Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nem tudok szoptatni, tanácsoka...

Nem tudok szoptatni, tanácsokat légyszives, már teljes el vagyok keseredve. Miért?

Figyelt kérdés

3 hetes a babóm, abban a 3napban mig kórházban voltunk szépen próbálkoztunk fekve(császároztak). Sajnos kiderült hogy pitvari sövényhiánya van, igy gyorsabban is fárad, bent tartottak másfél hétig még, abban az időszakban 95%-ban cumisüvegböl evett amennyit tudott, cicizés viszont már nem ment, hiába próbàltuk, türelmetlen lesz és onnantól csak sír. Már itthon vagyunk, folyamatosan fejek, van tejcsi, de még mindig nem sikerül és már nagyon bánt lelkileg is. Ha netán rá is kap a bimbóra, nem szivja hanem elengedi. Bimbóvédövel is próbálom ugyanezzel a "sikerrel".

Mit tehetnék hogy sikerüljön? Segitsetek kérlek. Kivagyok már, szeretnék neki megadni neki mindent, de cicizés nélkül valahogy nem érzem az igazinak a 'baba-anya' kapcsolatot


2016. márc. 11. 14:53
 1/7 anonim ***** válasza:
23%
nem baj, ha nem tudsz szoptatni, ettől nem leszel rosszabb vagy "kevesebb". ha nem megy akkor nem megy, nem kell mindenáron erőltetni.
2016. márc. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
47%
Hidd el, nem attól lesz igaza kapcsolat, hogy szoptatod e. De az igaz, hogy az egy páratlan dolog. Lehet, hogy a betegsége még mindig közrejátszik, és emiatt nem tudja megfelelő erővel szívni, hisz a cicit erősebben kell, mint az üveget. Valamint az is lehet, hogy egyszerűen elkényelmesedett. Kérdezd meg a védőnőd, hogy szoptatási tanácsadó elérhetőségét megtudja e adni, vagy keress az interneten. De javaslom, próbáld máshogy tekinteni a helyzetet, mert így csak magadnak generálod a problémát. Örülj, hogy van egyáltalán tejcsid, és bár nem ciciből, de el tudod látni vele. :)
2016. márc. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 LadyLoss ***** válasza:
100%

Én egy jól felkészült szoptatási tanácsadót javaslok.

Minden jót nektek!

2016. márc. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
12%

Az én babám koraszülött, az első 4 hetet külön töltöttük, semmi bőrkontaktus, semmi szoptatás, később sem cicizett...soha, ráadásul nekem tejem sem lett...

Mégis anya vagyok, mégis rendben a baba mama kötődésünk, és 2év alatt egyszer volt beteg..

Ha nem nem megy, sokkal rosszabb neki hogy idegileg kikészülsz mellette, pont ez az amivel árthatsz

2016. márc. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Két dolog lehet a baj: Egyrészt a cumihoz totál más szopizási technika kell, mint a cicihez, másrészt könnyebben is jön belőle. Az első gyerekünket a bimbóvédőről is nehéz volt leszoktatni mert anélkül nem akarta elfogadni a cicit. A másodiknak csak néhány alkalommal adtunk cumisüvegből enni, de már ettől is elkezdett lustulni és kevésbé aktívan cicizett, úgyhogy száműztünk mindenféle cumit. Neked azt javaslom, hogy mindenképp kérj személyes segítséget szoptatási tanácsadótól, ha fontosnak érzed, hogy tudj szoptatni!
2016. márc. 12. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem folytasd igy. Fejes es mellette idonkent tedd mellre, csak hogy ne felejtsen el szopni. Ajanlanam az aventes 1-es cumit mert az nem okoz cumizavart. Aztan elobb utobb eljon az a pillanat amikor kedve is lesz hozza, eleg eros is lesz es csak szoptatni kell. Nalunk is igy volt. Most 3 honapos es mar egy ideje csak szopizik
2016. márc. 12. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Itt keress szoptatási tanácsadót: lll.hu

Nekem rengeteget segítettek!!!

2016. márc. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!