Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Fejéssel és lefejt tej tárolás...

Fejéssel és lefejt tej tárolásával, etetésével kapcsolatban vannak kérdéseim, tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
Ma 7 hetes a kislányom,csak anyatejet kap és jelenleg még eléggé össze vissza eszik. Van hogy egy nap 2-3 óránként kér enni, de van hogy kb fèlóránként! Igény szerint szoptatok,de így még sétálni is félek vele elindulni, mert ha éhes nagyon sír és sehogy nem tudom megnyugtatni amíg nem rakom mellre :( Tegnap közvetlen evés után mentem le vele,de 20 perc után felébredt és végig üvöltött míg haza nem értünk. :( Nem tudom más hogy oldja meg de pl a bkv-n vagy az utcán nem tudnám megszoptatni és hát néha muszáj elmenni itthonról. Vettünk egy kèzi aventes mellszívót és gondoltam ezzel fejek amikor tudok és elrakom az ilyen helyzetekre. Ma kb összesen fél órát fejtem a két mellemből és 65ml jött le,ez kb jó vagy kevés? Ha egy nap mondjuk 3* fejek minden fejés előtt ki kell főznöm a mellszívót? Ha elmegyünk valahova meddig áll el a tej a cumisüvegben? Bármilyen tanácsot szívesen fogadok ezzel kapcsolatban.
2016. máj. 24. 19:53
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
nekem még ez segített sokat, itt életszerű tanácsok vannak: [link]
2016. máj. 25. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Cumit már próbáltam többször, nem kell neki. De akkor próbàlkozom jobban az altatàssal hogy aludjon napközben is. Nekem a védőnő nem mondta,hogy ez baj lenne, pedig többször is mondtam neki,hogy csak este alszik. Mennyit kéne aludnia kb egy nap? Egyhuzamban most azt olvastam kb 1.5 órát kéne csak fent lenni,hàt ehhez képest ő tényleg durván sokat van fent. Ti minden evés után altattok? Kb mennyit alszik egy-egy alvásnál a babátok? Valaki írta,hogy az éjféli fekvés nagyon későn van, ti hánykor teszitek le őket? Gondolom akkor nektek éjszaka is felkel és eszik még, vagy olyan sokat végigalszanak? Ő éjjel nem kell fel,az elejétől végigalussza az éjszakát. 11kor szoktam vele bevonulni a hálószobàba és ott egy kis ledfény mellett szopizik,bealszik várok még kb 20 percet és úgy viszem àt a kiságyába.
2016. máj. 25. 12:21
 13/18 anonim ***** válasza:

Bocsi az offért de milyen a játszócumi?

Milyen a sima?

2016. máj. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

2-3 hós baba éjszakai alvásigénye 12 óra kb, nappal 4x alszik kb 30-90 percet.

Igen, így az elején még sokszor alszik napközben, az enyém most 4 hós és 3x, 4x alszik, általában 40 percet.

Este 9 körül alszik el és reggel 6-ig. 7 hetesen még kelt éjszaka 1x, vagyis nagyjából itt hagyta el az éjjeli kétszeri kelést. 21-22 óra között fektettem, kelt 12-01 között, majd 3-4 között, és végül reggel 7kor. Aztán kihagyta az éjfélit ekkortájt, és fekvés 21-22 óra, majd szopizott 2-3 körül és végül reggel 6-7. 3 hós kora óta alszik éjjel, de a fektetést is előbbre hoztuk picit, most már 21 körül alszik.

Nappal változó, de ezek a 3-4 órás ciklusok vannak, és próbáltam sorrendet tartani (evés-ébrenlét-alvás-evés), de mivel ő sokat eszik és keveset alszik nappal, nemigen jön ki rendesen, tehát mondjuk 3 óra után még nem éhes, ezért nálunk gyakran úgy van, hogy evés-ébren-alvás-fenntlét és utána vagy evés vagy megint alvás és csak utána evés.

2016. máj. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
azért hívjuk játszócuminak, hogy ne legyen összekeverve az "evős" cumival, amiből eszik
2016. máj. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
2016. máj. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Akkor a játszócumi a sima műanyag. De cumi alatt érthető a cici is ugye?
2016. máj. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Szia! Az én babám tegnap volt 7 hetes. Az etetés részéhez sajnos nem tudok hozzászólni, mivel az én fiam jóétkű. Megeszi a 140-150et, reggel a 170-180at is, ezért az orvos és a védőnő tanácsára 3 óránként eszünk (+- fél óra).

Viszont az én fiam is ilyen. Többet aludt kézben, mint ágyban. Viszont én "szigorú" voltam. Ahogy elaludt a kezemben leraktam. Mondjuk én adok neki cumit. De azt a szájába rakom, és a textil pelussal kitámasztom. Van, hogy nyekereg picit, meg furja a kis buksiját az ágyba. De kivenni csak akkor veszem ki, ha elkezd sírni. Akkor újra megvárom, míg bealszik, és megint leteszem. Van, hogy 3x 4x is eljátszuk ezt, de aztán alszik a kiságyban is. A nap vége fele viszont ő is nyűgös. Olyankor már sok neki az input. 😊 Akkor nehéz megnyugtatni is. Viszont tuti nem éhes, mert mérem az étkezéseit, és előtte jókat eszik.

Úgyhogy próbáld meg ezt a csikicsukit picit. Nekünk kb 2 hét kellett, hogy jól működjön a dolog. Nem mondom, hogy nem kel fel, és nem igényli a bújást. De mi szopi után mindig bújunk picit, és ha etetés előtt 30 perccel kel kb, akkor már nem teszem vissza. Akkor is bújunk. 😊

Sok szerencsét, kitartást!

2016. máj. 26. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!