Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nem vitát szeretnék. Felmerült...

Nem vitát szeretnék. Felmerült bennem a kérdés, hogy a baba hasfájása az tényleg lehet-e ok nélküli. Vélemények, tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Nekem 2 gyermekem van,útban a harmadik, egyik sem volt hasfàjós. De rettenetesen figyeltem arra,hogy mit eszem,iszom. Pl olyan minimàlis dolgot is sikerült kiszűrni,hogy a homeopàtiàs bogyóban lévő laktóz is puffasztja stb. Persze anyatejes babàk, a tàpszer miatti dolgokhoz nem tudok hozzàszólni.

Mìg baràtnőm gyerekei mind hasfàjósak voltak,de ő nem figyelt arra,hogy mit eszik,sőt volt hogy mondta tudja,hogy fàj a baba hasa a csìpőstől,de neki muszàly ennie,mert kìvànja. Ennek ellenére a szokàsos bevett szöveg a folyton üvöltő babàra a "jajj csak kólikàs majd kinövi" volt.

Többeknél volt hasonlò "megfigyelésem". Ez véletlen vagy csak egyszerűbb nem odafigyelni arra,hogy mitől van és a tüneteket kezelni?

(Tényleg nem sz.@.ranyàzàst szeretnék,köszönöm)


2016. jún. 8. 11:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem ok nélküli, de nem lehet minden hasfájást kiiktatni az anya diétájával. Pl.: nem csak a te tejfogyasztásod miatt van tejcukor az anyatejedben. Ha a laktázenzim elégtelen volta miatt üvölt a gyerek, akkor a fejedre is állhatsz, önmagában a diétád nem segít.

Ugyanígy a szelek. Torna, espumisan...stb., de nem biztos, hogy az összes kijön, máris kínlódik a gyerek addig, amíg meg nem "erősödik" az emésztése.

2016. jún. 8. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Sok dolog miatt lehet hasfájós. Valóban nem mindegy mit eszik az anyuka, mert átmegy a tejbe, de olyan is lehet, hogy egyszerűen nem bírja az anyatejet ( anyuka étkezésétől függetlenül) vagy a tápszert. pl.nem bírja a tejcukrot vagy akármi
2016. jún. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
vagy sok levegőt nyel stb.
2016. jún. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
51%

Nekem a kerdes fura kicsit. Ok nelkuli hasfajas nincs, az tuti. Az meg mindenkinek a maga dolga, h a gyereket hogy neveli, eteti stb. PErsze, nyilvan konnyebb onzonek lenni es enni-inni, amit akar az ember es nem foglalkozni azzal, h a gyereknek faj-e a hasa vagy nem. Vannak ilyen emberek es vannak olyanok.

Ez hasonlo, mint a cumi. Egyes szulok inkabb hagyjak cumizni a gyereket sokaig, csak, h nyugtuk legyen, mint az, h leszoktatjak, ami ugye a macerasabb. Es elnezik, h a gyereknek kiallnak a fogai majd tizenevesen a cumi miatt. En sem torok palcat senki felett, m izlesek, szokasok es pofonok kulonbozoek. Szoval nem hiszem, h ertelmes valaszt fogsz kapni erre a kerdesedre.

2016. jún. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez annyira valtozo szerintem. Az en fiam hasa semmitol nem fajt. En mindent ehettem. Szoptatas alatt semmi etvagyam nem volt amugy, igy eleinte kb csak gabonapelyhet ettem tejjel. Nem szuksegszeruen faj a gyerek hasa attol mert anyuka tejet iszik.


Olyan ismerosom is volt, akinek a gyereke folyamatosan sirt, barmit is evett a no. Meg ez eleve tok nehez ugy, mire kitalalod, hogy mitol faj a hasa, addigra megint eszel valamit, amitol sir. De egyaltalan hany ora mulva er el a tejbe? Minden gyerek mas, mastol faj a hasuk. Ha egyaltalan faj.


Ha az anyuka konkretan tudja, hogy egy adott eteltol faj a pici hasa, az valoban eleg fura. De annyi hulyeseget olvastam mar azzal kapcsolatban, hogy mi mindent tilos enni szoptatas alatt, ha en eleve igy alltam volna hozza, kb csak natur csirkemellett ettem voltna magaban. Szerintem mindenki egyen mindent, es ha valamirol kiderul, hogy faj a baba hasa tole, akkor azt kerulje, ennyi.

2016. jún. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszi a sok vàlaszt, példànak ìrtam az evést, mert nekünk ezzel megoldódott a dolog.

Inkàbb arra irànyul a kérdés,hogy ezt a hasfàjàs dolgot el lehet vagy éppen el kell fogadni? Főleg ha az orvos is csak azt mondja kinövi. Inkàbb ez döbbentett le,mint az,hogy ki hogy cseszi el a gyereknevelést, mindannyian hibàzunk,elrontunk ezt azt.

Nekem mindig azt mondtàk a fàjdalom okàt kell megtalàlni megszüntetni,hiszen az csak tünet. Ha csak a tünetet kezeljük időt nyerünk,jobbulàs nem lesz.

2016. jún. 8. 12:20
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Ok nélküli hasfájásnak is van oka. Akkor indul be a bélrendszer, kezd hasonlóvá válni mint a felnőtteké. Persze, hogy érzékeny.
2016. jún. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Tápszeres babák között is van aki hasfájós és ott nem a csípős étel a gond, meg tojás mint az én babámnál, meg a hüvelyesek és társaik. Azt meg nem hiszem, hogy bárki elővigyázatosságból kerül minden tejtartalmú ételt, nagyon sok mindenben van. És nem utolsó sorban laktóz akkoris van az anyatejben, ha valaki nen visz be semmilyen formában a babák az első hónapokban elég nagy arányban nem bírják a laktózt, valószínűleg a te babádnál arról volt szó, hogy az anyetej laktóztartalmáról elbírt még de a homeos miatti plusszal együtt már sok volt. Szóval elég szerencse (és persze a gének) kérdése ez az egész.
2016. jún. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Nem tudom mi miért van laktóz ügyben,de ha nem ettem tejterméket minden jó volt,ha ettem pocicsikaràs. Laktózérzékeny mindkét gyerek most is.

Persze a védőnő azt mondta ilyen nincs az orvos meg azt hogy de igen van.

Ez is "jó",hogy nincs egységes àllàspont,se hozzàtàplàlàsban se semmiben.

2016. jún. 8. 12:36
 10/14 anonim ***** válasza:

A lányom kezdetektől tápszeres volt, ami ugye a természete miatt állandó összetételű. Nagyjából két hónapos koráig hasfájós volt. A megoldás az volt, hogy vettem laktáz enzimet és belekevertem a tápszerbe. Két hónapos kora körül pedig beérett az emésztése, elmúlt a hasfájás.


Most már két éves elmúlt, bármit ehet, semmire nem érzékeny. Sőt, egyszer kunyerált nagyon csípős ételből - gondoltam az első nyalásnál kiköpi. Hát nem, és a hasa sem fájt tőle. Állati tejektől sincs baja, pedig óvatosan vezettem be, mert van laktózérzékeny a családban.


A szoptatáshoz én nem tudok érdemben hozzászólni. De az tény, hogy egyes babáknak az első hetekben-hónapokban még érzékeny az emésztése a laktózra, aztán ahogy beindul a laktáztermelés, elmúlik magától a kólika.



Engem egyszer felnőttként kezdtek kivizsgálni, mert az egyik koleszterinértékem kiugróan magas volt a koromhoz, súlyomhoz, étrendemhez képest. Nem találtak semmit, mígnem az egyik orvos rákérdezett, hogy átlagosnál kicsit több zsiradék fogyasztására hogyan reagálok. Mondtam, hogy kerülöm az ilyen ételeket, mert meghajtanak.

Kiderült, hogy egyszerűen nem tud a szervezetem elegendő enzimet termelni a zsiradék lebontásához, ezért egyszerre csak minimális mennyiséget tudok bevinni. Ha túllépem, akkor hasmenés formájában kidobja magából.

Valamiért ez az enzimcsökkenés a véreredményben növekedett koleszterinszint formájában jelenik meg.

Kezelést nem kaptam rá, mondván attól úgysem lesz bajom, ha nem kolbászt eszek zsírban tocsogó körömpörkölttel, az eddigi étrendemet tartsam, ennyi.

2016. jún. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!