Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 2 ciciből szoptatott valaki...

2 ciciből szoptatott valaki hosszútávon?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A kisfiam holnap lesz 5 hetes. Minden étkezésnél mérem, hogy mennyit evett. Ennek az oka, hogy eléggé lusta babó volt, mostanra kezdi ősszeszedni magát, másrészt pedig az egyik mellemből nagyon nehezen szopizik, fejni is nehéz, befelé forduló mellbimbóval szenvedtünk. Ebből a ciciből való szopizásnál mindig pótlást kell adnom, mert kevés neki, amit kiszopizik. Szerencsére a másik ciciben bőséges a tejcsi, így azt adom pótlásnak. Viszont áttérnék a két ciciből való szopiztatásra. Szeretném elhagyni a mérleget, és a pótlàst is. Inkább etetném 2 ciciből. Egész napunk a cici körül forog, eszik, pótlok ha kell, fejek. Viszont van egy nagyobb gyerkőcöm, és vele többet szeretnèk lenni, de egy etetés egy óra. Nem vagyok az igény szerinti szoptatás híve, 2.5-3.5 óránként szoptatok. Ezen nem szeretnék vàltoztatni. A tejcim tápláló, több mint 1.5 kg-ot hízott születése óta, úgy, hogy a korának megfelelő mennyiséget eszi, és végeu is 20 perc alatt. Úgyhogy a kérdés, hogy van, aki hosszú távon 2 ciciből szoptatott, mert az egyik nem volt elég? Szeretném élvezni a szoptatást, és nem rágörcsölni, mert már bele vagyok teljesen zizzenve. Mit gondoltok? Természetesen azt a cicit, amiből először etetek leszívnám. Köszi a válaszokat.

2016. máj. 10. 13:04
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
88%
Ha nem vagy az igény szerinti szoptatás híve, akkor mutass neki példát és te óramű pontossággal egyél, igyál, ahogy tőle elvárod. Ugyanakkor nyugodtan etetheted két mellből.
2016. máj. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

A hosszú távon fennmaradó tejtermelés az igény szerinti szopival fenntartható. (Nem értem igazán én sem, hogy miért ne lenne megvalósítható több kisgyerekkel is, én a legjobbat akkor játszottam a két évesemmel, amikor közben szopott a pici, na mindegy, nem ez volt a kérdés.)

És szoptasd csak mindig két mellből, az is fokozza a termelést.

Én először mindig a "nehezebb mellből" kínálnám, aztán abból, amelyikből könnyebben jön.


Nekem amúgy két gyerekem is a szoptatási időszak végével már csak egy mellből szopott, abból, amelyikből jobban jött, a másikat elutasították. Egy mellből is lehet, nincs azzal sem semmi gond, hacsak nem annyi, hogy furcsán néz ki, hogy az egyik kétszer akkora, mint a másik (ami a szoptatás végeztével természetesen visszaáll), és megfelelő öltözékkel lehet segíteni ezen is.

2016. máj. 10. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, főleg hogy megspékeltétek egy kis okoskodással is. Azért eszik így a babám, mert így igényli. Azért, mert nyekken egyet, mert mondjuk pukiznia kell, nem fogom cicire tenni. De ez nem jelenti azt, hogy ha látom hogy éhes, nem adok neki. Az igény szerinti szoptatást úgy vélik sokan, hogy ha nyekken a gyerek, rakjuk is mellre. Ha 5 perce szedtem le a ciciről, és mondjuk felijed, és felsír, nem rakom vissza mellre. Emiatt meg lehet kövezni nyugodtan. Nekünk így jó, nem igazán értem miért kell erre megjegyzéseket tenni. Kellemes napot nektek.
2016. máj. 10. 13:31
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező, kicsit ingerült vagy. Azt írtad, hogy 2,5-3,5 óránként szoptatod meg, és ezen nem változtatsz.

Senki nem írta, hogy 5 percenként szoptasd, viszont ha másfél óra múlva megszomjazik, akkor Nálad hoppon marad, mert még egy órát várnia kell. Ez nem igény szerinti szoptatás, és mivel azt írtad HOSSZÚ TÁVON szeretnéd szoptatni, ezért írtuk, amit írtunk.


Természetesen a Te babád, úgy szoptatod, ahogy szeretnéd...

2016. máj. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Elnézést, ha megbántottalak, nem ez volt a szándékom. Leírtam, hogy milyen gyakorisággal szoptatok, mivel a kisbabám így eszik. Így kéri a cicit. Nem az a típus, aki állandóan mellen lóg. És azért jeleztem pont, hogy így eszik, mert tartok tőle, hogy azzal, hogy két mellből eszik, és ilyen gyakorisággal, elapad a tejem. A nagyot nem tudtam szoptatni, most viszont van tejem, és szeretném, ha így maradna. Ezért kértem tanácsot. És bántónak és bírálónak éreztem a válaszokat, mert azt sugallják, hogy azért, mert nem olyan, ahogy ti csináljátok, már nem is lehet jó. Az ember lányának nem errw van szüksége, amikor egy témában bizonytalan, vagy tapasztalatlan. Nem véletlen akarom rendezni a "problémát". Szeretném magabiztosan táplálni a picit mindenféle segédeszköz nélkül. És szeretném, ha a cicizéssel járó macera elmaradna, mert az én nagyobbik gyerkőcöm nem szívesen játszik velem, ha szoptatok, mert kéri, hogy tegyem le a tesót, és menjünk ide, vagy oda. És megértem a türelmetlenségét, amikor nem lát mást, csak hogy anya szenved a cicivel, hogy legyen elég tejci. Ezért válaszoltam ingerlékenyen. 😊
2016. máj. 10. 13:51
 6/19 anonim ***** válasza:
Nagy fiam 14 hónapos koráig szopizott 2 ciciből igény szerint, a kicsi 2 hónapos, szintén igény szerint szopizik akár fél óránként is (meg is szomjazhat ám a melegben gyakrabban is) és 2 hónapos korára 2,5 kilót hízott. Szerintem úgy nem lehet élvezni a szoptatást, ha állandóan az órát nézzük. Jelzi az a gyerek, ha szüksége van rá. Nincs pótlás, nincs fejés, nincs méricskélés.
2016. máj. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Én három hónapos kora óta két mellből szoptatom a picit. neki így volt elég a tejem. Már elmúlt egy éves. Szóval ha nektek így jó, szoptasd két mellből.
2016. máj. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Ha pont nem elég neki az egyikből, én átrakom a másikra is. Én a helyedben legtöbbször azzal kezdeném, amelyikből nehezebben szopik.
2016. máj. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Köszi! Remélem rendeződik a kérdés. 😊
2016. máj. 10. 14:09
 10/19 anonim ***** válasza:

Mindig is 2 cicibol szoptatattam kizárólag 6 hónapig és még mindig..most 18 hónapos.

.

2016. máj. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!