Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A baba ételét (lefejt tej,...

A baba ételét (lefejt tej, kész tápszer) lehet mikróban melegíteni? És éjszakai etetés után is kell büfiztetni?

Figyelt kérdés
Mikor felkel ordít a kajáért,és nincs idő vacakolni,mert képes pillanatokon belül ájulásig sírni magát.. És kiszámolni,hogy mikor kel,nem tudom. Vettünk cumisüvegmelegítőt,de az 5 perc alatt melegíti fel.és az neki sok... Vagy ezek meddig lehetnek a melegítőben? Csak mert akkor amikor úgy gondolom,hogy lassan ébredezik,.be tudnám készíteni,de egyenlőre nem mertem meg ne romoljon benne.
2010. jún. 3. 20:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Legegyszerőbb a mikro, ha türelmetlen a babád.Én is azt használtam éjszaka egy ideig, de már megvárja csendben míg megcsinálom.

Persze, éjszakai evés után is büfiztetek.Bár akkor nem mindig jön, mert akkor félálomban eszik, így lehet, hogy nem nyel levegőt.Ha negyed óra után sem jön a büfi, beteszem a kiságyba.Ezt nem igazán szeretem, mert később ha megébred a büfire, nehéz visszaaltatni.

2010. jún. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Én a mikrót azért nem szerettem, mert csipogott.

Én mindig teszek vizet a melegítőbe. Ha éjjel ébred a babám enni, bedugom a cumit a szájába és kimegyek, bekeverem a tápszert, addig általában kibírja sírás nélkül.

Én nem melegíteném sokáig a kész tápszert, vagy az anyatejet.

Én nem büfiztettem, de leginkább hason alszik és úgy ki tud jönni a babáknak a büfi.

2010. jún. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Hát én nem tudom, régen kb. 5 perc alatt megcsináltam a tápiját. Titok? Előre elkészített víz. Igen, mikró jó segítség, én csak azért nem szeretem, mert nem egyenletesen melegít, jól össze kell rázni és megnézni, hogy tényleg meleg -e vagy inkább hideg? Nem tudom, ha gázra tettem a vizecskéjét és hipp hopp beleraktam a tápit a cumisüvegébe, az én amúgy extrán a kajáért ordító gyerekem is megkapta 5 percen belül. Meg addig ott a cumi esetleg :)
2010. jún. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A mikró nem ajánlott. Én nem használom neki. Vitatkozni lehetne hogy egézséges e vagy sem ezt döntsd el te. Forróvízbe teszem az üveget és addig tisztába teszem Őfelségét mire készvagyok meleg is a hami. Büfiztetni kell! Még ha nem is jön akkor is tízpercet és akkor nem fog fájni a pocoja!
2010. jún. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Cumi?Hallani se akar róla.Megszívja,és miután rájön,hogy nem jön belőle az anyag,úgy köpi ki,hogy csak úgy száll :)

De akkor marad a mikró,csak féltem nehogy ártsak vele,annyi hülyeséget lehet olvasni...

2010. jún. 3. 20:42
 6/12 anonim ***** válasza:

Én is úgy csinálom, hogy előre van forralt víz, amit most a második kicsimnél már termoszba teszek, így forró marad. Néha túl meleg is...keverek bele hideg forralt vizet, és úgy keverem össze a tápit. Amúgy meg ha esetleg előre összekészítem, és nem akkor eszik, amikor én gondolom, akkor meg mikróban megmelegítem, nekem kb 10-15 msp. Azért én is összerázom.

Éjjel nekem sem szokott büfizni, lefektetem, és amikor elkezd nyüglődni, akkor még felveszem, büfizik, és alszik tovább.

2010. jún. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Majd két hetet kórházban voltam a babámmal.Az éjszakás nővérek is mikrót használtak a tápszer melegítéséhez.Ha lenne tőle baja a babáknak, akkor nem alkalmaznák szerintem.

Csak nyugodtan!

2010. jún. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
És mi lenne ha termoszba tennél meleg vizet, azt nem kell melegíteni csak teszel bele tápszert és kész is. Egy próbát szerintem megér :)
2010. jún. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szerintem melegítsd ahol és ahogy tudod leggyorsabban.

Az én kisfiam 2 hónapos és éjszaka ha 2 mp-en belül nem kap kaját akkor képes fulladozni a sírástól.

A cumi 2 szívás után repül mint nálatOk...

Büfiztetni szoktam,bár nem mindig jön ki neki sajna...

2010. jún. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

anyatejet nem szabad mikróban, a tápszert igen.

az anyatejet azért nem, mert a mikrohullámok tönkreteszik az elleneanyagokat benne(kórházban mondták)

a tápszert lehet.


én éjjel soha nem böfiztettem, nem volt gond belőle.

2010. jún. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!