Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan szoptassak illetve...

Hogyan szoptassak illetve fejjek, hogy minél több tejem legyen?

Figyelt kérdés
Mik azok a praktikák és alap dolgok amik segítik a tejtermelést?
2016. márc. 24. 08:00
 1/6 anonim ***** válasza:
lll.hu itt mindent megtalálsz, ha ebből művelődsz menni fog!
2016. márc. 24. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nálam a laktoherb tea volt a nyerő meg a bőséges étkezés,folyadék fogyasztás. Soha nem fejtem,mert az csak elrontotta volna a "kereslet-kínálat" egyensúlyt :)
2016. márc. 24. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Mondjuk nem tudom hogy nalam az segitett e, de az elejen keves tejem volt es parom hozott haza alkoholmentes sört. Persze mind megittam mert amugy is szeretem :P Masnap reggel meg elaztattam az agynemut.
2016. márc. 24. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

mi tejlázzal indítottunk ezért 3 hetes korában már csak 10 milit tudott szopni, tápszerrel kellett pótolni. Elmondom mit csináltam:

1. vettem egy mérleget hogy lássam mennyit szopizik és csak annyi tápszert kelljen adni ami feltétlen muszáj (ha amúgy van tejed csak többet szeretnél ez nyilván neked nem szükségszerű)

2. bevezettem hogy szopi előtt és után 3-3 dl vizet megiszok.

3. Elkezdtem inni a citromfű teát és a more milk kapszulát

4. Napi kétszer toltam a 7-3-2-1 fejést (neten megtalálod a leírását)

most nem tudom menniy a tejed, nekem ezektől 3-4 hét alatt újra teljesen visszajött a tejem, még a mélyhűtőbe is jutott, 1 éves koráig tudtam szoptatni, pedig 3 hetesen már mindenki leírta a helyzetem hogy tuti tápszeres lesz...


ha nálad ennyire nem drasztikus a helyzet, netán még csak most készülsz a szülésre, akkor alapvetően az is elég, ha minél sűrűbben mellre teszed a babát amíg belövell, a szaporításhoz érdemes ezt a 7-5-3-1es fejést napi egyszer, miután szopizott, reggel a legideálisabb mert akkor van a legtöbb tej.

A vitaminok, kapszulák max akkor ha nagyon nincs tejed. A folyadék, és a sok szénhidrát (kenyérfélék, pizza kalács stb) nagyon jót tesznek a tejtermelésnek.

2016. márc. 24. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
tehát alapvetően fejni nem kell, hogy szépen beálljon a kereslet kínálat...fejni akkor érdemes, ha nem elég a tejed, vagy ha érzed hogy nem szív annyit amennyi van, de akkor csak épp annyit érdemes lefejni hogy ne feszüljenek a mellek
2016. márc. 24. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én már a kórházban fejtem. Ott a csecsemősök javasolták, itthon a védőnő meg egyik unokatesó tejadó volt, Ő is minden szopi után fejt. Emellett ettem rendesen plussz rengeteget ittam. Szerintem nem kellene csodaszerek.
2016. márc. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!