Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szerinted miért nem tudtál...

Szerinted miért nem tudtál szoptatni hosszútávon? Genetikai oka volt (ami 5%-éknál van kb) vagy valami más? Szerinted hol "csúszott" el a dolog?

Figyelt kérdés
2012. jún. 24. 22:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mellgyulladás miatt elkezdtem fejni, fejni, fejni és a felesleget lefagyasztottam, vagy félretettem amit később cumisüvegből adtam oda. Az én babóm simán rászokott, utána nemigazán kellett már neki a cicim. Amikor napi szinten 1-2 perc múlva már kiköpte/szopi , akkor tudtam: ebből gond lesz. Cumisüveg oké volt, de a ciciért nem akart megdolgozni...aztán a tejem is apadni kezdett.
2012. jún. 24. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

A lányom nem szerette az anyatejet. Így aztán hiába tettem én mellre gyakran, meg fejtem, csinálhattam én bármit, nem kellett neki. De üvegből sem, sőt, kaptunk anyatej leadó anyukáktól (szám szerint háromtól), és azt sem itta meg.

Furcsa gyerek, az biztos. A gyerek orvos is mondta, hogy ilyet ő még nem látott. :)

2012. jún. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
És a tápszer ízlett neki??? Tényleg furcsa ez,de már hallottam ilyet.Nekem a lányom fejve-melegítve nem volt hajlandó meginni,csak ciciből!!!
2012. jún. 24. 22:52
 4/13 anonim ***** válasza:
én rengeteget idegeskedtem :((((
2012. jún. 24. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Megjött a menstruációm, és megváltozhatott az íze, mert a lányom nem volt halandó elfogadni többet. Adtam neki a lefejt régi tejet a fagyasztóból, közben fejtem, hátha kérni fogja. Nem kérte. Szóval elválasztotta magát.

A fiam meg nagyon mohó volt, rengeteg levegőt nyelt, nagyon fájt a hasa, véresre harapott. Mindkettőnknek nagyon fájt a dolog, ezért fejtem, és cumisüvegből adtam neki. Elmúlt a hasfájása, viszont lecsökkent a tejem, ezért ki kellett egészíteni. Talán ha hagyom kínlódni, még most is szoptatnék, de mérlegelnem kellett, és abban a helyzetben jó megoldásnak tűnt.

2012. jún. 24. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nálam biztos benne volt a genetika is. Anyukám 3-ból 3-at tápszerrel etetett, mert sose volt elég...

Két nagyon különböző babám közül egyiknél sem voltam tejszökőkút, hiába volt minden csodaszer meg igyekezet. Másodszor már sokkal hamarabb abba is hagytam a kínlódást, mindannyiunk érdekében.

2012. jún. 25. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
2. vagyok. A tápszert imádta. Akármelyiket megitta, amikor beteg volt, még a szója tápszert is itta, mint a kacsa.
2012. jún. 25. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nehezen is indult be,de nálunk a családban mindenkinek max 2 hónapig volt valamicskéje,azt is tápszerrel kiegészítve.Tehát én örököltem a hajlamot,de bosszantottak eleget abban a 2 hétben,amíg éjt nappallá téve fejtem-fejtem és próbáltam mindent megtenni hogy sikerüljön,de egyre csak kevesebb lett.A végére odajutottam,hogy 2 fejésből mind a két mellemből csak 70 ml tejet tudtam kipréselni.Na akkor mondtam,nem kínlódok,ennyivel már nem is igazán lakott jól a kislány,és csak minden harmadik étkezésnél tudtam neki anyatejet adni.Feladtam,1 hét múlva el volt apadva,teljesen.
2012. jún. 25. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Azért, mert cumizavart okoztam a fiamnak. Először nem akart szopni egyáltalán, aztán nagy nehezen sikerült rávenni, de akkor is pótoltam mindig cumisüveggel (holott nem kellett volna), játszócumit is adtam neki, és aztán szépen abba is hagyta a szopizást. A lányomnál már okosabb voltam, megy is a dolog szépen már 15 hónapja.
2012. jún. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Most ezeken a válaszokon mégis mi a lepontozandó???
2012. jún. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!