoptatni, vagy foggal rendelkező gyereket szoptatni, de meg sem próbálni. Ha valami lelki oka van, akkor érdemes lenne pszichológussal beszélni, mert más bibi is lehet. Ha meg testi oka van, akkor végképp orvossal kellene konzultálni róla. Ha meg csak annyi a gondod, hogy szerinted gusztustalan, meg jaj milyen lehet, jaj biztos fáj, akkor inkább ne vállaltál volna gyereket, és ezt teljesen komolyan mondom. De érdekes, hogy már előre tudod, hogy nem akarsz szoptatni, és este 10-kor eszedbe jut, hogy itt rá kérdezz, de az orvosoddal még nem beszéltél róla.
2016. márc. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Igen, biztosan nagyon érdekes lehet, hogy az eddigi vizsgálatokon nem a szoptatáson filóztam... :)
2016. márc. 8. 22:24
 10/14 anonim ***** válasza:
86%

Már hogy ne tudhatná előre, hogy nem tud szoptatni? Volt itt nemrég egy kérdés, ahol a kérdező azért nem tud majd szoptatni (egyből venné a tápszert, innen akadtak ent rajta páran), mert olyan gyógyszert kell szednie szülés után, ami mellett nem szoptathat. Nyilván nem viccből szedi majd azt a gyógyszert, az orvos tisztában lesz vele. Pont.


Egyébként ha más az oka, ahhoz sincsen semmi közünk, mindenesetre lehet olyan indok, aminek a kérdező már most tudatában van és tudja, hogy nem fog tudni szoptatni.

Mondom, ez csak találgatás, lehet egyszerűen csak nem akar, de ehhez sincsen semmi közünk.

2016. márc. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!