Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Olcsó, jó minőségű mellszívót...

Olcsó, jó minőségű mellszívót szeretnék venni. Milyet érdemes?

Figyelt kérdés
Mikor vegyük meg, szülés előtt v. után?

2012. dec. 2. 14:20
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem érdemes olcsót venni. Nekem először a gyógyszertárból hozott egy kézi pumpás valamit a férjem, de nem ért semmit. Utána megvettük a legolcsóbbat az üzletben,Chicco szintén pumpás 5000 Ft körül volt, elzsibbadt a kezem, mire végigpumpáltam. Akkor inkább már kézzel fejtem. Mivel sok tejem volt, nem győztem fejni, a sógornőm végül meglepett egy Avent elektromos mellszívóval. Ez már nagyon jó volt, megéri az árát.

Szóval szerintem olcsót ne vegyél, főleg pumpásat ne, és ráérsz vele szülés után, mert nem biztos, hogy szükséged lesz rá, van akinek kézzel jobban megy a fejés, könnyebben jön a tej.

Ráértek akkor is megvenni, ha már a kórházban vagy, és megveszi a párod, ha előtte kinéztétek együtt a megfelelőt.

2012. dec. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem kell még elektromos se, elég a kézi.Abból viszont jó egy márkásabb. Nekem Medela kézi volt, sok tejem volt, muszáj volt fejni, olyan vákuumot csinált, h ihaj, és nem tört le a kezem, míg használtam.....Barátnőm megvette az elektromost 25 ezerért , 5 hónap múlva meg már nem kellett neki.......
2012. dec. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
nekem avent kézi van és nincs vele bajom. Én szülés után vettem meg de megbántam hogy nem előbb, mert nem volt tejem és a kórházban azt javasolták hogy minden szoptatás után 3 percig mellszívoval segítsek rá, akkor is ha nem jön semmi. Nagyon szerettem volna hogy meginduljon úgyhogy nem volt kérdés hogy na akkor rohanás mellszívót venni, sajnos hosszú hétvége volt úgyhogy a bababoltok nem voltak nyitva, és azt sem tudtam már megnézni hogy hol akciós. Úgyhogy az első helyen megvette a párom az első lehetséges Aventet, hát mondanom sem kell hogy ha előtte körültekintően szétnézek akkor feleannyiból megúsztam volna akciósan... aztán lett tejem is, most már rendszeresen tartalékba fejek vele, fagyasztani.
2012. dec. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
medela kézim van, ez nem drága és jó
2012. dec. 3. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 coffeez ***** válasza:

Szia! Én Avent kézit ajánlom, ha nincs olyan rengeteg tejed. De nagyon fontos, hogy közben kis szünetekkel kicsit masszírozd a melled (fentről lefelé, simító mozdulat,illetve a mell alsó részét egy kicsit "átmozgatni", onnan is nehezebben ürül) mert a felsőbb mirigyekből a tej csak úgy tud kiürülni, és így elkerülöd, hogy esetleg begyulladjon. Így nagyobb mennyiség fejhető, és így több is fog termelődni. Ha nagyon sok tejed van, akkor Avent elektromos mellszívónál nincs jobb! Ez kettő az egyben, mert kézinek is lehet használni. Persze szigorúan használtan, mert újonnan elég húzós. Ez nagyon kényelmes, praktikus és nekem még akkor is tudott tejet kiszívni, mikor a kézitől már a kezem is elzsibbadt. Szóval szerintem várd meg a szülést. De őszintén szólva, én kézzel tudtam a legeredményesebben fejni. Persze ha sok tejed van, ez szinte kivitelezhetetlen, mert elég fárasztó. Tanulj meg valakitől kézzel fejni, ez nagyon jó dolog, ha kevésnek bizonyul akkor még mindig vehetsz gépet!

[link]

Ez a legjobb leírás, én eü főiskolát végeztem, ott is ez alapján tanultuk. Hamar bele lehet jönni. Ha sok tejed lesz, akkor fejd géppel, és a végén kézzel, annál alaposabban egy gép se tud fejni! És: mindig kéznél van ;)

Nagyon jó babavárást és egészséget Nektek!!! :)

2012. dec. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Golan Trevize ***** válasza:

A legolcsóbb, és a leghatékonyabb is, ha kézzel fejed.

Persze, a legmelósabb is, de a legjobb mellszívók sem képesek annyira kiszívni, mint amennyire kézzel ki lehet fejni.

2012. dec. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 coffeez ***** válasza:
Utolsó: ott a pont! :)
2012. dec. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönjük! Hasznos oldalnak tűnik. :)
2012. dec. 3. 23:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!