Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 8 hetes a kisfiam. Most...

8 hetes a kisfiam. Most akarom elkezdeni szoptatni. Eddig kulonbozo okokbol lefejt tejcit kapott uvegbol. Szerintetek sikerulni fog? Barmilyen tanacsot szivesen vennek!

Figyelt kérdés
2010. ápr. 10. 17:20
 1/5 anonim ***** válasza:
53%

Ha cumisüvegből kapta akkor nem biztos, hogy sikerülni fog. Nem nagyon szokták ajánlani az anyukáknak, hogy cumisüvegből etessenek, egészen addig míg el nem kezdik a hozzátáplálást, mert a gyereknek összehasonlíthatatlanul könnyebb cumisüvegből ennie, mint ciciből és nem fog azért szenvedni a cicivel, mikor már nagyon jól tudja, hogy könnyebben is hozzá tud jutni a tejcihez.

Én még nem láttam olyat, hogy sikerült volna, de nagyon remélem, hogy neked részed lehet a szoptatás élményében és sikerülni fog!

2010. ápr. 10. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem, ha van jó sok tejed és könnyen jön, akkor sikerül. Nálunk is eleinte üveg és cici volt, de amikor beindult rendesen a tej, akkor már nem volt gond a cicivel egyáltalán.

Sok sikert és ne add fel 1-2 nap alatt. :)

2010. ápr. 10. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Vilcsianyuja ***** válasza:
69%
Kitartást kívánok, persze lehet, hogy nehéz lesz visszaszoktatni, de nem lehetetlen. Ha semmiképp nem sikerül elkapatni vele a cicit, akkor próbálkozz bimbóvédővel, az némileg hasonít a cumira (ha azzal meg nem tud annyit enni, akkor utána még mindig athatsz neki lefejt tejet cumisüvegből), aztán próbáld meg azt is elhagyni. Sok sikert!
2010. ápr. 10. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem nem reménytelen. Én a lányomat szülést követően 2 hétig szoptattam, majd lett egy mellgyulladásom (hajlamos vagyok sajnos rá), így hozzátáplást kellett csinálni cumis üvegből. Mikor jobban lettem akkor visszatértünk, de sajnos nem gyógyult a dolog ezért nyitni kellett, így egy teljes hónapig nem kapott cicit. Miután rendbe jöttem visszatértünk a cicihez és mintha mi sem történt volna tette a dolgát. 2 éves koráig nem kapott mást mint cicit, semmit nem fogadott el, így is húsosabb volt, mint a társai. Végül 4 és fél évesen hagyta el a cicit (nem magától :/). Ha van tejed, szerintem tényleg nem reménytelen.
2010. ápr. 10. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Pont ennyi idős volt a kislányom, mikor el tudtam kezdeni szoptatni (bimbóvédővel, mert sajnos a befeléforduló mellbimbóm IS közrejátszott, hogy nem tudtam szoptatni, fejtem, és mellette kapta a tápszert.)

3 és fél hónapos koráig "tudtam" szoptatni (mivel megszokta a cumit előtte, ezért a mellemen üvöltött, sírt sokszor, mert nem jött úgy, ahogy a cumiból), meg mondjuk nekem nem is volt sok:-/ Aztán már jelentéktelen mennyiségek...

Ha van tejed rendesen, akkor lehetséges, hogy nagyobb sikerrel jársz.

2010. ápr. 10. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!