Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Örökbefogadott babánk lesz,...

Örökbefogadott babánk lesz, de még nem döntöttem el, hogy vegyek-e szoptanitot. Szoptatni szertnék, de annyira mesterségesnek, természetellenesnek érzem (a párommal együtt) a szoptanitot. Milyen más módszerrel tudjuk még beindítani a tejemet?

Figyelt kérdés
Ha van tapasztalatok a szoptanitról, azt is írjátok meg, légyszi. Köszönöm!
2008. szept. 25. 19:24
 1/10 anonim ***** válasza:
42%
Beindítani a tejedet?? Szerintem sehogy. A szoptanít sem a tejedet indítja be!
2008. szept. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%

[link]

Ezekszerint neked ez jó lenne...Lehet hogy a tejed nem indulna be tőle, de szopizna a baba.

2008. szept. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Az első válaszolónak: ha valamihez nem értesz, inkább maradj csendben!

A második válaszolónak: erről beszéltem, de azért köszi :)

2008. szept. 25. 20:29
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nem bántani akarok csak kérdezni.Az olvastam,hogy szülés után hogyan is működik ez a segédeszköz,azt is olvastam róla,hogy sokszor szájpadhasadékos babáknál hasznos.Neked hogy fogják növelni a prolaktin hormon szintedet,hogy valójában beinduljon a tejed?
2008. szept. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Tapasztalatom nincs ugyan ebbe a témába,de szerintem ez a leg jobb megoldás.A melledet így fogja érni az inger és a baba sem lesz csalódott az eredménnyel.Sok sikert hozzá Nektek.Ne érezd természet ellenesnek,mert egy idő után beindítja a tejet és nem sok különbséget fogsz érezni.Sőt a baba sem.A lényeg,hogy akard és ne add fel.Én szoptatom a babócámat,de 13 hét után is nagyon fájdalmas mégsem érzem azt,h abba kellene hagynom.Amíg csak tudom szoptatok.A baba nem kérte,h élhessen,így szerintem kötelességünk azt adni neki ami a legjobb adottságainknak megfelesően.Nagyon jó babázást kívánok és kitartást.
2008. szept. 25. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
71%
Első vagyok. Ne haragudj, nem bántani akartalak, sőt! Csak tényleg nem értem, ettől hogyan lesz tejed? Tényleg nem értek hozzá! Felvilágosítanál? Tényleg érdekel..
2008. szept. 26. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én sokáig szoptattam.Miért gondolod,hogy rosszabb,ha cumisüvegből tápszert kap?Akinek nincs teje az is így csinálja!

Én is természetellenesnek érzem és időpocséklásnak.

Jó anya leszel cumisüveggel is!:)

De ez a Te döntésed!

2008. szept. 26. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
95%

Azt volt a kérdés, hogy milyen módon indíthatná el a tejét. Nem a tápszer.

Az L. L. Liga honlapján van cikk az örökbefogadott babák szoptatásáról!

27 hetes kismama

2008. szept. 26. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
86%

Szia!

Ezt találtam a neten:

"Indukált laktáció, avagy az örökbefogadott babák szoptatása

Lehet-e örökbefogadott babát szoptatni?

Igen, lehet. A történelemben rengeteg példa van arra, amikor egy árva kis csecsemőt az örökbefogadó szülő szoptatott.


Milyen előnyei vannak a szoptatásnak?

Az anyatej a legtökéletesebb csecsemőtáplálék. Minden fontos tápanyagot a megfelelő mennyiségben tartalmaz, könnyen emészthető, nem okoz szorulást, a szoptatott babák hasa ritkábban fáj, magas az ellenanyagtartalma, így véd a különböző betegségek, fertőzések ellen. Betegség esetén a szoptatott babákat ritkábban fenyegeti a kiszáradás veszélye, a gyógyulás pedig felgyorsul. Az anyatejes táplálás csökkenti a későbbi gyermekkorban és a felnőttkorban kialakuló betegségek esélyét, úgymint az allergia, asztma, elhízás, gyermekkori cukorbetegség valamint a korai bölcsőhalál veszélyét. A mindkét mellből szoptatott babák kéz-szem koordinációja javul. A szoptatás elősegíti a megfelelő állkapocs-, fogazat- és beszédfejlődést.


A szoptatás egyben lelki táplálék is. Az igény szerint szoptatott babák kiegyensúlyozottak, a gyakori testkontaktus elősegíti az anya és gyermeke közötti kötődés korai kialakulását. Az anya hamarabb megérti a kisbaba jelzéseit, a szoptatás megnyugtatja a fáradt, nyűgös, beteg csecsemőt. Az anyamellen való szopizás a megnyugvást, a közelséget, a biztonságot jelenti számára.


Hogyan fogjunk hozzá?

Kezdjünk el fejni 2-4 héttel a baba érkezése előtt! A leghatékonyabb az elektromos, automata, dupla mellszívó. Rendszeresen, 2-2,5 óránként, alkalmanként 5-15 percig fejjük mindkét mellet, először 5 perccel kezdve, majd fokozatosan emelve az időtartamot! Éjjel csak akkor fejjünk, ha pár napon belül megérkezik a baba!


Hagyjuk abba a fejést, miután a kisbaba megérkezett és csak szoptassunk!


Mennyi tej termelődik?

Vannak olyan örökbefogadó anyák, akik egy idő múlva annyi tejet tudnak termelni, amennyi a kisbaba teljes táplálékszükségletét fedezi. Ez főként a fejlődő országokban és a természeti népekre jellemző, akik bátran mellre teszik és szinte egész nap szoptatják a babájukat. A tej ugyanis a szopás hatására termelődik. A tejtermelés a kereslet-kínálat elvén alapul: minél többet szopik a baba, annál több teje lesz a mamának.


Vannak olyan anyák, akiknek egyáltalán nem indul be a tejelválasztásuk.


A leggyakoribb eset azonban az, amikor az örökbefogadó anyának valamennyi teje termelődik, s ez elegendő lesz a kisbaba táplálékszükséglete 25-75%-ának fedezésére. A fennmaradó mennyiség pótlására lesz szükség. A pótlás vagy más anya tejével történjék vagy tápszerrel."

2008. szept. 26. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

A felvilágosítást már megtette más, nem tudnék én sem többet hozzátenni. Pont amiatt gondoltam, hogy megpróbálom szoptatni, amit az utolsó válaszadó írt.

Köszönöm mindenkinek a hozzászólását!

2008. szept. 27. 08:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!